Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotochrom szwankuje


derantis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam problem z lewym lusterkiem. Nie ściemnia się jak prawe kiedy zaślepiam tylną dziurkę w lusterku wstecznym. Myślałem że uszkodzony jest wkład ale wychodzi na to że nie jest bo kupiłem dzisiaj nowy i tez nie działa. Bardzo proszę Was o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie powinieneś przypadkiem podać światła na czujnik ten który jest w lusterku od strony środka pojazdu a nie go zaślepiać ? ? ?

jak sprawdzisz złaczke w dzwiach to bedzie widać czy sa jakieś uszkodzone przewody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Problem wyglada tak... nie sciemnia sie lusterko wewnetrzne i lewe a prawe tak wkłady nie sa rozlane z tego co widac... Prosiłbym kogos znajacego sie na rzeczy o pomoc głownie chodzi mi porade w sprawie sprawdzenia lub podpowiedzenia od czego zaczac szukac przyczyn nie działania... pare tygodni temu opisywałem to samo na forum i nic sie nie dowiedziałem duzo osob czytało moj temat a odpowiedzi zero... mysle ze na ogulnym bedzie ktos kto sie zna w tym temacie.pozdrawiam


witam czy na tym forum nie miał nikt z tym kłopotów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Problem wyglada tak... nie sciemnia sie lusterko wewnetrzne i lewe a prawe tak wkłady nie sa rozlane z tego co widac... Prosiłbym kogos znajacego sie na rzeczy o pomoc głownie chodzi mi porade w sprawie sprawdzenia lub podpowiedzenia od czego zaczac szukac przyczyn nie działania... pare tygodni temu opisywałem to samo na forum i nic sie nie dowiedziałem duzo osob czytało moj temat a odpowiedzi zero... mysle ze na ogulnym bedzie ktos kto sie zna w tym temacie.pozdrawiam



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem na forum że sprawdza się przez zasłonięcie i wtedy widać jak ściemnia się lusterko itp. sprawdzę wiązkę dzisiaj i zobaczę. a czy są jakieś bezpieczniki bądź przekaźnik które mogą odpowiadać za to? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, te dwa przewody idą bezpośrednio od lusterka wewnętrznego do lusterek zewnętrznych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to juz wszystko wiadomo ;) dziękuję kolego za pomoc i spróbuje zajrzeć i sprawdzić dokładnie wiązkę. jak coś będę pisać. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam koledzy ze sprawdzałem z tym zasłonieciem palcem i swieceniem ale nic ... tylko sciemnia sie prawe lustro.. ogulnie chodzi mi od czego sie wziasc za sprawdzanie układu czy tych kabelkow ... w drzwiach .. moze dzis sprawdze czy wogule dochodzi prad do lusterka lewego miernikiem niby powinno byc 1,2v musze wyciagnac wkład lewy.. ale powiedzcie mi jak dostac do tych kabli w drzwiach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prawe ściemnia się , to układ sterowania działa prawidłowo. Jako że lusterka są sterowane równolegle, najbardziej prawdopodobną przyczyną niedziałania lewego jest przerwa w kabelkach w gumowej harmonijce w lewych drzwiach . Są to przewody fioletowy i fioletowo-biały.

Aby zdiagnozować samo lusterko konieczna jest pomoc elektronika..Bez demontażu i dobrania się do płytki z elektroniką nie da się nic więcej ustalić.

Dla pewności odłączyłbym jeszcze z tej sześciopinowej wtyczki przy lusterku kabelek z pinu 3, 4 , 5 , 6 pozostawiając tylko 1 i 2 czyli czarno-niebieski i brązowy.

Teraz ściemniania lusterka już nic nie może blokować.

Jeżeli nie ściemnia się , to jest uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki kolego .. a ta gumowa harmonijka daje sie łatwo sciagnac??Jutro bede grzebał z tym tematem .. Ale u mnie najsmiesniejsze jest to ze nie sciemnia sie tez wewnetrzne lusterko..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmonijka się trzyma na zatrzaskach. Nie wyciągniesz jej, tylko zsuniesz z kostki i będziesz mógł sprawdzić przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie sunołem i z strony drzwi i okazało sie ze jeszcze pod harmonijka jest gumowa izolacja...a po drugie nie moge cos załozyc tego na swoje miejsce :kwasny: jak mi sie uda załozyc to sciagne od strony słupka ale i tak za duzo tam nie zobacze :kwasny: kurcze powiedzcie mi jak wy to suwacie zeby dostac sie do tych kabelkow :kox: pozdro


No własnie znalazłem przyczyne bynajmniej do naprawienia pod harmonijka odnalazłem urwany kabelek biało-rozowy ktory wychodzi z kostki na 4cm ale jego drugiej czesci nie widac c :kwasny: chyba bede musiał sciagnac obudowe drzwi ?? zeby go znalesc czy moze ktos dysponuje jakimis zdjeciami co ijak przy demontazu boczka drzwi??? wielkie dzieki :D


panowie ten rozowo biały kabelek wchodzi w ta wiazke cała zawinieta czarnym płutnem??juz od strony drzwi ?? bo nie jestem pewien czy ja rozciac zeby znalesc druga czesc tego kabelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcję demontażu drzwi znajdziesz w warsztacie, a rozpiski kolorów przewodów poszukaj w temacie dotyczącym montażu czterech el. szyb (powinno tam być). Te przewody są ze sobą połączone izolacją i żeby się do nich dostać musisz ją rozpruć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Kabelki były przerwane w harmonijce. Dziękuje za liczne odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...