Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwne szum (syczenie) turbiny ?


matt.bela

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wczoraj bylem u mojego mechanika i stwierdzil ze mam turbine do wymiany poniewaz dziwnie ona syczy (szum) tak jak by wlaczal sie wiatrak na chlodnicy jak wchodzi powyzej 2000 obrotow. Nie zauwazyme nic na stracie mocy czy przyspieszenia tylko ten szum i podkoniec gwizd turbiny... czy turbina jest faktycznie do wymiany czy tylko prubuje mnie naciagnac na kolejna robote ??? dziekuje za pomoc :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz dokladnie gumowe przewody na dolocie.od turbiny do intercoolera .z intercoolera do kolektora.mozliwe ze ma dziure i wydmuc**je cisnienie.no ale wtedy powinines mies strate mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze dlugo nie jezdzilem tym samochodem stal on u mnie w garazu przez 3 lata ale byl odpalany co jakis czas. Ostatnio jezdzilem nim chwilke i nie zaowazylem zadnego spadku mocy ale moze po takim czasie nie uzywania te gumy faktycznie gdzies sparcialy ... sprawdze je dokladnie dzieki


Ale jesli wszystkie rury beda ok czy to mozliwe ze turbina bedzie do wymiany ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedewszytskim sprawdz stan filtra powietrza. stan przewodow ktore wyzej wymienilem.czy z intercooler jest szczelny.jesli wszystko bedzie ok to zostaje turbinka.ale nie konecznie wymiana .moze lopatki zarypaly sie brudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niezdrowe dla turbiny, jest uruchamianie silnika po długim postoju, mimo że olej ma swoją gęstość, to po długim postoju potrafi zlecieć do miski z magistrali olejowej.

ponowne jej napełnienie i dojście oleju do turbo zajmuje kilka sekund, te kilka sekund turbo kręci się na sucho, jak w tym czsie kierownik jeszcze przegazuje motorówkę , to turbo umiera momentalnie :decayed:

Co do twojego przypadku , to podjedź do kilku mechaników, niech posłuchają, jeżeli będą potwierdzać diagnozę pierwszego mecha, to raczej ma rację :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...