Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szarpnicie przy odpuszczaniu gazu


Piotr92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie gdy odpuszczam gaz samochód ma jednorazowe szarpniecie mocniej jest to odczówalne na niskich biegach 1,2,3, dodam ze samochód ma instalacje lpg ale na pb ten problem tez sie pojawia, nie wiecie moze czego jest to przyczyna? znajmowy mechanik mowil mi ze moze byc to przyczyna nie dopalania i jak odpuszczam gaz on jeszcze spala paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie czy nie masz jakiś błędów. Ta usterka może być po stronie elektrycznej (sterowanie) lub mechanicznej np. sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem przed chwila z moim mechanikiem jakis czas temu mowil mi ze mam tylni przegub do wymiany i umawialem sie z nim wlasnie na wymiane jego i powiedizal mi ze te obiawy to wlasnie moze byc wina przegubu ze dostaje tak zwanego kangura(nie wiem co to znaczy) i zrobil sie luz na napedzie i dlatego tak jest ewentualnie zrobi mi adaptacje przepustnicy ale nie wiem o co w niej biega ;D wiec mam nadzieje ze to moze byc to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przegub jest do wymiany to wymień.Co do przepustnicy to gdyby źle pracowała to falowały by obroty. Na pewno adaptacja nie zaszkodzi jednak czy rozwiąże problem? Zacznij od wymiany tego przegubu i się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem takie szarpniecia moga wynikac z luzow w napedzie...w Q to ma ogromne znaczenie!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomysły napewno sprawdze wszystko, mialem go dzis wstawic do kolegi zeby mi wszystko ogarnal ale niestety sie rozchorował jak juz to załatwie to dam znać co było przyczyną


dzis odebrałem samochód od mechanika no i jednak sie okazalo ze był to ten przegub :)

Edytowane przez Piotr92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...