Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak ssania an zimnym silniku. ANB


dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jak w temacie , wymieniłem czujnik na nówke z ASO za dosć spore pieniadze. Podpiąłem VAGa usunąłem jakis tam bład , wczoraj 3 razy pood rzad po odpaleniu na zimnym było ok , ssanie obroty ok 1200 więc tak jak powinno być. Po nocce wsiadam do auta odpalam a on obroty rzedu 1000 , po kilku godzinach na posotoju pod robotą , znów po odpaleniu brak ssania... W czym jeszcze szukać problemu , wątpie żeby nowy czujnik z Aso umarł po jednym dniu :/

Dodam że na moim starym czujniku tez czasem odpalał normalnie na ssaniu ale zazwyczaj jednak bez ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak ma byc czy co? Bo moge lojechac oddac ten czujnik i 160zl bedzie w kieszeni ; p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W APU nie kojarzę żeby kiedykolwiek miał ssanie. Co innego w ADR - tam zawsze było jak się trochę ochłodziło. W APU zawsze startuje mi na 900obr i nigdy nie było problemu z rozruchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie jest normalne że ssania brak lub zanika. Co prawda w adr ale za brak ssania kiedyś u mnie winna była sonda. Nadmienię ze zabiegi czyszczenia i adaptacji nic nie dały a wymiana sondy odmieniła auto i wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ADR ssanie powinno być, natomiast po SWAPie na APU zdziwiło mnie właśnie że tego nie ma. To ssanie ma niby pomagać przy rozruchu zimnego silnika, ale u mnie nigdy z tym nie było problemu. Nawet w mrozy zeszłej zimy palił na dotyk i nie było żadnego problemu z praca silnika. Błędów brak, odczyty z obu czujników ok. Pytałem kiedyś na forum o ten problem bo też się dziwiłem że ssania nie ma, ale info było niby takie że wsio jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...