Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wlaczyc usluge ON LINE w MMI 3G+ bez SIM


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W ruskim skrypcie było wskazanie na Gateway i nameserver 192.168.1.1

Router TPLINK "z fabryki" miał IP 192.168.0.240, trzeba było go przekonfigurować na powyższy.

Dodatkowo połaziłem trochę po zielonym menu. Jest cała sekcja o Google Earth.

Poklikałem kilka opcji związanych z restartem aplikacji i wymuszeniem transferu danych.

Nie pamiętam już dokładnie, wieczorem zrobie screena. Ale tam to jest tak opisane że nic się nie napsuje.

Tutaj jest trochę niezłego info:

https://thetechycorner.wordpress.com/2015/02/21/mmi-3g-tethering-and-google-earth/

Edytowane przez malik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ruskim skrypcie było wskazanie na Gateway i nameserver 192.168.1.1

Router TPLINK "z fabryki" miał IP 192.168.0.240, trzeba było go przekonfigurować na powyższy.

Dodatkowo połaziłem trochę po zielonym menu. Jest cała sekcja o Google Earth.

Poklikałem kilka opcji związanych z restartem aplikacji i wymuszeniem transferu danych.

Nie pamiętam już dokładnie, wieczorem zrobie screena. Ale tam to jest tak opisane że nic się nie napsuje.

Tutaj jest trochę niezłego info:

https://thetechycorner.wordpress.com/2015/02/21/mmi-3g-tethering-and-google-earth/

brame i dnsy sa u niego ogarniete dobrze. te opcje z zielonego menu ktore wyklikales by mnie bardzo interesowaly. z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11225684_10203312081683285_1747315075_n.

a powiedz mi, co zrobiles po tym bledzie? to sie pojawilo u hispano73 i nie bardzo wiem jak to ogarnac.

@malik

Tak jak pisal kolega Yoghurt wyskakuje mi ten blad ze zdjecia.Sprawdz jakie masz ustawienia w zielonym menu.Wgrywales jakis scrypt zeby to wszystko uruchomic???

Moje polaczenie jest troche inne poniewaz uzywam router wi-fi w telefonie i raspberry pi(plus 2 karty nano wi-fi)

Jaki masz soft wgrany 767 czy 782???

Edytowane przez hispano73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak odzewu, zalatany byłem.

Soft mojej nawigacji - 767.

Pod tym linkiem macie bardzo dużo informacji:
https://thetechycorner.wordpress.com/2015/02/21/mmi-3g-tethering-and-google-earth/

Koleś niby opisuje jak spiąc swój telefon z routerem poprzez AP Wifi.

Ja wolałem zastosowac osobny modem wpięty w router z kartą 3g/LTE.

Sprzęt:

- kabelek AMI USB - http://allegro.pl/show_item.php?item=5054121536

- modem - http://allegro.pl/show_item.php?item=5085133800

- router - http://allegro.pl/show_item.php?item=5297293294

- karta Eth USB - http://www.ebay.com/itm/111633258986?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Z kartami był mały problem. Polowałem na te które niby miały wymagany chipset D-Linka kompatybilny z AMI ale dopiero ten Trendnet z ebay poszedł. Inne nie działały w Audi.

Ustawienia z zielonego menu:

IMG_2492.JPG

IMG_2493.JPG

IMG_2494.JPG

IMG_2495.JPG

IMG_2496.JPG

IMG_2497.JPG

Cały sprzęt mieści się ładnie w schowku, zasilanie pociągnięte z zapalniczki. Wszystkie kable schowane. Estetycznie.

IMG_2498.JPG

IMG_2499.JPG

IMG_2500.JPG

Dzisiaj udało mi się uruchomic Streetview :) Parę screenów. W sumie niepotrzebny bajer ale jest.

IMG_2465.JPG

IMG_2479.JPG

IMG_2481.JPG

IMG_2485.JPG

IMG_2489.JPG

Dodatkowo pobawiłem się funkcją Audi Connect:

IMG_2469.JPG

IMG_2471.JPG

IMG_2472.JPG

IMG_2473.JPG

IMG_2474.JPG

IMG_2477.JPG

Edytowane przez malik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko mamy juz zrobione po wifi. jedyna opcja ktora nie dziala to google maps z takim samym bledem jaki u Ciebie lecial (zwiazanych z ladowaniem danych z GE i z pytanie czy zmienic na mape standardowa). Dziala "portal" my audi, dziala traffic online jedynie nie dziala GEMMI - i tu pojawia sie wlasnie pytanie co zrobiles zeby to ruszylo. pisales cos wczesniej o ktorejs z opcji w zielonym menu wymuszajacej transfer, to by mnie (a w zasadzie to hispano bo u mnie dziala ok) najbardziej intertesowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dodatkowe screeny. Opcja wymuszenia transferu danych zaznaczona. Sprawdź czy coś to u Ciebie da.

