Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niesprawność dynamicznej regulacji zasięgu świateł


rowkarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu wyświetla mi się pewna kontrolka na FISie. Mniej więcej wiem co ona oznacza. Kontrolka pojawia się i znika, pomimo nie włączonych świateł. Nadmieniam, że posiadam światła dzienne i nigdy tego przedtem nie było. Może któryś z kolegów potrafi mi podpowiedzieć, czy będę w stanie sam się z tym uporać, czy konieczna jest wizyta w ASO.?

n36cg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz lusterko z fotochromem / panel CLH obok włącznika świateł ?

___

Sorry porąbało mi sie z inną ikonka.

masz możliwość podłączenia kompa ?

Edytowane przez slo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kabelek to sprawdz błędy. Prawdopodobnie do jednego z czujników od samopoziomowania dostała się wilgoć i powoli zaczyna padać. Na 99% problemem będzie przedni czujnik bo one częściej się uszkadzają/ śniedzieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za informację. A możesz mi powiedzieć gdzie te czujniki się znajdują? Czy są gdzieś przy lampach czy w podwoziu samochodu? I czy są dwa czujniki niezależne od siebie czy jeden? Kompletnie nie mam pojęcia na ten temat.

Dam radę sam to wymienić, czy tylko mechanik pomoże? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki są dwa, jeden na wahaczu przy przednim lewym kole, a drugi przy tylnym lewym kole. Bez problemu sam wymienisz, wystarczy zdjąć kolo I masz dobry dostep do czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy tylko skasować błąd, albo zrobić adaptację/ustawienie lamp? Ale bez VAGa się nie obejdzie. Mógłbyś się umówić z kimś z forum na spota, ale nawet nie wiadomo skąd jesteś?

Adaptacja:

-Pojazd musi stać na równym podłożu
-Hamulec ręczny musi być zwolniony
-Zapłon musi być włączony
-Światła wyłączone
[xenon range 55] adaptacja kanał 00 test oraz ok. powrócenie do ustawień fabrycznych.
następnie:
[55-Zasięg xenonów] (w niektórych pojazdach należy wybrać sterownik [29-Światła
-lewa str.]
[Nastawy podst. - 04]
Grupa "001"
[idź!]
Zaczekaj około 20 sekund. W tym czasie silniczki ustalające wysokość światła
zatrzymają się w pozycji odpowiedniej do ręcznej regulacji reflektora.
Włącz światła i ustaw je śrubami w reflektorze zgodnie z zaleceniami producenta.
Teraz przejdź do grupy "002". W tym momencie sterownik zapamięta położenie
nastawników jako położenie bazowe.
[Gotowe, powrót]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszelkie informacje. Teraz już coś wiem na ten temat. Zacznę najpierw od wykasowania błędów, a jeśli to nie pomoże to podejmę dalsze kroki według waszych rad. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu napisze tutaj.

Mam podobny problem, na początku co jakiś czas wyświetlała się ta ikonka, ale światła tak i tak na starcie robiły góra dół nawet z błędem.

Kupiłem kabelek i na vagu pokazywało że czasami nawala przedni czujnik, kupiłem używke wykasowałem błędy.

Po dwóch miesiącach znów zaczeło sypać błedami ale już lampy nie ustawiały się jak był błąd, podpinam kabel i pokazuje problemy przód i tył w blokach napięcia 2,21V i 2,3V czyli git, kasuje błędy i dalej po jakimś czase znów wyskakują błedy.

Kupiłem Kontakt PR spryskałem co się tylko dało i dalej to samo. Za każdym razem jak sprawdzam napięcie w czujnikach to pokazuje prawidłowe wartości. A błedy wyskakuja tak samo na postoju jak i podczas jazdy. Jakieś pomysły?

Edytowane przez Jog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie teź miałem problem z czujnikami, obydwa wymienione i problem dalej pozował, nie mogę wykonać adaptacji refektorów..


Ja u siebie teź miałem problem z czujnikami, obydwa wymienione i problem dalej pozował, nie mogę wykonać adaptacji refektorów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...