Skocz do zawartości
IGNOROWANY

radio concert 2 ekran


dareckiaudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam pytanie odnośnie radia concert 2 audi.Wyświetlacz w radiu nie działa w 100%
dodam zdjęcie radia.Czy może ktoś wyjaśnić jak to naprawić ?.Czytałem na jakimś forum ,że może to być spowodowane "zimnym lutem"
pozdro


tutaj podaję link do zdjęcia radia :

http://zapodaj.net/c63df1b0a08a2.png.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz rozebrać panel i zobaczyć jak połączony jest lcd z płytką jeśli są takie gumki to może nie dolegają wystarczy czasami przeczyścić i jest ok lub zimny lut jeśli to nie pomoże to tylko wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wyświetlacz praktycznie nie jest naprawialny.

Szkło wyświetlacza jest połączone taśmą (ścieżki grafitowe ) z kolejną taśmą. Na drugiej taśmie osadzony jest sterownik wyświetlacza. Następnie ta taśma jest przylutowana do płytki drukowanej.

Są dwie możliwości albo odpadła struktura sterownika od taśmy albo taśma pomiędzy strukturą a szkłem wyświetlacza na którejś ze ścieżek ma przerwę. Rzecz nie do ogarnięcie chyba nawet przez speców od naprawy wyświetlaczy, za drobne ścieżki tam są.

Kiedyś wymieniałem taki wyświetlacz bo nie udało mi się go naprawić.

Edytowane przez airbob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego już chyba wiem wszystko na ten temat trzeba będzie zainwestować w kolejne radio bo te przerwy na wyświetlaczu są irytujące.Widzę ,że temat ogarniasz więc dzięki wielkie pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wstawiłem tam wyświetlacz z kaseciaka ale coś odrobinę było inaczej z wymiarami wyświetlacza chyba był o jedną linię na dole niższy czy jakoś tak, już nie pamiętam. Klientowi to nie przeszkadzało bo wyszło taniej niż następne radio co prawda on miał większe ubytki na wyświetlaczu niż tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...