Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem z wymianą przepływomierza


andrzej0604

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Zakupiłem nowy przepływomierz firmy Bosch,w aucie jest Hitachi.Problem polega na tym,że różnią się kształtem wtyczek i ilością pinów.W Bosch jest 5 pinów, a w Hitachi 3.Chciałem zapytać się czy istnieje możliwość zamontowania i podłączenia tego Boscha.Jeżeli tak to prosiłbym o jakieś rady i sposób w jaki to uczynić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego Mstan problem jest w tym że w aucie mam wtyczkę z trzema pinami i jest to przepływomierz Hitachi, a kupiłem Boscha o numerze 06B 133 471 i w nim jest 5 pinów.Chodzi teraz oto czy jest to dobry przepływomierz i czy istnieje mżliwość jego podłączenia w moim audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Na początek chciałbym podziękować koledze Mstan,za zainteresowanie się moim problemem i podaniu właściwego numeru przepływki.Odnośnie pytania koleżanki Osetti,wymianę zasugerował mechanior po podłączeniu VAG-a.Problem z którym udałem się do tego magika to ciężkie odpalanie na lekko przestudzonym silniku[tzn już po 15 minutach bez dodania gazu nie chce odpalić.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za odpowiedź, myślałam jednak, że wymiana przepływomierza u Ciebie była związana z podobnym problemem jak u mnie, czyli odczuwalnym spadkiem mocy do 3tys obr.

informacje jakie uzyskałam czytając posty odnośnie mojego problemu wskazują właśnie, że z przepływomierzem jest coś nie tak.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram, miałem to samo, po wymianie przepływki problemy z moca ustały.

Co do wtyfczek, to kiedys tez o mały włos nie zakupiłem takiego z nieodpowiednia ilościa pinów do wtyczki, sądze, że musisz go wymienić no a jeśli nie możesz to zawsze sprzedać się da komus kto potrzebuje dokładnie taki.

Mój, ktory kupiłem w ASO to hitachi i musiałm oddac im swój stary, zapłaciłem 380zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Przepływomierz który kupowałem na allegro miał być też do ADR-a,nie pasował więc go odesłałem do sprzedawcy[przed upływem 10 dni i nie urzywany].Sprzedawca towar odebrał i odesłał mi fakturę korygującą do podpisania wraz z informacją że ta operacja będzie mnie kosztować 20% ceny przepływomierza[koszta manipulacyjne ,taką odpowiedź uzyskałem po kontakcie telefonicznym].Chciałbym się zapytać czy jest to poprawne i legalne podejście do tej kwesti przez tą firmę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczono , czyszczono.

Czasami pomaga, ale nie na wszystkie dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswiezam. u mnie od 2 dni zaczal sie dławic przy przyspiesaniu i dziwnie zachowywac na jałowym. po podpieciu VAGa:

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 907 558 B

Component: 1,8L R4/5V MOTR HS D03

Coding: 04001

Shop #: WSC 06325

1 Fault Found:

16486 - Mass Air Flow Sensor (G70): Signal too Low

P0102 - 35-00 - -

Readiness: N/A

Czyscic czy wymieniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow!

Przeplywomierz ma ogromny wplyw na generalna charakterystyke silnika, gdyz mierzy na biezaco (ilosc) przeplyw powietrza zasysanego do sinika. Gdy twoj samochod traci moc, ma problemy z przyspieszaniemm zaczyna coraz wiecej palic, czasami nierownomiernie pracuje na jalowym biegu, mozna zainteresowac sie stanem przeplywomierza, tzw. MAF sensor.

Czyszczenie - z wlasnego doswiadczenia wiem, iz jednej na 100 osob udaje sie poprawic jakosc pomiarow MAF poprzez czyszczenie domowymi sposobami. (ja tak uczynilem, BARDZO delikatnie - paleczka do uszu, przy uzyciu Acetonu i WD40, probowalem

przeczyscic element grzewczy i rezystory pomiarowe). Niestety ta proba skonczyla sie niepowodzeniem.

Musialem zakupic nowa czesc.

(Polecam oryginaly z tego samemgo modelu)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oł - tego bym sie nie spodziewał. a taki srodek do czyszczenia przepustnic sie nada? od razu przepustnice wyczyszcze.

http://liquimoly.pl/features/katalog?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=96&category_id=19[br]Dopisany: 13 Kwiecień 2010, 21:44_________________________________________________Ok wymontowałem i mam Hitachi oryginał (data 16/04/98). Ma logo :audi: i nr 06B 133 835 AH oraz nr Hitachi: AFH60-10B. Teraz zasadnicze pytanie:

procedura czyszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż procedura czyszcenia bezdotykowego nie przyniosla rezultatu. bylo jak jest. przeplywka do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda...ale teraz juz wiesz, ze to bajki, wg mnie nie da sie za bardzo w domowych warunkach wyczyscic przeplywomierza.

Mozna natomiast troche zaoszczedzic, kupujac oryginalny uzywany.

(Polecam, gdyz Audi zle znosi zamienniki).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak tez zrobie. juz mam zamowiony uzywany Hitachi z auta o przebiegu 100 000 za 100 PLN. moj wytrzymal 190000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...