Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana radia na ori Concert II


bombowy dyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wymieniłem radio z nieoryginalnego na oryginalne Concert II, jak się okazało moja b6 avant nie ma oryginalnej instalacji audio. Po montażu Concert II nie świeciło podświetlanie oraz radio wyłączało się co godzinę, załatwiłem to adapterem CAN

http://allegro.pl/can-adapter-fis-audi-concert-chorus-symphony-i4891371832.html

Z opisu wynika że miało się cokolwiek wyświetlać na fisie, niestety nic nie pokazuje - to 1 problem.

Kolejna sprawa to taka że tylne głośniki nie grają, wiem że tylne głośniki powinny być sterowane przez wzmacniacz którego również nie mam, chętnie zakupię wzmacniacz z tubą bo jest tego mnóstwo na allegro ale nigdzie nie mogę znaleźć oryginalnej wiązki do wzmacniacza - to 2 problem.

Pomożecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby na fisie wyświetlały się informacje o utworach musisz zrobić adaptacje licznika. (mogłeś nie kupować tego adaptera moim zdaniem wystarczyło tylko poprowadzić dwa przewody do licznika (chodzi o can-h i can-l))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W b6 nie trzeba żadnego adaptera can, pocisgnsc tylko dwa kabrli z licznika do radia i kodowanie potem.

Po drugie, po nagła cholerę ci ori wiązka do wzmacniacza? Tez filozofia kilka kabelkow naszykowac.

Edytowane przez marekg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W b6 nie trzeba żadnego adaptera can, pocisgnsc tylko dwa kabrli z licznika do radia i kodowanie potem.

Po drugie, po nagła cholerę ci ori wiązka do wzmacniacza? Tez filozofia kilka kabelkow naszykowac.

mozesz napisac co masz na mysli z tą ori wiązką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło Ci tylko zamontować taką wiązkę z licznika do radia i miałbyś sprawę załatwioną:

unnamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło Ci tylko zamontować taką wiązkę z licznika do radia i miałbyś sprawę załatwioną:

unnamed.jpg

Ale to mowisz o podlaczeniu cana, myslalem, ze jest jakis inny sposob podlaczenia suba/wzmacniacza niż ciagniecie wiazki przez caly samochod ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem autorowi, że niepotrzebnie kupił adapter :)

Co to Twojego pytania, to chyba nie ma innej opcji niż wiązka przez całe auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Avancie rzeczywiście jest problem z przepuszczeniem kabli przez całe auto bo wzmak jest zmontowany razem z subem. W sedanie można wzmaka upakować za schowkiem pasażera dzięki temu tylko jeden kabelek idzie na tył do suba a reszta jest na miescu z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdołowanie przed świętami :D

Panowie czy może mi któryś narysować jaka ma być ta wiązka (chcę podłączyć od ori radia do wzmacniacza i suba)? Ile kabli jaki przekrój jakie piny? Którędy poprowadzona jest oryginalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się podpinam pod temat tylko w sedanie Co ustaliłem że mogę oryginalny wzmacniacz zainstalować za schowkiem dobre rozwiązanie tylko czy on nie będzie robił zakłóceń? w jakimś celu fabrycznie go umiejscowili z tyłu auta i czy koniecznie muszę w tej konfiguracji wstawiać suba czy mogę sobie go odpuścić gdyż nie posiadam oryginalnej półki tylnej Widzę że czeka mnie troszkę zabawy ale już nie mogę patrzeć na obecne radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...