Możesz też od czasu do czasu sprawdzac "Get Gemini Cache Status" a konkretnie informację o procentowym zajęciu Cache.

Jeśli rośnie tzn. że coś tam mimo wszystko ściąga.

IMG_2506.JPG

IMG_2507.JPG

Edytowane przez malik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje ale nadal nie chodzi mi Google Earth. Probowalem w zielonym menu w plikach googlearth roznych zmian i nadal kicha.ta opcja open dataconnection jest jakby nie aktywana. Najezdzam na nia,chce uruchomic i nic.No nic bede szukal dalej...

@malik

cytuje:

Dwa dodatkowe screeny. Opcja wymuszenia transferu danych zaznaczona. Sprawdź czy coś to u Ciebie da.

Gdzie kolego jest ta opcja(wymuszenie danych transferu) do zaznaczenia w zielonym menu???

Pozdrawiam

Edytowane przez hispano73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malina odpalona z modemem i kartą wifi :) do tej pory całkiem prosto. Podejrzewam, że trzeba by chyba dezaktywować logowanie no i teraz co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raspberry Ci sie spina po wifi z mmi 3g? jesli tak to podaj adres ip maliny i przygotuje Ci skrypt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym nie pomyślałem ze trzeba jeszcze mailnę podłączoną do monitora spiąć w samochodzie :) muszę coś wymyślić bo na razie monitora brak - tylko 55cali :D a moze jak podepnę np tel i zobaczę ip to zobaczę jaka pula adresów jest i uda się jeden dalej zrobić?


Mam juz adres z Iphona. Moze pytanie off topic - a czy da sie na przykład ustawić static IP. iPhone adres 192.168.1.110- czyli np można by ustawić na 120 statyczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, nie ma problemu. jedno to konfiguracja wifi (SSID, szyfrowanie i haslo) a drugie to konfiguracja adresacji interfejsu. jutro podesle Ci skrypt ktory odpalisz na MMI. Ty musisz ogarnac konfiguracje wifi na raspberry tak aby laczyla sie do sieci wifi udostepnionej przez MMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten skrypt będzie tylko do MMI? Malina musi jakos pewnie automatycznie połączenie pomiędzy modemem i wifi nawiązywać

Da radę coś z tym skryptem podziałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o sorry, przeczytalem wczesniej temat na telefonie, zaznaczyl mi sie jako przeczytany i zapomnialem o tym. na PW poszlo info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie i Ja mam juz opcje Google Earth! :banan: dlatego chcialem podziekowac koledze Kubie :hi: za przygotowanie dla mnie skryptu po wgraniu ktorego mam juz wszystkie opcje Audi Connect. :)

Edytowane przez hispano73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie i Ja mam juz opcje Google Earth! :banan: dlatego chcialem podziekowac koledze Kubie :hi: za przygotowanie dla mnie skryptu po wgraniu ktorego mam juz wszystkie opcje Audi Connect. :)

:thumbup1:

trzeba dodac ze po wifi - bo po AMI to nie jest wielki problem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ktoś orientuje się jak wygląda to cenowo w serwisie audi by mieć internet, audi conect, wifi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ktoś orientuje się jak wygląda to cenowo w serwisie audi by mieć internet, audi conect, wifi?

Zestaw kosztuje gdzies 4 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ktoś orientuje się jak wygląda to cenowo w serwisie audi by mieć internet, audi conect, wifi?

Zestaw kosztuje gdzies 4 tys.

Orientuje się ktoś jaki moduł sim trzeba kupić? Czy wszystkie z sim działać będą z Google, np. 8R1035670A, 8R1035666 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8R1035666 nie ma SIM ,tylko 670

http://allegro.pl/audi-a4-a5-q5-czytnik-dvd-sd-sim-mmi-3g-8r1035666-i5568960031.html- jest z simem

Widzę również, że jest 8T1035670 oraz 8R1035670 jest jakaś różnica między nimi ? Oba są na Google ?

Jest jeszcze 8R1035746, który jest kilka razy droższy, czym on się różni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...