Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Terkotanie w okolicy skrzyni biegów


Lunatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze swoim autkiem mianowicie na biegu jałowym słychać chrobotanie, terkotanie z okolic skrzyni biegów. Dźwięk nasila się po dodaniu lekko gazu tak jakby coś luzem latało w sprzęgle.

Natomiast nie mam żadnych objawów zużytego sprzęgła i koła. Najbardziej drażni mnie właśnie ten dźwięk który jest naprawdę dość głośny.

Po wczytaniu się w setki tematów możliwe są dwie usterki.

1) zużyte sprzęgło i dwumas a dokładnie łożyska w tyc elementach, co może powodować wytarcie się wałka sprzęgłowego i konieczność wymiany skrzyni.

2) luz w łożysku w skrzyni biegów. A dokładnie tego ostatniego łożyska na wałku atakującym

Czy ktoś ma jakieś już doświadczenia w tym temacie i czy ew może coś napisać jak to wygląda w waszym przypadku.

Chciałbym oczywiście aby to było łożysko ale jak w skrzyni no to trzeba ją rozbierać i wymieniać te łożyska a to już chyba będzie sporo kosztować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten sam problem

Wymienilem dwumas i kompletne sprzelo , objaw dalej .

W moim przypadku jedynie jak auto jedzie na luzie od 70 w dol wystepuje trekotnie.

W czasie jazdy nic nie slychac .

Trekotanie ustepuje rownie po dodaniu lekko gazu lub przy zakrecie.

Wedlug nowej diagnozy uszkodzona skrzynia bigow 6 biegowa LLQ.

Licze na opinie

Pozdrawiam Serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten sam problem

Wymienilem dwumas i kompletne sprzelo , objaw dalej .

W moim przypadku jedynie jak auto jedzie na luzie od 70 w dol wystepuje trekotnie.

W czasie jazdy nic nie slychac .

Trekotanie ustepuje rownie po dodaniu lekko gazu lub przy zakrecie.

Wedlug nowej diagnozy uszkodzona skrzynia bigow 6 biegowa LLQ.

Licze na opinie

Pozdrawiam Serdecznie

W twoim przypadku może być to http://a4-klub.pl/index.php?/topic/291436-stukot-na-biegu-jalowym-luz-lozyska-polosi-w-skrzyni/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie kpl sprzęgła itp. wszystko ucichło i jest jak nowe :)) żadnych hałasów i drgań. Czuję się teraz jak w samochodzie benzynowym :)

Miałem orygnalne jeszcze sprzęgło a mam już 200tyś km. Wszystkie łożyska się zatarły i mało brakowało aby uszkodziły wałek atakujący w skrzyni i koło zamachowe.

Również wymieniane było łożysko w kole zamachowym bo też było zatarte. Także mam to już za sobą i poczułem ulgę że to tylko to. Konto uszczupliło sie o 4tyś ale jest ok.


Podłączę się pod ten temat ponieważ mam aktualnie jeszcze jeden drażniący problem. MIanowicie nigdzie w necie nie mogę znaleźć podobnej sytuacji.

Podczas jazdy przy małych prędkościach, na pierwszym biegu z wciśniętym sprzęgłem słychać terkotanie ze skrzyni biegów. Jak sprzęgło puszczę ew wrzucę na luz tego już nie ma słyszalne jest tylko podczas wrzuconego 1 biegu, Czy myślicie że to oznacza luz w łożysku w skrzyni biegów?

Mam też denerwujący luz podczas dodawania i odejmowania gazu na wyższych biegach. Takżę czy może ktoś coś poradzić doradzić itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam terkotanie z okolicy skrzyni biegów multitronic podczas jazdy, jak dodam gazu to slyszalne w kabinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...