Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 1.6 ADP słabo spadające obroty i brak mocy


Adrianooo1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem w moim Audi A4 B5 1.6.

1. Po wyczyszczeniu przepustnicy słabo spadają obroty (wcześniej bardzo falowały) podczas jazdy gdy puszczam pedał gazu.

2. Brakuje mocy, wcześniej było ok, gdy naciskałem pedał gazu to czułem że idzie a teraz ma takiego muła że przesada.

Wszystko to zaczęło się dziać po wyczyszczeniu przepustnicy. Nie mam pojęcia od czego, wszystko podłączyłem tak jak było wcześniej.

Aaa i jeszcze przy przepustnicy słychać taki dźwięk (niżej daje link z mojego auta).

Pomocy, bo nie wiem co mam robić już.

Edytowane przez Adrianooo1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przeczyścić przepływomierz, sprawdz czy przepustnica sie otwiera i zamyka w sposob prawidlowy, adoptowalem ją? Nie wiem czy ma cos to z tym wpsolnego ale moze i tak, no i nie ten dzial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja była, doszedłem co wydaje taki dźwięk, to silniczek krokowy. Jak odłączyłem go to obroty normalnie spadały i nie falowało nic. Ale nadal jest problem z tym brakiem mocy, może to być źle inka zamontowana ?

A do jaki dział powinien być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie, bo znalazłem coś takiego na allegro Interfejs OBD SCAN Bluetooth ELM327 OBD2 ( http://allegro.pl/show_item.php?item=4752424350&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62).

Czy to działało by w moim aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już naprawiłeś ale możliwe, że lewe powietrze łapie, spryskaj przepustnice jak masz środkiem do czyszczenia tarcz hamulcowych, ja miałem taki przypadek, że często mi sam wchodził na obroty przez przypadek uderzyłem w obudowę przepustnicy jak był na wysokich obrotach i wszystko wróciło do normy, i tak było za każdym razem próbowałem rozebrać całą przepustnice ale poległem, kupiłem używkę na allegro i już dobre pół roku jeżdżę bez falowania i wskakiwania na wysokie obroty.

Na filmiku brakuje opaski metalowej na rurze dochodzącej do przepustnicy, chyba ze później założyłeś:)

Edytowane przez marcin1852
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...