Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi 19 pilnie


krzychusssek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, niedawno zakpiłem ładne audi b7 cabrio, mam seryjne zawieszenie nie sportowe , mam taki problem bo potrzebuje kupić na lato ładne felgi i mam okazje kupić ładne felgi z oponami audi rs et 35 225/40/r19 tylko się obawiam że przy jezdzie po nierównościach będą tarły o nadkola , mam też okazje kupić od znajomego takie same felgi z oponami RS ET 35 225/40/r18 I nie wiem co robić , czy lepsze będą 19 czy 18 , napewno 19 ładniej się prezentują , może ktoś doradzi .

Poprzedni właściciel mówił że jak miał 19 tylko że zabardzo wystawały poza błotniki , to mówił ze po nierównośćiach tylne koła tarły o tylnie nadkola oraz przednie koła przy maksymalnym skręcie kołami mu w tych plastikach w nadkolach przednich wytarło dziury. Przypominam że tamte koła to przód: 235/30/r19 ,a tył :245/30/r19 , et nie znam , Chodzi mi poprostu żeby uniknąć takiej sytuacji z tym tarciem itp.

tak to wyglądało wcześniej na moim aucie

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjÄÄ i obrazkĂłw bez rejestracji! - 82153738e42f4.jpg

http://zapodaj.net/29b6c8eb5664d.jpg.html

Edytowane przez krzychusssek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ET, poza tym jest inny wątek o kołach, felgach itp. Rozmiary opon te co podałeś są jak najbardziej właściwe. Parametry felg też ok, tylko zobacz jakie ET. Jak ori RS to może być niskie i będą wystawać poza obrys auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, niedawno zakpiłem ładne audi b7 cabrio, mam seryjne zawieszenie nie sportowe , mam taki problem bo potrzebuje kupić na lato ładne felgi i mam okazje kupić ładne felgi z oponami audi rs et 35 235/35/r19 tylko się obawiam że przy jezdzie po nierównościach będą tarły o nadkola , mam też okazje kupić od znajomego takie same felgi z oponami RS ET 35 225/40/r18 I nie wiem co robić , czy lepsze będą 19 czy 18 , napewno 19 ładniej się prezentują , może ktoś doradzi .

Poprzedni właściciel mówił że jak miał 19 tylko że zabardzo wystawały poza błotniki , to mówił ze po nierównośćiach tylne koła tarły o tylnie nadkola oraz przednie koła przy maksymalnym skręcie kołami mu w tych plastikach w nadkolach przednich wytarło dziury. Przypominam że tamte koła to przód: 235/30/r19 ,a tył :245/30/r19 , et nie znam , Chodzi mi poprostu żeby uniknąć takiej sytuacji z tym tarciem itp.

tak to wyglądało wcześniej na moim aucie

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjÄÄ i obrazkĂłw bez rejestracji! - 82153738e42f4.jpg

http://zapodaj.net/29b6c8eb5664d.jpg.html

Witaj,

Przy seryjnym zawieszeniu czyli 1BA i 18 i 19 będą słabo wyglądać.

Jeżdzić też będzie taki setup dziwnie.

Do dużych kół zrób zawiechę przynajmniej 1BE lub 1BV ewentualnie minimum dobre springi np. H&R -30

Jeżeli te felgi 19 i 18 mają 8 cali szerokości i ET35 to będzie ok i nic nie będzie tarło.

Tylko opona musi być odpowiednia np. 235/40/18 lub 235/35/19 no i takie same na obu osiach.

Jeżeli te 19 przycierają to oznacza, że przy ET35 mają większą szerokość niż 8 cali,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam pojęcia ile tamte felgi miały et, tak jak na zdjęciu wystawaly, a chodzi mi o to ze nie nam jak przymierzyć felgi i musze być pewny na sto procent, przy 19 wyglądało tak jak na zdjęciu, czy normalnie to auto stoi, nie za nisko?
Chodzi tylko o to ze wiem ze 18 będą ok, tylko boje się ze z 19 będzie problem, a 19 ładniej się prezentuje
Czy lepiej wziąść te rs et 35 18 225/40 i mieć spokój czy jednak ryzykować i wziąść te rs et 35 19 225/40, co lepiej
Aha i 18 są oryginalne audi a 19 są z firmy sat autosport
Wiec proszę o dobrą poradę, zaznaczam że nie mam zamiaru zmieniać zawiasu, tylko zostać przy oryginalnym

proszę o pomoc

Edytowane przez krzychusssek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam pojęcia ile tamte felgi miały et, tak jak na zdjęciu wystawaly, a chodzi mi o to ze nie nam jak przymierzyć felgi i musze być pewny na sto procent, przy 19 wyglądało tak jak na zdjęciu, czy normalnie to auto stoi, nie za nisko?

