Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wlaczyc usluge ON LINE w MMI 3G+ bez SIM


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

ale kombinujesz. MMI 3G+ jest juz troche na rynku. pare osob na swiecie je przegrzebalo i da sie zrobic to co opisalem. to po pierwsze. po drugie - ja swoje 3g+ rozebralem na czesci pierwsze - nie ma tam zadnych niewykorzystanych gniazd w ktore moglbys sobie wpiac jakies dziwne rzeczy. po trzecie - nawet gdyby byly to zeby system pod kontrola ktorego dziala MMI (QNX) musialby miec modul jadra do obslugi tego urzadzenia (taki odpowiednik driver'a) - a jest to zamknieta platforma i nie dosc ze takich driver'ow nie ma to jeszcze stworzenie ich przez kogos niezaleznego jest bardzo bardzo trudne (z powodu zamknietej platformy) - dlatego wlasnie mozna pod gniazdo USB podpiac tylko specyficzne karty ethernetowe do ktory modul juz jest w sofcie MMI.

aby zestaw z modemem dzialal trzeba jedynie ustawic routing i DNS'y. robi sie to skryptem - tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to nie drążę już - chociaż mi ten moduł wifi nie pasuje skoro jak piszesz jest on razem z gsm

Czy taki router http://allegro.pl/huawei-e5151-mifi-lan-e5331-e5832-5776-aero2-i4979149799.html zadziała + przejściówka LAN/USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to nie drążę już - chociaż mi ten moduł wifi nie pasuje skoro jak piszesz jest on razem z gsm

Czy taki router http://allegro.pl/huawei-e5151-mifi-lan-e5331-e5832-5776-aero2-i4979149799.html zadziała + przejściówka LAN/USB?

w MMI 3G+ z SIM'em modul wifi jest na tym samym ukladzie co modem GSM. nie wiem jak jest w 3G+ bez SIM'a bo takiego nie rozbieralem.

zadziala ale to przerost formy nad trescia.

http://allegro.pl/sim-router-3g-4g-aero2-powerbank-5000-21mbps-wifi-i4962312398.html

taki tez zadziala a jest tanszy. a pewnie gdyby dobrze poszukac to mysle ze da sie znalezc cos za okolice 130-150 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadamy i gadamy a czy udało się już komuś wlaczyc usluge ON LINE w MMI 3G+ i chodzi ? Dajta fotkę sprzętu i efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fabrycznie zamontowany w nowej A4 audi connect to sie teraz tak nazywa, jest dodatkowy slot na kartę sim miedzy kartami sd i wszystko chula jak trzeba, można w ten slot włożyć kartę tel/dane i ustawić priorytet czy korzystamy z telefonu samochodowego czy po bt z mobilnego. Ja mam tam włożona kartę tylko dane dla nawigacji on line (Google itp) i telefon po bt. Oczywiście w aucie można zrobić hotspoty i udostepnić wifi dla 5 urządzeń. Korzystamy wtedy z netu z wbudowanej sim w samochodzie. Jest to dobre rozwiazanie bo dodatkowo mamy lepszy zasięg dzięki antenie zewnętrznej.

Jak macie jakieś pytania co do działania to śmiało pisać.

Edytowane przez Szubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to nie drążę już - chociaż mi ten moduł wifi nie pasuje skoro jak piszesz jest on razem z gsm

Czy taki router http://allegro.pl/huawei-e5151-mifi-lan-e5331-e5832-5776-aero2-i4979149799.html zadziała + przejściówka LAN/USB?

w MMI 3G+ z SIM'em modul wifi jest na tym samym ukladzie co modem GSM. nie wiem jak jest w 3G+ bez SIM'a bo takiego nie rozbieralem.

zadziala ale to przerost formy nad trescia.

