Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zgasł na odpalonym silniku


blankluk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem…w dniu dzisiejszym odpaliłem auto i zacząłem odśnieżać samochód po paru minutach auto samo zgasło. Niestety samochodu nie mogę już odpalić. Nie palą się żadne kontrolki, nie mogę zamknąć auta. Myślałem, ze rozładował się akumulator…przyjechał taksiarz podłączyć klemy…niestety nic to nie dało. Co to może być…? aha dopisze, ze po zgaśnięciu auta był wyczuwalny zapach spalenizny.

Z góry dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach spalenizny to pewnie jakieś zwarcie. Sprawdź instalację, bezpieczniki, zasilanie pompki.Może po prostu gdzieś jest brak napięcia.Paliwo jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spr kabel plusowy z akum.idący do wnętrza auta do skrzynki przekaźników ktora znajduje sie po str.kierowcy pod dechą po zdemontowaniu osłony nad nogami kierowcy.-tam jest cała rozdzielnia prądu...chyba ktoś coś nie udolnie instalował elektrycznego i poluzowało się coś - zazwyczaj tak się dzieje jak ktos montuje alarm i podpina + pod nakrętkę przewodu,+ten sie obluzowuje i wtedy jest brak zasilania od akumulatora. Ale jak u ciebie czuć spaleniznę tzn że gdzieś jakas zwara jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach spalenizny to pewnie jakieś zwarcie. Sprawdź instalację, bezpieczniki, zasilanie pompki.Może po prostu gdzieś jest brak napięcia.Paliwo jest?

Tez tak myślę...zapach był wyczuwalny w okolicach akumulatora. Paliwo jest...może nie dużo ale na przejechanie 200km będzie.

Spr kabel plusowy z akum.idący do wnętrza auta do skrzynki przekaźników ktora znajduje sie po str.kierowcy pod dechą po zdemontowaniu osłony nad nogami kierowcy.-tam jest cała rozdzielnia prądu...chyba ktoś coś nie udolnie instalował elektrycznego i poluzowało się coś - zazwyczaj tak się dzieje jak ktos montuje alarm i podpina + pod nakrętkę przewodu,+ten sie obluzowuje i wtedy jest brak zasilania od akumulatora. Ale jak u ciebie czuć spaleniznę tzn że gdzieś jakas zwara jest

z tego co mi się wydaje nie ma u mnie alarmu...pewnie to jakieś zwarcie...tylko nie wiem jak się do tego zabrać od czego zacząć szukać..jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puszka komputera w podszybiu sprawdzona?

Odkręć i sprawdź przekaźniki. Są pod komputerem, jeden z nich bodajże 292, odpowiada za podanie plusa po stacyjce, jeśli nie łączy nie odpalisz.

przy okazji..dobry pomysł na własne zabezpieczenie przed kradzieżą

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...