Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Paruje jedna lampa


Mithrindil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam lampy bixenon B6 z soczewkami od B8. Jedna lampa niemal non-stop jest zaparowana - druga jest ok. Lampy były malowane w środku więc pewnie były rozbierane w całości (taki kupiłem). Sprawdziłem kanały wentylacyjne lampy, wszystko jest drożne. Oglądałem z każdej strony obie lampy - no identyczne, brak różnic... Jedna ani kropelki w środku a druga w deszczu do połowy klosza zaparowana od środka...

Ostatnio zauważyłem że klosz tej parującej jest delikatnie pęknięty.. długość pęknięcia około 1cm, ale pod palcem nawet nie czuć żadnej nierówności. Takie pęknięcie wystarczy? Myślicie że to od tego może parować? Czym to pęknięcie zakleić żeby pozbyć się problemu i jednocześnie nie zostawić żadnych plam i nacieków na lampie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem, jedna lampa ciągle parowała, ale oba klosze nie były popękane.

Zalałem każde łączenie klosza z puszką, elementy regulacyjne, miejsce połączenia lampy z plastikiem z przetwornicą wazeliną techniczną i problem z parującym reflektorem się skończył.

Wcześniej wymontowałem lampę odkęciłem przetwornicę i zostawiłem tak w domu na dzień i noc aby dokładnie wyschła.

Spróbuj tak, nic nie stracisz a może być to najtańsza opcja wyleczenia problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten problem u siebie. U mnie lało się standardowo przez O-ringi od regulacji. Tutaj masz cały wątek na temat parujących bixów:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/159337-all-b6-parowanie-bi-xenon/

Edytowane przez Lukasz_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...