http://allegro.pl/sim-router-3g-4g-aero2-powerbank-5000-21mbps-wifi-i4962312398.html

taki tez zadziala a jest tanszy. a pewnie gdyby dobrze poszukac to mysle ze da sie znalezc cos za okolice 130-150 pln

patrz sobie właśnie na ten modem i zastanawiam się jak to będzie działać - on ma tylko wejście LAN do zrobienia wifi. Jesli chcemy udostepnić sieć po LAN do AMI do powinien być normalny lan jak w routerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to nie drążę już - chociaż mi ten moduł wifi nie pasuje skoro jak piszesz jest on razem z gsm

Czy taki router http://allegro.pl/huawei-e5151-mifi-lan-e5331-e5832-5776-aero2-i4979149799.html zadziała + przejściówka LAN/USB?

w MMI 3G+ z SIM'em modul wifi jest na tym samym ukladzie co modem GSM. nie wiem jak jest w 3G+ bez SIM'a bo takiego nie rozbieralem.

zadziala ale to przerost formy nad trescia.

http://allegro.pl/sim-router-3g-4g-aero2-powerbank-5000-21mbps-wifi-i4962312398.html

taki tez zadziala a jest tanszy. a pewnie gdyby dobrze poszukac to mysle ze da sie znalezc cos za okolice 130-150 pln

patrz sobie właśnie na ten modem i zastanawiam się jak to będzie działać - on ma tylko wejście LAN do zrobienia wifi. Jesli chcemy udostepnić sieć po LAN do AMI do powinien być normalny lan jak w routerze

widzisz kolego, nie bierz tego do siebie ale problem z Toba jest taki, ze uzywasz slow, ktorych znaczenia nie rozumiesz (albo ja rozumiem je inaczej niz Ty) - "on ma tylko wejscie LAN do zrobienia wifi" :facepalm: co chciales przez to powiedziec?

router ktory Ci wkleilem ma:

1) slot na karte SIM

2) wifi (obsluguje wifi, nie widac wifi na obudowie, antena jest wbudowana)

3) gniazdo RJ45 do podlaczenia kabla (popularnej skretki).

oba te gniazda (1. i 3.) widac tutaj:

m9wZAzy.png

i jeszcze raz Ci tlumacze -

1) majac AMI kupujesz kabel AMI-USB

2) kupujesz karte ktora z jednej strony ma gniazdo RJ45 (na skretke) a z drugiej USB. zdjecie takiej karty wklejalem juz w tym watku --> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/300411-jak-wlaczyc-usluge-on-line-w-mmi-3g-bez-sim/?p=4323571

koncowke USB wpinasz w kabelek AMI-USB a w gniazdro RJ45 tej karty wpinasz kawalek kabla (skretki) i laczysz to z routerem.

3) w router wkladasz karte SIM, ktora bedzie realizowala polaczenie do internetu

4) mozesz sobie skonfigurowac wifi w tym routerze. bedac w samochodzie i wlaczajac na przyklad wifi w tablecie bedziesz mial internet (tablet --> router --> karta sim/internet)

prosciej juz wytlumaczyc tego nie potrafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Yoghurt

Jak mam inny problem.Ponieważ nie mam łacza AMI próbuje połaczyć sie z MMI za pomocą Raspberry Pi plus 2 nano usb wi/fi marki Edimax.

Wiem,że mozna się tak połaczyć i mieć usługę online,audi connect,itd, ponieważ na forum hiszpańskim gostek ma tak uruchomione,ale trochę ciężko się z nim dogać co do ustawień? Mam wszystko ustawione chyba OK(jedna karta wi-fi laczy sie z telefonem(internet z Play przez router wi-fi) a druga z Audi MMI) tylko nie mam przesyłu danych z telefonu do MMI aby miec internet?

Nie jestem expertem w systemie Linux i pewnie potrzebna jest jakaś komenda żeby to uruchomić i mieć przesył danych?

Znasz sie coś na Linuxie kolego??? :)

Edytowane przez hispano73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Yoghurt

Jak mam inny problem.Ponieważ nie mam łacza AMI próbuje połaczyć sie z MMI za pomocą Raspberry Pi plus 2 nano usb wi/fi marki Edimax.

