Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szarpanie, a zapieczone łopatki turbiny AFN


tommm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiejszego dnia zauważyłem dziwny objaw w moim AFN-ie mianowicie ostatnimi czasu borykałem sie z problemem szarpania przy ruszaniu, oraz jazdy na 4 i 5 biegu- głównie przy obrotach rzędu 2000obrotów, dlatego też pod uwage brałem luzy przegubu wewnętrzego oraz w gre wchodziło czyszczenie nastawnika pompy, lecz dzisiaj dzien wolny, więc mówie posprawdzam sobie wężyki i ogólnie wzrokowo pod maską, i przypadkowo odpiąłem wężyk, który jest podłączony do sztangi sterującej turbiną, i jak wiadomo auto powinno zamulać, a tu po pierwszej jeżdzie szok;/ auto proporcjonalnie do dodaniu gazy elegancko przyspiesza, na biegach nie występują szarpania, o wiele płynniej się rusza samochodem;/- wynikałoby że łopatki są zapieczone, i przepływ spalin powoduje przyspieszenie, ale cięgno turbiny chodzi w miare luźno... po podpięciu wężyka występowały objawy wypisane wyżej czyli duże szarpanie, aaa dodam iż samochód z wpiętym wężykiem nierówno przyspiesza tzn w różnych przedziałach obrótów auto przyspiesza płynnie, po czym po chwili łapie muła, i tak w koło,,, płynnie i muł;/ Więc moje pytanie czy uszkodzone turbo, zapieczone (już nie wiem jak to nazwać) spowodować może takie reakcje ? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony zawór N75 może powodować taką reakcje
w wersji 110 ps powinien być z białą końcówką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór wymieniony na nowy, ponieważ pękł plastikowy króciec, gdzie uciekało powietrze;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...