Chodzi tylko o to ze wiem ze 18 będą ok, tylko boje się ze z 19 będzie problem, a 19 ładniej się prezentuje

Czy lepiej wziąść te rs et 35 18 225/40 i mieć spokój czy jednak ryzykować i wziąść te rs et 35 19 225/35, co lepiej

Aha i 18 są oryginalne audi a 19 są z firmy sat autosport

Wiec proszę o dobrą poradę, zaznaczam że nie mam zamiaru zmieniać zawiasu, tylko zostać przy oryginalnym

proszę o pomoc

Witaj,

Z tego co widzę na zdjęciach Ty masz zawiechę S-line czyli pewnie 1BV.

Nie zrozumiałem czy te 18 to oryginalny wzór z RS4?

Te 19 na zdjęciach moim zdaniem są paskudne i abolutnie nie ładowałbym tego do tak pięknego auta.

Nie kupuj felg jakiś dziwnych firm albo no name.

Wybierz coś z ori audi felg wybór jest przebogaty a felgi super solidne, poniżej przykład ori 18 i 19 z odpowiednią szerokością i ET:

http://allegro.pl/felgi-aluminiowe-audi-oryginal-7-5x18-et36-i4886779787.html(sprawdź tylko jaki otwór centrujący i ewentualnie pierścienie zastosuj z 66.5 na 57,1 mm)

http://allegro.pl/19-audi-a4-rs-s-line-8k0601025aa-et43-felgi-oryg-i4913866298.html

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , JAK I 18 JAK 19 TO oryginalny wzór rs 4 , tylko nie o to mi chodzi , chce poprostu wiedziec jakie koła mi wejdą na sto procent, i z jakim et , tylko tyle ,

bo po co mam kupywać rs r19 255/35 et 43 jak np bedzie tarło ,

chodi mi o to czy te et 35 8j 225/40/r19 wejdą bez problemu , czy lepiej może et 35 8j 225/40/r18 co wg ciebie jest lepszym wyborem ,

czy może wogóle szersze opony i większe et ? żeby to wyglądało i się prowadziło , bez absolutnie zadnej zmiany zawieszenia , ja chce tylko wzór RS ,

MAM ZIMÓWKI teraz założone W ROZMIARZE 225/60/R16 I patrząc na kalkulator to odpowiadają 225/40/r19 bez problemu więc co robić

ZOBACZ TU!!

http://www.tacomaworld.com/forum/tirecalc.php?tires=225-60r16-225-40r19

TO SĄ TE 19 STKI !!

http://zapodaj.net/aac27a2a88956.jpg.html

http://zapodaj.net/9fbb38cd01742.jpg.html

Potrzebuje konkretnej pomocy w tym temacie

Edytowane przez krzychusssek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 19" szerokość 8,5 ET35, na tym opony 235/35 i nic nie przyciera na sprężynach eibach -30mm.
Jak masz 225/60/16 to masz za dużą średnicę koła do polecanych przez producenta, jeżeli na nich nic nie trze to i na większych felgach nie będzie tarło. Ważne by zachować średnicę koła i dobrać ET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 19" szerokość 8,5 ET35, na tym opony 235/35 i nic nie przyciera na sprężynach eibach -30mm.

Jak masz 225/60/16 to masz za dużą średnicę koła do polecanych przez producenta, jeżeli na nich nic nie trze to i na większych felgach nie będzie tarło. Ważne by zachować średnicę koła i dobrać ET.

no dobrze ale zadałem pytanie czy na et35 8j 225/40r19 nic nie będzie tarło , czy może wziąść et35 8j 225/40/r18 , chodzi mi tylko a jazde po nierównościach czy nic trzec nie będzie ,czy nic trzeć nie będzie gdy wjade w dziure

Edytowane przez krzychusssek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach nie będzie przycierać. Natomiast inna sprawa, że będziesz miał nieprawidłowy wg fabryki rozmiar opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach nie będzie przycierać. Natomiast inna sprawa, że będziesz miał nieprawidłowy wg fabryki rozmiar opon.