Wiem,że mozna się tak połaczyć i mieć usługę online,audi connect,itd, ponieważ na forum hiszpańskim gostek ma tak uruchomione,ale trochę ciężko się z nim dogać co do ustawień? Mam wszystko ustawione chyba OK(jedna karta wi-fi laczy sie z telefonem(internet z Play przez router wi-fi) a druga z Audi MMI) tylko nie mam przesyłu danych z telefonu do MMI aby miec internet?

Nie jestem expertem w systemie Linux i pewnie potrzebna jest jakaś komenda żeby to uruchomić i mieć przesył danych?

Znasz sie coś na Linuxie kolego??? :)

zastanawialem sie swego czasu czy tak by sie dalo to zrobic. kwestia ustawienia routingu po stronie MMI i regul firewall'a ktory jest w MMI. skoro ktos juz tak ma zrobione to znaczy ze sie da. linuxa pare razy widzialem - co konkretnie potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yoghurt

Tak w skrocie. Wlasnie o to mi chodzi ze po ustawieniach dwoch kart wlan0(to jest polaczenie Audi) i Wlan1(moj telefon) hiszpan napisal mi takie cos

Meter firewall rules necessary for the operation of the router (Raspberry Pi), by running

no i zrobilem to komenda: iptables -t nat -A POSTROUTING -o wlan1 -j MASQUERADE

W tym momencie powinno przesyłać dane miedzy wlan0 i wlan1 czyli z telefonu do MMI i powinno sie odpalic np: trafic online,itd a nie przesyla tak jak napisal mi ten Hiszpan.Cytuje

At this point the raspberry when connected to WiFi MMI for wlan0 and mobile and must be able to route packets between interfaces wlan0 and wlan1.

Jak to sprawidzic np jakąś komenda dlaczego nie przesyłą danych??

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


A tu macie takie dwie ciekawostki co mozna zrobic w naszych MMI 3G+ ;)

1.ten link to polaczenie za pomoca maliny wi-fi i routera aby miec online mapy,audi connect,itd i takie cos wlasnie robie tylko za pomoca 2 nano kart usb wi-fi i telefonu galaxy3 z routerem wi-fi a koszt to 300zl a nie 300 Euro! :wink:

http://shop.ontika.net/product_info.php?products_id=29

2.Ach ci ruscy.Jak oni to zrobili? :)

https://www.youtube.com/watch?v=eagBgS4dN4A#t=20//

Edytowane przez hispano73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko widzisz, to co Ty opisujesz to problem z konfiguracja raspberry zeby dzialala jako router i puszczala ruch pomiedzy jednym a drugim wifi - to jest latwe. z mojego punktu widzenia najtrudniejsza rzecza tutaj jest zmuszenie MMI zeby probowal zaciagnac z internetu dane dla google maps i online traffic po wifi. zeby to zrobic trzeba zrobic pare zmian (jeszcze nie wiem jakich) recznie (via telnet) lub skryptem w MMI - i to robi ta karta SD ktora ONTIKA dostarcza. masz dostep do tej karty lub do tego skryptu, ktory jest na karcie?



Jak to sprawidzic np jakąś komenda dlaczego nie przesyłą danych??

na raspberry odpal takie komendy i pokaz mi wynik:

iptables -L -vnx

iptables -t nat -L -vnx

cat /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

Edytowane przez Yoghurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yoghurt

1.Posiadam jeden skrypt ktory zmienia ustawienia w Menu Zielonym(Audi) w pliku console/etc/resolv/conf na nameserver 8.8.8.8 czyli domyslny Google.

