Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Samoczynnie włączający się alarm


Gość lucas

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj z nie znajomych przyczyn dwukrotnie wlaczyl mi sie alarm napewno nikt nic nie majstrowal przy aucie bo stalo na ogrodzie a tam nikt nie ma dostepu tym bardziej ze moja dziewczyna tam byla!dzialo sie tak samo podczas wichury ale dzisiaj nawet listek nie drgnal!!!czy ktos wie czym to moze byc spowodowane!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

miałem podobny problem. W pierwszej kolejności sprawdź czy nie świeci Ci lampka w bagazniku lub czy krancówka pod maską nie jest skorodowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krańcówka to tak najogólniej nazywany zwykły wyłacznik działający na zasadzie rozłaczenia masy. Tzn jak zamykasz klape to ona ja naciska i powoduje rozłączenie a jak otowrzysz to załacza. Oczywiście rózne są alarmy ale te wyłaczniki takie same. W moim fabrycznym alarmie mam ja zamontowaną po prawej stronie koło chłodnicy. Ale poponuje zobaczyć czy światełko w bagażniku nie świecie się ciagle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież lampka zapala sie dopiero w górnym połozeniu klapy. Tak więc jezeli delikatnie otworzysz to bedziesz widział czy swici się czy jest zgaszone. Nie robie sobie jaj. Wyłacznik do oświetlania bagaznika jest zamocowany w klapie i działa na zasadzie bezwładności metalowej kulki. Jeżeli klapa jest zamknieta to kulka rozwiera płytki, jezeli jest podniesiona to zwiera. Co innego jezeli któraś z krańcówek uległa uszkodzeniu (zardzewiała) to wtedy robi zwarcie a jak wiadomo są one podłączone pod alarm i zintegrowane z oświetleniem. Tak czy inaczej jeżeli przyczyna nie leży w tym co opisałem no to niestety ale ...... wizyta u dobrego elektryka

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo zalozylem centralke na pilota z syrena i tak raz na dobe czasem czescie sam wlacza sie alarm w roznych miejscach nawet tam gdzie nie ma opcji zeby osoby trzecie lub wibracje powodowaly aktywacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja mam to samo włącza się i jest jazda nieraz włączy się pomruga chwile i przestanie (syrena nie wyje bo jest prawdopodobnie odłączona ktoś miał wcześniej z tym problem) a nieraz jest tak że włączają się kierunkowskazy mruga około minuty wyłącza się na minutę i znowu się włącza i tak aż do wyczerpania akumulatora. Zmieniłem pompkę centralnego bo tam jest elektronika odpowiedzialna za to ale to nic nie dało.

Więc też szukam co może być przyczyną ??? z chęcią przyłączę się i może nam się uda rozwiązać zagadkę

acha nieraz nie mruga przez tydzień i jest spokój a nieraz 3 dni ale jak załapie to koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nawet sie do nich dobierałem ale tam jak to w elektronice nic nie widać. Czytałem, że oprócz tego że zasada ich działania jest prosta to raczej nie jest to awaryjna rzecz. Właśnie się zastanawiałem nad ich zmianą ale muszę zobaczyć na oznaczenie tego modułu pod siedzeniem od alarmu bo na allegro są 4DO ..... a u mnie jest raczej 8DO...... bo takie miałem oznaczenie na pompce a to ze sobą jakoś tam współgra. Zresztą odłączałem te czujniki od tego modułu pod siedzeniem z myślą, że da się ręcznie odlączyć alarm ale i tak się włącza...... Mam nadziej, że nie dostanę ostrzeżenia za ten post bo ujawniłem trochę szczegółów

więc co może być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...