Jump to content
IGNORED

wskaznik temp.

makaveli1985
 Share

Recommended Posts

witam mam taki problem temperatura na wskazniku niewzrasta wymienilem czujnik temperatury i stoi w miejscu auto normalnie odpala .. wczesniej wskaznik wariowal po wymienie czujnika stoi na 50 stopniach...

Może być również czujnik walnięty, mimo że nowy i to np. z ASO.

Od razu po zapłonie ma 50 stopni, czy idzie od zera i na 50 się zatrzymuje. Jeśli tak to może być wina termostatu.

Edited by jacek70

czujnik wymieniony termostat tez , z zegarem cos nietak wlacza sie jak chce raz dziala raz nie ...

Wymieniłeś czujnik szary, ten na króćcu chłodnicy ? Czy wymieniłeś ten zielony czujnik czteropinowy z tyłu głowicy ?

U mnie wskazówka od temp. wody, nie trzymała dokładnie pionu (90st.C). Jak wymieniłem ten szary, wskazówka stoi na baczność.

hmm raczej 4 pinowy, o tym drugim niewiedzialem , obadam jutro , dzieki za podpowiedz. Pozdro.

tu masz zdjęcie z neta, gdzie znajduje się ten czujnik

p1010003et9.jpg

a co do wskaznika to chyba mozna go sprawdzic w Vagu czy sie uniesie jak reszta czy nie?

działa ! dzieki za podpowiedz Dajmon.mój mechaanik tego niewidzial pora go zmienic :P a co do Vagu mozna

tak sprawidzc .

Spoko. Jak mi mechanik zmienił termostat, to wskazówka od wody nie dochodziła do pionu. Powiedział mi, że te modele tak mają. Zapłaciłem za wymianę termostatu i odpowietrzenie ale nie odezwałem się nic co do odchylonego wskaźnika wody. Chciałem jak najszybciej stamtąd uciec. Na drugi dzień kupiłem sobie czujnik w ASO i podjechałem do pierwszego lepszego gościa, który miał garaż z kanałem. Powiedziałem, że chcę pożyczyć ten kanał na 30minut i że dam na flaszkę. Gościu się zgodził.

Wymieniłem sobie czujnik. Ulałem przy tym z 300ml płynu. Płyn oczywiście uzupełniłem. Wskazówka stoi od tamtej pory na baczność.

Edited by Dajmon