2.Zrobilem przekazywanie pakietów IP (IP forwarding) czyli mam tak:

pi@raspberrypi ~ $ sudo -i

root@raspberrypi:~# sudo sysctl net.ipv4.ip_forward
net.ipv4.ip_forward = 1
3.wpisuje ta swoja komende i te Twoje komendy i jest tak:
root@raspberrypi:~# sudo sysctl net.ipv4.ip_forward
net.ipv4.ip_forward = 1
root@raspberrypi:~# sudo iptables -t nat -A POSTROUTING -o wlan1 -j MASQUERADE
root@raspberrypi:~# sudo iptables -L -vnx
Chain INPUT (policy ACCEPT 0 packets, 0 bytes)
pkts bytes target prot opt in out source dest ination
Chain FORWARD (policy ACCEPT 0 packets, 0 bytes)
pkts bytes target prot opt in out source dest ination
Chain OUTPUT (policy ACCEPT 0 packets, 0 bytes)
pkts bytes target prot opt in out source dest ination
root@raspberrypi:~# sudo iptables -t nat -L -vnx
Chain PREROUTING (policy ACCEPT 2 packets, 406 bytes)
pkts bytes target prot opt in out source dest ination
Chain INPUT (policy ACCEPT 2 packets, 406 bytes)
pkts bytes target prot opt in out source dest ination
Chain OUTPUT (policy ACCEPT 8 packets, 608 bytes)
pkts bytes target prot opt in out source dest ination
Chain POSTROUTING (policy ACCEPT 8 packets, 608 bytes)
pkts bytes target prot opt in out source dest ination
10 988 MASQUERADE all -- * wlan1 0.0.0.0/0 0.0.0 .0/0
0 0 MASQUERADE all -- * wlan1 0.0.0.0/0 0.0.0 .0/0
root@raspberrypi:~#
4.Jak jestes zainteresowany odpaleniem tego za pomoca Mailny to daj znac.Zrobie jakis dokladny opis jak to robie.
Pozdrawiam

A jeszcze jedna sprawa.Mam utworzone archiwum( /etc/init.d/script-cortafuegos.sh)

- nazwa cortafuegos to po hiszpansku(firewall),zeby nie tracil polaczenia danych po kazdym odlaczeniu Maliny i tu tez nie jestem pewny,czy jest to dobrze napisane,bo Hiszpan kazal mi wkleic tylko to

#!/bin/bash
# Script para hacer permanentes las reglas del cortafuegos en cada arranque

iptables -t nat -A POSTROUTING -o wlan1 -j MASQUERADE

a poniewaz wyskakiwal taki blad

root@raspberrypi:~# sudo chmod 755 /etc/init.d/script-cortafuegos.sh

root@raspberrypi:~# update-rc.d script-cortafuegos.sh defaults
update-rc.d: using dependency based boot sequencing
insserv: warning: script 'K01script-cortafuegos.sh' missing LSB tags and overrid es
insserv: warning: script 'script-cortafuegos.sh' missing LSB tags and overrides

to dodalem tak

### BEGIN INIT INFO

# Provides: skeleton
# Required-Start: $remote_fs $syslog
# Required-Stop: $remote_fs $syslog
# Should-Start: $portmap
# Should-Stop: $portmap
# X-Start-Before: nis
# X-Stop-After: nis
# Default-Start: 2 3 4 5
# Default-Stop: 0 1 6
# X-Interactive: true
# Short-Description: Example initscript
# Description: This file should be used to construct scripts to be
# placed in /etc/init.d.
### END INIT INFO
#!/bin/bash
# Script para hacer permanentes las reglas del cortafuegos en cada arranque
iptables -t nat -A POSTROUTING -o wlan1 -j MASQUERADE
i po wpisaniu tych komend pokazuje
root@raspberrypi:~# sudo nano /etc/init.d/script-cortafuegos.sh
root@raspberrypi:~# sudo chmod 755 /etc/init.d/script-cortafuegos.sh
root@raspberrypi:~# update-rc.d script-cortafuegos.sh defaults
update-rc.d: using dependency based boot sequencing
root@raspberrypi:~# sh /etc/init.d/script-cortafuegos.sh
Co o tym ustawieniu myslisz?? Jest dobrze czy czegos brakuje lub trzeba podmienic?? :huh:
5.Wgralem tez aplikacje DNSMASQ zeby nie uzywac zewnetrzych DNS za pomoca komendy apt-get install dnsmasq-- tez te info dal mi koles z Hiszpanii i dopisalem te liniki
interface = wlan0
dhcp-range = wlan0,192.168.1.50,192.168.1.100,8h


