Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wlaczyc usluge ON LINE w MMI 3G+ bez SIM


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

B ) Drugą opcją, w kwestii której chcę się poradzić to czy można użyć AMI również do zasilenia routera?

Ponoć można, musisz sobie sprawić pasywny rozgałęźnik usb, w linkach w pierwszym poście jest sprawa poruszana. To co ja zrobiłem, to przeciągnąłem płaski kabel RJ45 ze schowka do podłokietnika. Tam podłączam router do gniazdka 12V.

Ja natomiast mam inny problem. Wszystko ustawiłem wg instrukcji i jedyne co działa to GEMMI, obrazy satelitarne ciągnie, street view działa. Connect i wyszukiwanie z google'a nie działa.

To co zauważyłem, to gdy wyłączam NAD activation i nie mam napisu Google w prawym dolnym rogu, Connect nie odrzuca tak szybko a czasami nawet włączy puste okno przeglądarki i kręcącego sie spinnera w nieskończoność. Nie mniej połączyć się nie chce.

Gdy jest włączone, zauważyłem jeszcze jedną rzecz, gdy mam połączony telefon przez BT - napis google jest ciemniejszy.

Ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B ) Drugą opcją, w kwestii której chcę się poradzić to czy można użyć AMI również do zasilenia routera?

Ponoć można, musisz sobie sprawić pasywny rozgałęźnik usb, w linkach w pierwszym poście jest sprawa poruszana. To co ja zrobiłem, to przeciągnąłem płaski kabel RJ45 ze schowka do podłokietnika. Tam podłączam router do gniazdka 12V.

Ja natomiast mam inny problem. Wszystko ustawiłem wg instrukcji i jedyne co działa to GEMMI, obrazy satelitarne ciągnie, street view działa. Connect i wyszukiwanie z google'a nie działa.

To co zauważyłem, to gdy wyłączam NAD activation i nie mam napisu Google w prawym dolnym rogu, Connect nie odrzuca tak szybko a czasami nawet włączy puste okno przeglądarki i kręcącego sie spinnera w nieskończoność. Nie mniej połączyć się nie chce.

Gdy jest włączone, zauważyłem jeszcze jedną rzecz, gdy mam połączony telefon przez BT - napis google jest ciemniejszy.

Ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Jestem na podobnym etapie co Ty. Uruchomiłem GEMMI oraz Audi Connect, natomiast mam problem z działaniem tych usług po wyłączeniu zapłonu.

Korzystam z routera TL-MR3020 + D-link DUB-E100 rev.B1 + Punkt dostępu (Xperia Z2).

1) Jeżeli wszystko jest zasilane, a ja w zielonym menu zrobię Instal Fair Mode i zrobię reset MMI to wtedy wszystko działa.

2) Jeżeli wyłączę zapłon, wtedy pomimo, że wszystkie urządzenia się uruchomią i tak nie działa.

Z ikonką Google w prawym dolnym rogu w mojej interpretacji jest tak : że zawsze się wyświetla, zawsze się ładuje (Foto nr 2) (trwa to ok 30-45 sek). I mapy Google w okolicy, które wcześniej pobrało będą się wyświetlały pomimo, że tak naprawdę połączenia nie ma.

Dlatego @pydzik wydaje mi się, że masz taką samą sytuację jak ja, tylko interpretujesz że działa bo niby wyświetla i ładuje znaczek Google.

Czy ktoś miał podobny problem i wie jak to rozwiązać?

3) Jak włączę Punkt dostępu w telefonie do routera żeby mieć GEMMI to nie łączy mi po bluetooth z MMI - to normalne?

e628bccce3d6f.jpg

Znaczek Google się ładuje / mapy się wgrywają :

6be780757a245.jpg\

Mapy załadowane, pomimo tego że połączenia nie ma ...

8458b5a3848ce.jpg

Edytowane przez rafaell68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na podobnym etapie co Ty. Uruchomiłem GEMMI oraz Audi Connect, natomiast mam problem z działaniem tych usług po wyłączeniu zapłonu.

Korzystam z routera TL-MR3020 + D-link DUB-E100 rev.B1 + Punkt dostępu (Xperia Z2).

1) Jeżeli wszystko jest zasilane, a ja w zielonym menu zrobię Instal Fair Mode i zrobię reset MMI to wtedy wszystko działa.

2) Jeżeli wyłączę zapłon, wtedy pomimo, że wszystkie urządzenia się uruchomią i tak nie działa.

