Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z montażem radia


Norpix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Nie byłem w stanie odnaleźć odpowiedniego tematu, więc postanowiłem założyć nowy.

Mam następujący problem: Chciałem zamontować nieoryginalne radio zamiast "Audi Delta" w moim B5 z 95r.

Zakupiłem tę oto kostkę, gdyż okazało się, że tam się dzieją różne mistyfikacje na przewodach:
http://allegro.pl/audi-podlacz-nowe-radio-iso-a3-a4-a6-a8-bose-i4798320722.html

(Wiem, przykry fakt, że się wyfrajerzyłem i kupiłem tę kostkę za tak duży hajs, ale byłem pewien, że zadziała i miałem dość oryginalnego radia)

Pożyczyłem też od kolegi inne przewody z kostkami i problem jest następujący. W moim kablu pasuje tylko wtyk na głośniki do kabli w samochodzie, ale zasilający nie podchodzi.
W kablu znajomego pasuje kostka iso do mojego radia Sony i kostka zasilająca do przewodów w aucie, natomiast do głośników kostka nie bangla...
Więc rezultat taki, że mam dwa przewody, z czego żaden nie pasuje w 100%
Ktoś się spotkał z czymś takim i wie co tu trzeba przekombinować, żeby to ustrojstwo doprowadzić do ładu?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowałem taką przejściówkę miałem do wyboru zwykłe audio, lub BOSE, tutaj widzę 2 in 1. Jeśli masz jak to wstaw zdjęcia tej przejściówki - dokładnie kostek. U siebie też walczyłem chwilę z podłączeniem, ale wszystko działa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż zrobiłem zdjęcia jednego kabla jak i drugiego.
Prezentują się one tak:

Kabel numer jeden

uyqsezrdhqg7_t.jpg

uubsiiijyr8v_t.jpg

Kabel numer dwa

h48gr2aglm2w_t.jpg

ojb9hhiq8lft_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest mi to wytłumaczyć nie mając kabli od radia przed nosem.

Jeśli masz radio sony to pewnie z taką kostką iso:

iso_sony.jpg

W adapterze który zamówiłeś przy czerwonej wtyczce masz jeden niepodpięty niebieski kabelek, zgadza się? Jeśli tak musisz podłączyć go do 12V - np.pod przewód sterowania anteną z kostki radia.

123.jpg
1) Podpinasz do instalacji w samochodzie - głośniki
2) Kostka ISO radia
3) Również instalacja w samochodzie + zaznaczyłem przewód, który należy podłączyć pod 12V.
Nie wiem w jaki sposób nie pasuje Ci kostka z zasilaniem - jeśli możesz to też dorzuć zdjęcie kostki iso z radia :)
I zapomniałem zapytać, masz system BOSE?
//EDIT
Zakładałem do siebie już jakiś czas temu i przeglądając allegro mnie olśniło. W zestawie miałem jeszcze takie cudo:
numer1.jpg
A moduł wyglądał tak:
numer2.jpg
Nie mam systemu BOSE. :)
Edytowane przez woytazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka ISO do radia, która mi pasuje to jest ta na ostatnim zdjęciu pierwsza od góry. Niestety ma się ona nijak do tej kostki w pierwszym kablu... Czyli centralnie taka kosteczka, którą wstawiłeś w soim poście do radia SONY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuć jakieś info co to za radio albo chociaż jakieś foto "tyłu", to coś się może wspólnymi siłami wykombinuje :P

Jedne z Twoich kabli wyglądają na podłączenie samych głośników, tak jak Ci opisał kolega woytazz - kostka brązowa(1): głośniki przód, kostka czerwona(3): głośniki aktywne tył, wtyczka do radia(2).

A te drugie (bez tego modułu) wyglądają jakby posiadały gniazda do wtyczki zasilania i głośników przednich.