dhcp-options = 3, 192.168.1.254

No to tyle na razie.Czekam na Twoje przemyslenia lub jakies rozwiazanie?
Edytowane przez hispano73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i widzisz, u Ciebie nie jest problemem konfiguracji raspberry tylko tego, ze MMI nie wysyla ruchu na wifi:

pkts bytes target prot opt in out source dest ination
10 988 MASQUERADE all -- * wlan1 0.0.0.0/0 0.0.0 .0/0
masz 10 pakietow wyslanych i ponizej 1KB ruchu - po prostu nic tutaj nie przychodzi. problem jest w tym, ze sama konfiguracja DNS'a w MMI to za malo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca sie zrozumielismy.He. ;) Po prostu Ja te komendy zrobilem w domu polaczony z moim komputerem a wiec musze pojsc do auta i tam powtorze te operacje.

Aha zapomnialem Ci powiedziec ze mam zmienione w konfiguracji MMI pare opcji zeby bylo widoczne Audi Connect,Google Earth,itd.. czyli ,

In the Hidden Menu, the following must be set:

Under: diagnosis - coding - internal_modules_1 + 2

Online POI ---> disable (ie no green filled box)

Online portal ---> Disable

Online Navi ---> disable

Online POI voice ---> disable

Under: diagnosis - settings - tel_settings

NAD activation ---> Activate

NAD operation mode ---> Activate

No i zamienilem te jednostki za pomoca VCDSo(napewno wiesz o co chodzi) ;) .Ta zamiana z 15 na 32768 uruchamiamy trafico online.

Modulo 5F

Adaptation
Canal 69

El valor actual es 15
Incrementar el valor actual en 32768

P.s

A Ty jaki masz system MMI 3G czy 3G+(z wejsciem na karte SIM czy bez) ,bo auto masz 2013 takze chyba juz ten nowszy?

Edytowane przez hispano73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to polacz raspberry w samochodzie z wifi w audi odpal mape google i wtedy wrzuc mi wynik tych komend. Te zmiany ktore pisales spowoduja tylko wlaczenie tych dodatkowych funkcji ale same w sobie nie spowoduja ze MMI zacznie wysylac ruch do internetu przez wifi .

ja mam 3G+ z simem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec ma takie cos...... podlaczony w aucie ^_^