Nie , na 8j et35 225/40/18 będzie tak jak fabryka , na tym samym tylko że 19cali bedzie już inaczej , a to coś nie tak jest wtedy?

Czy wejdą do mojego auta Felgi 255/35r19 ? , chodzi mi o Felgi RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 19" szerokość 8,5 ET35, na tym opony 235/35 i nic nie przyciera na sprężynach eibach -30mm.

Jak masz 225/60/16 to masz za dużą średnicę koła do polecanych przez producenta, jeżeli na nich nic nie trze to i na większych felgach nie będzie tarło. Ważne by zachować średnicę koła i dobrać ET.

no dobrze ale zadałem pytanie czy na et35 8j 225/40r19 nic nie będzie tarło , czy może wziąść et35 8j 225/40/r18 , chodzi mi tylko a jazde po nierównościach czy nic trzec nie będzie ,czy nic trzeć nie będzie gdy wjade w dziure

Mało kto zakłada 225/40r19 jak już to 225/35/19, więc jak chcesz potwierdzenia do tamtego rozmiaru to możesz trochę poczekać. Podałem Tobie jaki rozmiar sprawdza się u mnie, więc można coś z tego wywnioskować. Jesteś dorosły decyduj czy chcesz 18" czy 19".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 19" szerokość 8,5 ET35, na tym opony 235/35 i nic nie przyciera na sprężynach eibach -30mm.

Jak masz 225/60/16 to masz za dużą średnicę koła do polecanych przez producenta, jeżeli na nich nic nie trze to i na większych felgach nie będzie tarło. Ważne by zachować średnicę koła i dobrać ET.

no dobrze ale zadałem pytanie czy na et35 8j 225/40r19 nic nie będzie tarło , czy może wziąść et35 8j 225/40/r18 , chodzi mi tylko a jazde po nierównościach czy nic trzec nie będzie ,czy nic trzeć nie będzie gdy wjade w dziure

Mało kto zakłada 225/40r19 jak już to 225/35/19, więc jak chcesz potwierdzenia do tamtego rozmiaru to możesz trochę poczekać. Podałem Tobie jaki rozmiar sprawdza się u mnie, więc można coś z tego wywnioskować. Jesteś dorosły decyduj czy chcesz 18" czy 19".

Witam,

Tak jak powiedział Kolega powyżej.

Reasumując: Przy ET 35 i 8 cali szerokości nic nie będzie przycierać pod warunkiem, że włożysz odpowiednią oponę!!!

Do 18 wkładaj 235/40/18 a do 19 235/35/19.

Przy wyborze felgi między 18 i 19 rozważ kilka kwestii.

Jeżeli zależy Ci na większym komforcie ale chcesz, żeby auto prowadziło się w zakrętach bierz 18.

Pamiętaj, że w B6/B7 między 17 a 18 nie ma dużej straty w komforcie ale między 18 a 19 już jest spory.

Przy niższej oponie np. 35 łatwiej uszkodzić oponę i felgę.

No i kwestia cen dobrych gum. Między 18 a 19 już będzie różnica,

Pozdrawiam!

Edytowane przez black4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET 48, szerokość felgi 8,5 cali

rozmiar opon 235/35/19 wejdą ???


wejdą bez problemu?

Edytowane przez krzychusssek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET 48, szerokość felgi 8,5 cali

rozmiar opon 235/35/19 wejdą ???

wejdą bez problemu?

Witaj,

Rozmiar gumy jest ok.

Wejść wejdą ale będą schowane w nadkolach.

Żeby to wyglądało odpowiednio to na front daj dystans 8mm

a na tył 13mm i będzie fajnie,

PS. bardzo porządne,lekkie w przyzwoitej cenie dystanse znajdziesz w Dystom,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem że nic nie będzie tarło przy et 48? przypominam że to felga nie 8 cali tylko 8,5 , jaki koszt takich dystansów jak bym chciał kiedyś dokupić ? ,dobrze ale mam jeszcze jedne felgi które mogę kupić , Oryginialne RS et29 235/40/R18 czy z tym et nie będzie problemu?

Edytowane przez krzychusssek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...