Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak el. szyb lusterek i centralnego


marcin2403

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem. Nie działają:

- sterowanie lusterkami

- sterowanie el. szybami

- podświatlenie przycisków w drzwiach kierowcy

- centralny zamek.

Ale:

- miga dioda w drzwiach kierowcy

- działają głośniki

- centralny zamyka bagażnik, drzwi z tyłu oraz przednie pasażera.

Bezpiecznik nr 22 OK. Jak go wyjmę gaśnie podświetlenie w drzwiach pasażera.

Co mogę sprawić samemu?

Jak zdemontować boczek?

Czy najlepiej podjechać na komputer?

Pozdrawiam


Żadnych pomysłów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega wyżej, sprawdź przewody i kostkę pod gumową osłoną między słupkiem a drzwiami.
Jeżeli tam wszystko będzie ok to sprawdź wiązkę pod boczkiem drzwi. Aby go zdemontować musisz wyciągnąć ozdobną listwę drzwi, odkręcić 4 wkręty pod nią. Dodatkowo odkręcić wkręt na samym dole boczku (widać go jak się schylisz) i jeden wkręt w okolicy rączki do zamykania drzwi pod plastikową owalną zaślepką. Później ciągniesz boczek do siebie (od drzwi), powinien wyskoczyć z zatrzasków. Zatrzaski często się łamią więc musisz kupić nowe (około 2 zł szt w boczku jest ich chyba 5).
Podpięcie pod komputer i odczytanie błędów też może wyjaśnić problem ale pierwsze sprawdź przewody pod gumową osłoną bo tam często dochodzi do uszkodzeń.

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Przy najbliższej okazji zobaczę tą gumę.

Po zdjęciu tapicerki z drzwi będę miał dostęp do wszystkich przewodów, czy są one w jakichś zakamarkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zdjęciu tapicerki można wymontować wiązkę z drzwi i wtedy jest dobry dostęp do przewodów. Po samym demontażu tapicerki wiązki nie widać dokładnie bo jest schowana w dole drzwi i poprzypinana uchwytami do blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wymieniłem moduł nr 8E1 959 801H. Dalej nie działa. W takim razie zostaje tylko wiązka? Czy nowy moduł trzeba jakoś zakodować?


Problemem okazała się wiązka, a dokładnie dwa cienkie kabelki (zółto-brązowy i żółto-niebieski?). Po zlutowaniu wszystko pięknie działa. Początkowo na wiązkę rzuciłem tylko okiem, co było błędne, dlatego polecam w takich sytuacjach dokładnie wszystko sprawdzać żeby uniknąć dodatkowych kosztów. Jak by co chętnie odstąpie w/w sterownik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...