Zmieniłeś soft na routerze na OpenWRT? Ten od Tp-linka ma czasami problem z auto connectem po braku zasilania.

Z ikonką Google w prawym dolnym rogu w mojej interpretacji jest tak : że zawsze się wyświetla, zawsze się ładuje (Foto nr 2) (trwa to ok 30-45 sek). I mapy Google w okolicy, które wcześniej pobrało będą się wyświetlały pomimo, że tak naprawdę połączenia nie ma.

Dlatego @pydzik wydaje mi się, że masz taką samą sytuację jak ja, tylko interpretujesz że działa bo niby wyświetla i ładuje znaczek Google.

Moim wyznacznikiem połączenia jest street view - te dane nie są cache'owane. Jak jest ludzik i pokazuje mi fotki to znaczy, że mam połączenie. Zresztą widzę na routerze że pakieciki lecą.

Mnie ciekawi, dlaczego to się wyszarza przy podłączeniu tel przez BT.

Moja teoria jest taka, że setting w tel, który dla jednostek 666 jest wyszarzony (ten który sie pojawia po zaznaczeniu NAD activation), posiada w sobie parę ustawień. Jednym z nich jest transfer danych podczas roamingu i obstawiam, że mam to ustawione na nie. Szukam po kanałach i adaptacjach, jak to zmienić. Trop mój jest taki, że każdy tel jak podłączam do MMI to dostaje trójkącik od roamingu.

Ostatecznie jak będę miał wiecej czasu i sie wkurze to zamiast routera podepne tam laptopa z postawionym DNS i zaczne patrzyc o co prosi ta jednostka w requestach, to powinno rozstrzygnąć sprawę. Ponoć ruscy wiedzą jak sfejkować w ten sposób request o licencje do traffic online dla aut poniżej 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalczyłem przez weekend z tematem i udało mi się to uruchomić tak jak chciałem. Działa również po restarcie MMI / ponownym włączeniu.

Początkowo robiłem tak że używałem skryptu z Techy Corner, który definiował IP na : 192.168.1.1.

Z racji tego, że TL-MR3020 standardowo miał IP : 192.168.0.254 zmieniałem go na powyższy (ze skryptu). W tym momencie napotykałem problem, że kiedy na jednym uruchomieniu robiłem Instal Fair Mode to wszystko działało, ale po restarcie jednostki pomimo tego, że w IP Config adresy się teoretycznie zgadzały - neta nie było.

Wczoraj podszedłem do tematu odwrotnie. Zmieniłem w skrypcie IP na : 192.168.0.254 (domyślne dla routera) i działa. Niezależnie co się kiedy włączy lub jeśli straci zasięg / threatening z telefonu jeśli wszystko połączy się ponownie internet wraca. Na routerze soft TP-LINKA. Nie wiem czy na 192.168.1.1 był jakiś konflikt adresów IP czy po prostu w routerze coś nie tak było ustawione.

Teraz pozostaje mi jeszcze tylko temat zasilania dla routera. Najprościej dla mnie byłoby wstawić pasywnego huba, który z portu USB zasili zarówno sieciówkę jak i router.

Jeśli ktoś zna konkretny model takiego rozgałeźnika, który daje wystarczający prądzik to byłbym wdzięczny.

Jeśli nic się nie znajdzie to albo zasilanie z zapalniczki sobie wyprowadzę w schowku albo RJ45 można tunelem pociągnąć do podłokietnika (tam jest 12V).

INFO : funkcje on-line puszczone na K0900 + 6.22.4.

PS: Mam auto z lipca 2013 i podobno powinno działać Traffic Online. Czy żeby je uruchomić potrzeba VCDS czy wystarczy zielone menu?

Edytowane przez rafaell68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko dopowiedzieć. Ostatecznie zasilam router TL-MR3020 oraz sieciówkę D-link DUB-E100 rev.B1 tak jak planowałem z portu AMI-USB poprzez rozgałęźnik / hub USB.

Kupiłem ten (11 zł z przesyłką :D ) i działa elegancko : http://www.banggood.com/USB-2_0-A-Male-To-2-Dual-USB-Female-Jack-Y-Splitter-Hub-Power-Cord-Adapter-Cable-p-979134.html

Planuję zrobić jeszcze estetyczną skrzyneczkę na te graty + kable. Wrzucę fotkę jak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traffic Online działa ci ?

1) Nie mam VCDS. Potrzebuję kabel żeby spróbować włączyć Traffic Online i Video In Motion.