Wszystko zależy od tego, jakich wtyczek potrzebuje Twoje radio, bo różne mogą wchodzić i może się okazać, że takie cudo będzie pasowało:

http://allegro.pl/glosniki-tyl-sub-adapter-do-audi-a3-a4-a6-a8-i4749851789.html

Edytowane przez Bose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc radyjko od tyłu wygląda tak:

5tqlxw2avj68_t.jpg

Niestety nie pamiętam konkretnie modelu. Pudełko mogę ewentualnie odszukać, ale to pewnie zajmie trochę ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę, to tak- sam takiego czegoś nie instalowałem. Wtyczkę do radia musisz mieć, jak już zauważyłeś, taką jak kable u kumpla. Gdyby ona pasowała, to miałbyś zasilanie radia i głośniki na przód. W takiej sytuacji mógłbyś spróbować z czymś takim: http://allegro.pl/adapter-audi-vw-skoda-zlacze-mini-iso-rca-aux-i4794727161.html

żeby podłączyć kable na tył (bo rozumiem, że z tyłu też coś posiadasz).

Nie jestem profesjonalistą, a po prostu staram się doradzić ;) Spróbuj może jeszcze raz przyłożyć kable od kumpla i sprawdź co jest nie tak z kostką od głośników, czemu nie pasuje :)

Edytowane przez Bose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sterowanie anteną masz w pinie 5 kostki zasilającej, ale upewnij się, czy po włączeniu radia akurat tam pojawia się napięcie ;)

W razie czego wejdź na stronę studio24.prv.pl ->Kablomania-> iso oem i masz tam opisane kostki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja również wymieniłem radio z orginalnego na zamiennik i mam problem z głośnikami, prąd dochodzi wszystko się świeci napisy są a w głośnikach nic nie słychać ani w tyle ani w przodzie to musze dokupić takie kostki jak są pokazane wyżej??

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norpix, i jak, działa? Chwile mnie tu nie było :)

Alex686 - przednie głośniki powinny Ci grać bez żadnych przejściówek :) radio na 100% sprawne? Testowane w innym aucie? Dziwna sprawa. Może coś nie tak z kostką od głośników?

Wysłano z bagażnika, otwórzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U, no to problem pewnie jest poważniejszy :P
Bo u mnie tak samo, po wpięciu jednej kostki zasilającej (ISO Sony) do radia (i żadnej innej) mogę uruchomić radio, ale z głośników zero dźwięku. Żaden głośnik. Ani przód, ani tył :/

Tak właściwie to nie miałem czasu, żeby z tym kombinować, przepinać i lutować kostki. Póki co to śledzę temat na bieżąco i mentalnie się przygotowuję do walki z tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem ostatnio radio na niefabryczne i po podłączeniu przód gra ok a z tyłem się męczę, mam ten adapter phonocara, może jutro przed pracą uda się wyjąc radio i podłączyć więc dam znac. ogólnie dużo info jest tutaj:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/70263-all-b5-wymiana-radia-na-niefabryczne/

A moja wymiana opisana tutaj:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/296359-pioneer-fh-x720bt-do-audi-a4-b5/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zrobione. Chwila konsternacji i okazało się, że muszę połączyć obydwa kable przedstawione w początku wątku i w rezultacie wszystko działa :)
Wcześniej niechętnie współpracowało ze względu mojej ignorancji dotyczącej niebieskiego przewodu zasilającego ;)
Wpiąłem do kostki pod zasilanie i teraz gra aż miło :)
Dzięki wielkie za pomoc, schematy również się przydały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie po zakupie tego adaptera

http://carhifi24.pl/katalog/375_adapter___systemy_aktywne__bose/1772_phonocar_adapter_audi_goniki___ty.html

przestało w ogóle właczac sie radio, mam nadzieję że to tylko bezpiecznik w aucie ale jeszcze nie patrzyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje dobreko elektryka żeby podłączyć nie orginalne radio KENWOOD KMM-BT35....kupiłem specjalna przejsciówke (nie mam systemy BOSSE) wszystko podłączyłem moim zdaniem dobrze jest tylko jeden niebieski kabel luzem którego nie wiem gdzie podłączyć...ale jest innyproblem bym chciał zeby radio wyłanczało siępo wyciągnieciu kluczyka...ale tak sie nie robi....próbowałem juz wszystkiego zamiane kabli (czerwony-żółty)itd...i nic....może ktos cos mi doradzi w tym temacie...Radio gran tylko trzeba je wyłanczać recznie a to mnie męczy...a i mam problem z stacjami radiowymi kupiłem nawet taki wzmacniacz antenowy w kąplecie z tymi kostkami i nic...numer2.jpg

Edytowane przez arian69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...