Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Regeneracja pompy wspomagania - czy warto ?


vlazlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Koledzy pozwólcie, że opisze w czym tkwi problem.

Ciekła mi maglownica oraz miała już niewielkie luzy. Po regeneracji prowadzenie się poprawiło, nic nie cieknie, maglownica wydaje się być dobrze ustawiona - tzn. po wyjściu z zakrętu mogę puścić kierownicę i sama wraca do pozycji na wprost - czyli za ciasna raczej nie jest.

Ale ujawniła się kolejna rzecz, podczas jazdy, kierownica czasem kręci się jakby skokami (bardzo delikatne), rozmawiałem z gosciem który mi regenerował przekładnie i powiedział mi, że często tak się dzieje w starszych autach po regeneracji magla. Ponoć pompa jest już przychodzona i przy spasowanym maglu taki będzie objaw.

Wyczytałem tu gdzieś na forum, iż wymiana z zielonego płynu na czerwony (też minerał ale troszkę gęstszy) może pomóc.

Tak też zrobiłem i faktycznie pomogło, teraz to ząbkowanie jest ledwo wyczuwalne, ale trochę ciężej się kręci kierownicą.

Jest w mojej okolicy warsztat regenerujący pompy wspomagania, pytałem cena 350zl i jest gwarancja.

Co istotne, to nie jest warsztat z allegro ani tym podobne, mają konkretny sprzęt i maszyny do sprawdzania po naprawie.

Czy można zakładać iż taka pompa będzie się lepiej sprawować niż, używka, czy jakaś niby nowa z allegro.??

Chyba, że w innym miejscu szukać przyczyny??

Mam też możliwość kupienia używki za 150pln z możliwością zwrotu jeżeli nie będzie działać. Bardziej jednak mi zależy aby wymianę robić tylko raz a nie experymentować.

Czy ktoś z Was regenerował już swoją pompę i jak się sprawuje??

* uzupełnij proszę profil - Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ...masz czas i chęci to mogę załatwić Ci nowkę popę w cenie regenerowanej :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raggaman

Jak chcesz ...masz czas i chęci to mogę załatwić Ci nowkę popę w cenie regenerowanej

a mozesz suszarke tez w dobrej cenie zalatwic ???

To zależy ..jaka ?

Kolego raggaman

a możesz coś powiedziec więcej o tej pompce??

Na allegro pełno jest niby nowch "made in China", pytanie kieruję w stronę jakości tejże pompki?

Ewntualnie podeślij mi numer kom. to zadzwonie i porozmawiamy :>

Pompka jest Ori Audi nikt nie gmerał tam paluchami , nie używana ..ja mam taką samą u siebie bo mi kucneła parę miesiecy temu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...