Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kto z forum jeździ na Eibach Sportline 45-50/35-40


Mesiah

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Szukam opinii i zdjęć. Od dłuższego czasu poluje na te sprężyny ale do tej pory nie wiem jak to siądzie. Najbardziej interesuje mnie przód. Sprężyny te na stronie producenta opisane są jako pasujące do silników od 1.6 do 2.8 V6 i maks obciążeniu 1070kg na przód. U mnie jest tylko 970kg i zastanawia mnie czy faktycznie siadzie to o te 45mm czy mniej i będzie kaszana. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.


Do tej pory udało mi się upolować tylko te dwa zdjęcia (Sportline i 1.9 tdi ośka)

http://www.directupload.net/file/d/3727/hxh4arw6_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/3727/oog43tii_jpg.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podasz jakieś info o aucie? Jaki masz nacisk na oś przednią? Którą wersje Sportline masz bo widzę , że do B6 są dwie . Nacisk na oś przednią 1090kg i 1140kg obie niby dedykowane do benzyn i 1.9 tdi. Skoro tu rozbijają springi na dwie kategorie przy 50kg różnicy to czemu do B5 jest różnicy 100kg i jest tylko jedna opcja. To jakaś parodia

Na tym zdjęciu jakie masz koło? Może zmierzysz ile masz od ziemi do rantu błotnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Springi z tej wyższej kategorii. Usiadły 2-2,5cm przód 1-1,5cm tył względem zawiasu 1BE który był wcześniej. Teraz mam z tyłu z powrotem 1BE bo siedział deko niżej niż przód. Koła na zdjęciu 245/40/18. Zaraz zmierzę wysokość.


ok 62,5 cm przód jutro ci zmierzę dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko jeśli możesz zmierz jeszcze tył.


Dopiero zauważyłem , że masz takie felgi jak moje. Bardzo ładne :lol:


Jeśli możesz sprawdź tylko jeszcze nacisk na przednią oś. Po tym będe już wszystko wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzone na zimówce 205/55/16 przód 62,7cm tył 64cm, przód springi eibach tył ori 1be eibach był niższy o 1,5 cm. Nacisk osi przód 1065kg tył 1075kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz 75kg do górnej granicy obciążenia. U mnie będzie ok 100kg więc siadzie podobnie. Dzięki za wszystko. Już wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale to chyba powinienem mieć założone te do 1090 bo to jest maksymalny nacisk na oś ale coś mi się wydaje że 50 kg różnicy by nie zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat hehe. Moja franca sie juz składa i mam zakupiony zestaw MTS + Eibach sportline. 2.6 V6. Jak założę to dam foto. Może komus sie przyda. A sam jestem ciekaw jak usiądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś, czy do Eibach Pro Kit -30/-30mm podejdą seryjne amorki? Bo wyczytałem, że -30 może być na seryjnych amorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założone sportline. Przebieg ok 9 tys km. Przód usiadł mocno bo po prostej palec 1 wejdzie max. Między oponę a błotnik. Tył od strony kierowcy ma prześwit na 2 palce. strona pasażera tez na 1. Myslę że spowodowane to jest tym że z jednej strony jest zbiornik i może to wina tego.

 

Springi pro kit sa przystosowane do seryjnego amorka.

Edytowane przez Lapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...