root@raspberrypi:~# ifconfig
eth0 Link encap:Ethernet HWaddr b8:27:eb:8e:3a:7a
UP BROADCAST MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:0 (0.0 B)
lo Link encap:Local Loopback
inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
UP LOOPBACK RUNNING MTU:65536 Metric:1
RX packets:2 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:2 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:224 (224.0 B) TX bytes:224 (224.0 B)
wlan0 Link encap:Ethernet HWaddr 80:1f:02:e6:9c:ac
inet addr:192.168.1.254 Bcast:192.168.1.255 Mask:255.255.255.0
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:3 errors:0 dropped:351 overruns:0 frame:0
TX packets:2 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:521 (521.0 B) TX bytes:284 (284.0 B)
wlan1 Link encap:Ethernet HWaddr 80:1f:02:e6:9c:98
inet addr:192.168.43.93 Bcast:192.168.43.255 Mask:255.255.255.0
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:690 errors:0 dropped:7 overruns:0 frame:0
TX packets:481 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:86687 (84.6 KiB) TX bytes:82485 (80.5 KiB)
root@raspberrypi:~# iwconfig
wlan0 IEEE 802.11g ESSID:"Audi79499" Nickname:"<WIFI@REALTEK>"
Mode:Managed Frequency:2.412 GHz Access Point: 00:1C:D7:53:3E:37
Bit Rate:54 Mb/s Sensitivity:0/0
Retry:off RTS thr:off Fragment thr:off
Encryption key:****-****-****-****-****-****-****-**** Security mode:open
Power Management:off
Link Quality=100/100 Signal level=100/100 Noise level=0/100
Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0
lo no wireless extensions.
eth0 no wireless extensions.
wlan1 IEEE 802.11bgn ESSID:"Tomas73" Nickname:"<WIFI@REALTEK>"
Mode:Managed Frequency:2.462 GHz Access Point: 08:3D:88:D0:56:D4
Bit Rate:72.2 Mb/s Sensitivity:0/0
Retry:off RTS thr:off Fragment thr:off
Encryption key:****-****-****-****-****-****-****-**** Security mode:open
Power Management:off
Link Quality=100/100 Signal level=100/100 Noise level=0/100
Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0
Chain INPUT (policy ACCEPT 221 packets, 15572 bytes)
pkts bytes target prot opt in out source dest ination
Chain FORWARD (policy ACCEPT 0 packets, 0 bytes)
pkts bytes target prot opt in out source dest ination
Chain OUTPUT (policy ACCEPT 212 packets, 26272 bytes)
pkts bytes target prot opt in out source dest ination
root@raspberrypi:~# sudo iptables -t nat -L -vnx
Chain PREROUTING (policy ACCEPT 0 packets, 0 bytes)
pkts bytes target prot opt in out source dest ination
Chain INPUT (policy ACCEPT 0 packets, 0 bytes)
pkts bytes target prot opt in out source dest ination
Chain OUTPUT (policy ACCEPT 0 packets, 0 bytes)
pkts bytes target prot opt in out source dest ination
Chain POSTROUTING (policy ACCEPT 0 packets, 0 bytes)
pkts bytes target prot opt in out source dest ination
8 828 MASQUERADE all -- * wlan1 0.0.0.0/0 0.0.0 .0/0
0 0 MASQUERADE all -- * wlan1 0.0.0.0/0 0.0.0 .0/0
0 0 MASQUERADE all -- * wlan1 0.0.0.0/0 0.0.0 .0/0
root@raspberrypi:~#
Czemu mi MMI nie wysyla ruchu na wifi ??? Hiszpan ma podobne ustawienia i wszytko mu hula OK? Gdzie jest blad kolego? :(
Edytowane przez hispano73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i masz to samo co w domu - 8 pakietow 828 bajtow. brakuje Ci jakiejs zmiany w samym MMI. daj link na opis tego hiszpana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i masz to samo co w domu - 8 pakietow 828 bajtow. brakuje Ci jakiejs zmiany w samym MMI. daj link na opis tego hiszpana

Forum jest hiszpanskie ale dasz w translator google np. na angielski to napewno zrozumiesz cala debate jaka z nim prowadze.Tak od 12 strony jest opis itd.Wczesniej hiszpan wkleil pare fotek ze mu ruszylo i opisywal co robil i poprawil zeby to ruszylo :)

http://www.audisport-iberica.com/foro/topic/326261-transformar-mmi-3g-en-3g-con-google/page-12

Edytowane przez hispano73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za przerwe, dzieciaki mi sie pochorowaly i nie mialem czasu przygladnac sie temu tematowi. pierwsza sprawa jest taka ze trzeba sprawdzic czy dziala Ci polaczenie pomiedzy raspberry i mmi. wejdz w zielone menu, poszukaj "config". zrob fotke i mi podeslij. nastepnie. bedziesz tam mial "show ip settings" - tez zrob fotke i mi wyslij oraz to samo dla "show adapter settings".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch miesiąch "walki" z ustawieniami Raspberry ,wielu godzin spędzonych w aucie i pomocy kolegi z Hiszpanii udało mi się uruchomić za pomocą maliny trafico online,audi connect.. :) .Zostało jeszcze pare poprawek w scrypcie i np. jeszcze nie chodzi mi Google Earth ale reszta hula bez problemu.Także chyba jestem pierwszy w Polsce ,któremu ruszyło Audi Connect bez slotu SIM i polaczenia AMI. :wink:

Przy okazji chciałem podziękować koledze Yoghurt za cenne podpowiedzi. :thumbup:

AMEN :)

Edytowane przez hispano73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...