Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie dmucha mi z nawiewow cieplym powietrzem


bombastic112

Rekomendowane odpowiedzi

Nagrzewnica drozna?

Może być przytkana i nie spełniać swoich wartości i szybko się chłodzić co wiąże się z zimnym powietrzem.

Wez wąż ogrodowy około 50 cm

sciagnij gorny i dolny od nagrzewnicy. Załóż ogrodowy na przewod idący do nagrzewnicy i dmuchnij powinno przechodzić powietrze lekko nie powinienes czuć zmęczenia dmuchając.

prosty sposób na sprawdzenie czy jest całkowicie Zatkana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa dziwna sciągnąłem lekko górny wąż wczoraj wieczorem, dzisiaj przychodze do auta odpalam i dmucha po chwili cieplę powietrze z węza idzie płyn oba gorące, termostat wszystko działa dolałem płynu i git

Edytowane przez qorba28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podłącze sie pod temat mam taki problem powietrze leci tylko z bocznych kratek kierowcy i pasażera z dwóch na środku nic nie leci klapa zablokowana dużo rozbierania grzebania z tym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies

Nie ma dużo rozbierania prawdopodobnie silniczki klapy się zepsuly. Ściągnij schowek pasażera i sprawdź silniczki prawdopodobnie są zerwane będziesz widział czy się ruszają góra-dół. Musisz sterować panelem nadmuchu żeby cokolwiek zobaczyć

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,
również podepnę się pod temat bo szkoda zakładać nowy. Z ciepłym powietrzem nie było problemu do momentu wymiany rozrządu (posypała się pompa wody i cały płyn zszedł). Silnik bez problemów nagrzewa się do 90st.C, oba węże idące do nagrzewnicy są bardzo ciepłe (nie ocenił bym tego jako gorące bo gorącego nie da się dotknąć natomiast wąż mogę złapać bez problemu ręką z tym że czuć że jest bardzo ciepły). Podpinałem kabel (mam na bluetooth) i program torque nie pokazuje błędów. Nie obstawiał bym klap bo wszelkie problemy zaczęły się po wymianie rozrządu i zalaniu nowym płynem...

Czy układ może być zapowietrzony a węże i tak się nagrzeją??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,pozwolę sobie podłączyć się do tematu,mam podobny problem,czyli brak ogrzewania w moim audiku a4 b6,2002 rok,silnik 2.0 benzyna ,130 km,a mianowicie ogrzewanie szalej,podczas jazdy coś tam ciepłem wieje a gdy stanę przestaje,czytam forum jeżdżę po warsztatach i nic,wymieniłem pompę wody,nagrzewnice,oczywiście wczesciej wyplukalem i przedmuchalem cały układ,byłem u 2 niezalerznych gazownikow żeby sprawdzili czy gaz jest dobrze podłączony i przewody czy nie są zacięte,czy parownik nie jest rozczelniony,podpiete miałem komputery które nie wykryły błędów,ręce już załamuje,mam jeszcze jeden trop do sprawdzenia ale za nim wydam jakiekolwiek pieniądze chciałbym poznać waszą opinię,a mianowicie z tego co wiem moje audi ma termostat dwu strefowy,czyli osobno na mały obieg i osobno na duży,czy jak się szatnie termostat małego obiegu są możliwe objawy z brakiem ogrzewania i z niemozliwoscia odpowietrzenia układu? Bardzo bym był wdzięczny za wasze opinie a może znacie jeszcze jakiś powód takiej usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam ten sam problem w a4 b6 2,0 ALT niedmucha cieple powietrze czy ktos wie czy to zatkana nagrzewnica czy moze co innego ? temp 90 stopni na termostacie

pozdrawiam

Edytowane przez czecho79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z nawiewem więc jak odpale auto ustawie nadmuch na fula to dmucha ale jak ujade pare kilometrów to nadmuch mi zanika powoli i słychać jak pod schowkiem szumi jak by coś tam dmuchało a nie przez kratki ale jak się zatrzymam i chodzi mi na wolnych obrotach to po paru minutach spowrotem zaczyna mi dmuchać przez kratki normalnie i już nic tam nie słychać pod schowkiem. i tak mam jak jest ustawione na zimnym i na gorącym nawiewie. Czy ktoś może mi w tym pomóc tochr to denerwujące jak jest zimno to nie nagrzeje mi w aucie bo zaraz zanika mi nadmuch i słychać go pod schowkiem a nawiew chidził na pełnych obrotach. 

 
     
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

    Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

    Zarejestruj nowe konto

    Załóż nowe konto. To bardzo proste!

    Zarejestruj się

    Zaloguj się

    Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

    Zaloguj się
    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...