Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknące węże od układu chłodniczego...


majuDJ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z przeciekającymi wężami okładu chłodzenia w silniku 1.9TDI
Mianowicie cieknie z węża oznaczonego czerwoną obwódką na zdjęciu od spodu, i ścieka w pewne miejsce na silniku pokazane na zdjęciu nr 2. Na tym wężu nie jest oryginalny zacisk. Wystarczyło lekko poluzować zacisk i ciekło jak z kapiącego kraju. Poprawiłem wąż i dokręciłem go na maxa ile się dało, ale to nie pomogło. Mianowicie na trzecim zdjęciu ściśnięciu węża w oznaczony miejscu zaczął tryskać pod ciśnieniem płyn z miejsca zaznaczonego obwódką. Wydaję mi się, że zacisk fabryczny dobrze zaciska. Nie wiem czemu takie objawy są. Co radzicie?

20140322_093830.jpg

20141130_092256.jpg

20141220_121222.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym założył zwykłą opaske zamiast tego fabrycznego zacisku sprawdz czy nie masz gdzies pękniętych węzy pod tymi opaskami jeśli tam jest okej to jeszcze bym korek zmienił ze zbiorniczka płynu może zaworek nie puszcza i robi sie za duże ciśnienie w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie węże czy nie napuchnięte. Odnośnie tych zacisków na wężach to gdy wąż już leciwy to owe opaski mogą go przeciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węże całe, wyminiłem wszystkie opaski. Zobaczymy co będzie po dzisiejszej trasie 90km :P Korek był niedawno wymieniany. Uszczelka pod głowicą robiona 50 tys km temu. ( 1,5roku temu)


Wycieków już nie ma. Niestety teraz silnik bardzo wolno się negrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...