Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zablokowane hamulce


ben30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakładam nowy temat bo takiego nie znalazłem.

W piątek w południe zauważyłem ze jest strasznie twardy hamulec ale po przejechaniu pewnego dystansu wszystko wróciło do normy. Samochód stał do 22 do powrotu do domu wszystko było ok.

Dzisiaj odpaliłem sam pedały hamulca był twardy po przejechaniu pewnego dystansu sytuacja się pogorszyła zaczynały blokować się hamulce i zaswiecily się kontrolki ABS i ESP ledwo wróciłem do domu

Po 15 minutach poszedłem sprawdzić odpaliłem samochód i nie da się ruszyć tak trzymają hamulce świecą się również kontrolki ABS ,ESP. Aktualnie nie mam czym sprawdzić błędów. Jeżeli ktoś miał podobny problem lub wie co może być przyczyną to proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną może być basenik w przegrodzie tam gdzie akumulator i woda naleciała do serwa ja miałem to samo ale nie miałem błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwo zalane trzeba wyciagnac puche i wylac wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwo zalane trzeba wyciagnac puche i wylac wode

Jeśli serwo jest zalane, to nie wystarczy wylać wody, tylko serwo nadaje się do wymiany. Serwo jest szczelne, nie ma tam prawa się nic dostać.

Serwo zalane trzeba wyciagnac puche i wylac wode

Jeśli serwo jest zalane, to nie wystarczy wylać wody, tylko serwo nadaje się do wymiany. Serwo jest szczelne, nie ma tam prawa się nic dostać.

"Twardy pedał" jak najbardziej przyczyną może być serwo, brak wspomagania hamulca, ale raczej nie było by błędów ABS,ESP.

Stawiał bym na blok ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam porady były trafne dziękuję za nie. Faktycznie w serwie była woda i tu nasuwa się pytanie którędy się dostała? przecież tak jak napisał bill serwo jest a przynajmniej powinno być hermetyczne. W każdym bądź razie po osuszeniu sytuacja wróciła do normy.

Przepraszam nie bill tylko billu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam porady były trafne dziękuję za nie. Faktycznie w serwie była woda i tu nasuwa się pytanie którędy się dostała? przecież tak jak napisał bill serwo jest a przynajmniej powinno być hermetyczne. W każdym bądź razie po osuszeniu sytuacja wróciła do normy.

Przepraszam nie bill tylko billu

Jeśli dostała się tam woda to tylko przez otwór podciśnienia, więc musi być gdzieś nieszczelność, jeśli nieszczelność to mogą być spadki mocy, czasami również twardy pedał, ale jeśli teraz jest dobrze to sam nie wiem ;)

Tak się składa, że pracuje w fabryce układów hamulcowych, między innymi produkujemy serwa, wszystkie one są badane na szczelność podciśnieniem, to wszystko musi być mega szczelne. Nasze hamulce idą tylko na pierwszy montaż, jeśli co wraca z twardym pedałem, to wiadomo, że serwo nie szczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...