Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DPF w 1.9 TDI AVF 2003 ?


mati310588

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy jest możliwe że mam wstawiony w swoim aucie a4 b6 2003r. 1.9 tdi AVF filtr cząstek stałych. Proszę mi powiedzieć jak to sprawdzić i jak go można usunąć. Aha na szybie mam zieloną naklejkę z euro 4. Czy usuwanie takiego filtra którego fabrycznie nie było różni się od usuwania oryginalnego filtra.
Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy w wlepce z kodami wyposażenia jest 7GG - oznacza obecność dpf'a. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

euro 4 to 2005r wiec pewnie ktoś dołożył.

ale z tego co słyszałem, to jego wywalasz i po problemie, bo kompy avf i podobne nie wspierają dpf'a i nie trzeba nic wyłączać.

a w nowszych ori już trzeba programowo też wyłączać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a w nowszych ori już trzeba programowo też wyłączać

Zgadza się :oklasky: .Pierw program, potem usunięcie.

Jak ktoś zrobi na odwrót to ASO wita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Może jeszcze ktoś coś dopisze. I jeszcze jedno pytanie ten DPF ma jakiś związek ze zwiększeniem ilosci oleju na bagnecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam u siebie problem z przybywaniem oleju.
Dzisiaj rano (-5') odpalił na 'strzał', potem na rozgrzanym silniku nie chciał odpalić. Zostawiłem na 40-50min, żeby odrobinę wystygnął i sprawdziłem poziom oleju ..
okazało się, że oleju jest ponad 10cm nad maksimum !!

Mam DPF ale uszkodzony, czy aż taki nadmiar może powstać przez DPF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam u siebie problem z przybywaniem oleju.

Dzisiaj rano (-5') odpalił na 'strzał', potem na rozgrzanym silniku nie chciał odpalić. Zostawiłem na 40-50min, żeby odrobinę wystygnął i sprawdziłem poziom oleju ..

okazało się, że oleju jest ponad 10cm nad maksimum !!

Mam DPF ale uszkodzony, czy aż taki nadmiar może powstać przez DPF ?

tak może ,szybko spuszczaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xm7ivn.jpg

Do czerwonej kreski go było, idę zaraz po strzykawkę, wężyk i jazda.

Ten DPF to przesrana sprawa.

Dzięki jony 2 :hi:

Edytowane przez t_stepniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xm7ivn.jpg

Do czerwonej kreski go było, idę zaraz po strzykawkę, wężyk i jazda.

Ten DPF to przesrana sprawa.

Dzięki jony 2 :hi:

ok.a jutro olej do wymiany (za bardzo rozrzedzony ) plus filtr oleju ,dpf kasacja lub naprawa bo będzie powtórka z rozrywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek jadę do Chełma, rodzinnego miasta, z Warszawy. Tam mam mechanika, który za darmo wytnie mi DPF, filtr też wymienię dopiero tam. Obawiam się tylko drogi, oczywiście olej zmienię przed wyjazdem ale to w dalszym ciągu prawie 250km :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 "dpf" to dodatkowy katalizator i nijak ma sie do tych dpf z b7 gdzie jest on programowo rowniez wrzucony w sterowniku ...

...wiec w b6 ilośc oleju sie nie bedzie zwiększać bo niby jak jeżeli komputer nie ma jak zwiekszyć dawki paliwa jeżeli nawet nie wie o istnieniu czegoś dodatkowego w wydechu ...

W b6 nie przejmować sie tylko jeździć

U ludzi sama nazwa dpf powoduje juz ze włosy stają na plecach :P tak samo jak dwumasowe koło czy zawieszenie wielowahaczowe

Edytowane przez dziadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek jadę do Chełma, rodzinnego miasta, z Warszawy. Tam mam mechanika, który za darmo wytnie mi DPF, filtr też wymienię dopiero tam. Obawiam się tylko drogi, oczywiście olej zmienię przed wyjazdem ale to w dalszym ciągu prawie 250km :unsure:

ale ty w B7 musisz go wyłączyć w sterowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek jadę do Chełma, rodzinnego miasta, z Warszawy. Tam mam mechanika, który za darmo wytnie mi DPF, filtr też wymienię dopiero tam. Obawiam się tylko drogi, oczywiście olej zmienię przed wyjazdem ale to w dalszym ciągu prawie 250km :unsure:

Mechanik zajmuje sie tuningiem ? Pisze programy? Bo w b7 nie jest tak prosto jak w b6 tak jak napisał przedmówca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://autoserwis-wegorek.motointegrator.pl/

Zajmuje się moim samochodem od początku. Jak miałem problem z immo to też sobie poradził. Mówił, że z tym nie będzie najmniejszego problemu. No i to MOŻE przyszły teść więc zrobi jak trzeba :)

Tylko boje się tego powrotu.

Edytowane przez t_stepniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*** Prosze nie zasmiecac watku :) tu jest temat o A4 B6 1.9 TDI a nie o B7 , kazde nastepne posty beda usuwane !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...