Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z PDC tył


nitroo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Po zamontowaniu PDC z tyłu początkowo sądziłem, że tak ma być, ale po zaczerpnięciu informacji u innych posiadaczy takiego moda, coś u mnie jest nie tak. Otóż po wrzuceniu wstecznego słychać załączenie modułu, ale czujniki zaczynają pikać, jakby miały z tyłu przeszkodę, chociaż stoję sam na parkingu. Któryś czujnik uwalony? Jak je sprawdzić VAG? Żadnych błędów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na VAG zero błędów. W której z grup sprawdzić czujniki? Albo jak sprawdzić poszczególne?

Raz na dziesięć prób wrzucenia wstecznego słychać tylko załączenie modułu, a za każdym innym razem jest sygnalizacja czujników, jakby coś było za autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić jeszcze manualnie jak przyłożysz ucho do czujników to sprawny cyka, uwalony lub niedziałający jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdzę jutro :) Myślałem, że może brud się dostaje, ale po umyciu jest to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był uszkodzony którykolwiek z czujników, PDC w ogóle by nie działał a po wrzuceniu wstecznego biegu powinien zgłosić błąd długim ciągłym sygnałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić jak wyżej na ucho ale u mnie np. miałem taką sama sytuację jak ty i okazało się że było słychać cykanie co prawda trochę cichsze ale cykały wszystkie a okazało się że jeden był uwalony raz działał innym razem nie


Błędów możesz szukać na Vagu w Electronics 1 > 76 Park Assist > 02 Fault Codes

jeśli jest jakaś niesprawność powinna się zapisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę jutro filmik, jak to działa. Może to coś pomoże.

Jak wspominałem, błędów brak :(


Problem rozwiązany - wymieniłem czujnik i wszystko się naprawiło. Dopiero któreś sprawdzenie odległości, jakie pokazują czujniki, dało odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...