EDIT : Widzieliście w funkcjach on-line 3G+ apkę na EURO 2016? :decayed:

15f97204c78c.jpg

Edytowane przez rafaell68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam taką wersję MMI jak w załączniku.

Nie mam wyjścia na kartę SIM.

Czy byłąby możliwosć uruchomienia internetu na tym MMI?

Chyba, że ktoś jest z okolic Radomia i takie coś by rozkminił w moim Audi? :) oczywiście nie za free

Auto jake posiadam to Audi a4 b8 lift z 2012 roku.

co koledzy powiecie na ten temat? :)

Pozdrawiam

uw7capte.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damis16 :

Mapy oraz soft jest aktualny. Ja mam dokładnie taki soft i mapy. Da się uruchomić neta na zasadzie karta sieciowa + router + lte / malinka + lte. W temacie jest sporo jak to zrobić.

UPDATE - TRAFFIC ONLINE

Kupiłem kabelek + VCDS i próbowałem uruchomić Traffic Online w 3G+.

Niestety wywala problem przy aktywacji (auto nigdy nie miało aktywacji Traffic Online):

13379783c9cc.jpg

Chyba nie da się nic z tym zrobić.

Edytowane przez rafaell68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Widziałem że hispano73 udało się uruchomić internet w MMI 3G+ za pomocą wifi w mmi + malina/2 x karta wifi + telefon z internetem jako hotspot.

Można też zrobić prościej czyli malina/1 x karta wifi, 1 x modem GSM.

Czyli odpada nam telefon jako hotspot.

Wszystko to fajnie ale wymyśliłem że można by było chyba jeszcze prościej.

Można by się pozbyć z tej konfiguracji którą uruchomił hispano73 maliny.

Czyli konfiguracja byłaby następująca: wifi w mmi + telefon z internetem.

Z tym że musiałby to być zrootowany telefon z androidem + trochę softu + odpowiednia konfiguracja.

Mój pomysł jest taki:

Telefon z androidem podłączamy jako klienta do MMI.

W telefonie uruchamiamy połączenie z internetem GSM.

W telefonie za pomocą polecenia iptables konfigurujemy routing pomiędzy modułem GSM a modułem WLAN. który jest połączony z MMI.

Na necie znalazłem instrukcję jednego gościa jak uruchomić na telefonie z androidem iptables bo fabrycznie ich tam nie ma.

Tu fragment maila:

Just to let you know that I just did this on Android Lollipop on a Samsung Galaxy S5 SM-G900M. I just forwarded a port from my phone’s wifi to my computer using USB tethering without using the Google Play apps that already exist for this purpose (they are incompatible with Android 5.0).

I will post the full step-by-step solution here with complete commands just in case a newbie stumbles upon this example:

1: Root your phone.
2: Install the iptables app from Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mgranja.iptables
3: Install the terminal emulator app: https://play.google.com/store/apps/details?id=jackpal.androidterm
4: Find out your computer’s IP address. On Windows, open cmd.exe and type “ipconfig”; on Linux, open the system terminal and type “sudo ipconfig” then enter your user’s password.
5: Open the terminal emulator, type “su” then Enter, approve the superuser permission request, then type this:

iptables -A PREROUTING -t nat -i wlan0 -p tcp –dport -j DNAT –to :
iptables -A FORWARD -p tcp -d –dport -j ACCEPT

Ta instrukcja dotyczy trochę innej sytuacji niż nasza ale myślę że ktoś oblatany w temacie routingu byłby to w stanie odpowiednio przerobić.

Co o tym myślicie ?

Myślę że to byłoby najlepsze rozwiązanie problemu internetu w Audi, bo nie trzeba kupować maliny (chociaż dużo nie kosztuje) i trzymać jej gdzieś w aucie, a stary niepotrzebny telefon z androidem prawie każdy ma w szufladzie.

Może by się komuś z was udało uruchomić taką konfigurację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama idea jest bardzo ciekawa. Byłoby to faktycznie najprostsze rozwiązanie. Ja obecnie korzystam z tetheringu w telefonie i dobrze się to sprawdza, aczkolwiek gdyby nie było gratów (kabel USB-AMI + k.sieciowa D-link + Router 3020) to byłoby jeszcze fajniej. Moim zdaniem wożenie i ładowanie dodatkowego telefonu jest też niezbyt ciekawe. Najlepiej gdyby używać swojego domyślnego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadna nowosc. skonfigurowanie iptables tak aby telefon dzialal jako router to sa dokladnie te same komendy ktore wklepujesz na malinie aby dzialala jako router. tak na szybko i w najprostszej postaci to beda 3 komendy.

