Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AC a spalona elektryka w aucie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia AC. W sobotę zdarzyła mi się sytuacja, którą opisałem w tym temacie http://a4-klub.pl/index.php?/topic/301465-zwarciepozar-instalacji-elektrycznej-wewnatrz-w-mojej-b6/

W skrócie: coś sfajczyło się w układzie elektrycznym. Poszedł dym, auto elektrycznie zrobiło się martwe. Czy jest możliwość skorzystania z AC w takiej sytuacji? Nie jestem specem od ubezpieczeń. Wykupiłem AC i wiem, że w oczywistych sprawach, czyli kiedy zniknie albo ją roztrzaskam powinienem mieć zwrot kasy, ale co w takiej sytuacji ? Czy to zależy od rodzaju umowy jaką mam w Hestii?

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To zależy od OWU. Czyli od warunków umowy. Musisz je przeczytać. Jeśli masz tam wymieniony pożar to można to podciągnąć właśnie pod to zdarzenie.

Jeśli chodzi o przeróbki skrzyni itp.. to przy zgłoszeniu nie wspominał bym o tym...

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, oczywiście że nic nie ruszane:)

Przeczytam dokładnie co mam w umowie i przedzwonię do agenta u którego ubezpieczam wszystkie auta. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie warunki, jeśli nie jest jasno napisane, że wyłączone z ubezpieczenia jest zwarcie elektryki albo pożar, to śmiało możesz zgłaszać.

Miałem kiedyś do czynienia z podobnym przypadkiem. Z wielu opinii na forach prawnych itd. wynikało, że może być problem z wypłatą z AC.

Zgłoszone zostało, uznali, 3 tygodnie i kasa na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...