jak sam napisales - aby calosc dalo sie odpalic telefon musi byc zrootowany a to sie wiaze z utrata gwarancji. dodatkowo dla przykladu na nowych samsungach powoduje to nieodwracalna zmiane flagi knox warranty void a to jest rownoznaczne z tym, ze nigdy juz na telefonie nie da sie uruchomic na przyklad platnosci mobilnych samsunga - co dla mnie osobiscie oznacza "no-go" dla tej metody.

odsetek potencjalnych osob, ktore by korzystaly z takiego rozwiazania i dodatkowo mialyby telefon na adroidzie i dodatkowo ten telefon by byl zrootowany sprowadzi sie do jakiej liczby? dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno traffic online jest do ogarnięcia - tak piszą co niektórzy na zagranicznych forach. Twierdzą, że znaczenie ma VIN jaki jest zakodowany w module MMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

przeczytałem chyba wszystkie linki z tematu i mam następujące wątpliwości. Otóż w moim Q5(rocznik 2017, czyli Q5 poliftowe ale jeszcze I gen) z oprogramowaniem nr 942 oraz MMI 3G+ nie mam AMI ani Audi Connect, ale chciałbym go włączyć. Jak pewnie wiecie bebechy w tym aucie są takie jak w A4 B8, także procedura pewnie jest identyczna. Do tej pory aktywowałem zielone menu skryptem oraz włączyłem WiFi i wszystkie funkcje, pokazuje mi się ikona Audi Connect w menu, itd wszystko elegancko. Puścić Internet chciałbym, z racji braku AMI, po WiFi czyli sposób z Raspberry. I teraz pojawia się pytanie. Czy ktoś próbował na tej wersji oprogramowania(942) uruchomić skrypt Gemmi i czy się to powiodło? Czy odpalenie tego skryptu na tej wersji oprogramowania może mieć jakieś negatywne skutki? W jaki sposób można przywrócić konfigurację? Wiem że w katalogu backup tworzą się kopie plików ale jak ich w razie czego użyć?

Edytowane przez Jasiek Gorgoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przy sofcie P0942 nikt tego nie robił poniewaz ten wychodził tylko w nowych autach :hi:

Trzeba czekac a czas pokaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno traffic online jest do ogarnięcia - tak piszą co niektórzy na zagranicznych forach. Twierdzą, że znaczenie ma VIN jaki jest zakodowany w module MMI.

Kolego na którym forum o tym czytałeś? Podrzuc mi linka

Witajcie,

przeczytałem chyba wszystkie linki z tematu i mam następujące wątpliwości. Otóż w moim Q5(rocznik 2017, czyli Q5 poliftowe ale jeszcze I gen) z oprogramowaniem nr 942 oraz MMI 3G+ nie mam AMI ani Audi Connect, ale chciałbym go włączyć. Jak pewnie wiecie bebechy w tym aucie są takie jak w A4 B8, także procedura pewnie jest identyczna. Do tej pory aktywowałem zielone menu skryptem oraz włączyłem WiFi i wszystkie funkcje, pokazuje mi się ikona Audi Connect w menu, itd wszystko elegancko. Puścić Internet chciałbym, z racji braku AMI, po WiFi czyli sposób z Raspberry. I teraz pojawia się pytanie. Czy ktoś próbował na tej wersji oprogramowania(942) uruchomić skrypt Gemmi i czy się to powiodło? Czy odpalenie tego skryptu na tej wersji oprogramowania może mieć jakieś negatywne skutki? W jaki sposób można przywrócić konfigurację? Wiem że w katalogu backup tworzą się kopie plików ale jak ich w razie czego użyć?

Ja mam uruchomiony skrypt na sofcie F900 i poza trafic on-line wszystko mi chodzi bez problemu. Niedlugo jak bede mial czas to wgram sobie soft 942 tylko z tego co czytalem nie wnosi nic nowego.

A czy ktoś spotkał się z rozwiązaniem na 900 albo jest w stanie taki skrypt stworzyć? Myślę, że jest duża szansa zadziałania...

U mnie hula tak jak juz pisalem na sofcie 900 i tez mam Audi Q5 polfcie. Widze ze jestes z Krakowa to pogadaj z kolega Yoghurt to Ci przygotuje skrypt i napewno pomoze w ustawieniach,bo tez jest z Krakowa ;) Dodam,ze ja wgralem skrypt ,ktory mialem do softu 767

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...