Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem z ABS


infernox

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie zaraz dostane opier.. :embarrassed: że nie szukam ale tak nie jest bo szukałem niestety nie dopasowałem nic do swojego przypadku, :wallbash:

Sprawa wygląda następująco:

1. Gdy hamuję do zera nawet przy małych prędkościach(10-20km/h a także w korkach ) na suchych równych nawierzchniach to czuje jak zaczyn pracować ABS dość intensywnie i raczej niewspółmiernie do prędkości sytuacja ta nie występuje za każdym razem.

2. Tutaj sytuacja jest dość ciekawa gdyż regularnie po przejechaniu 9,5-11km po odpalaniu silnika zapala mi się pomarańczowa kontrolka ABS i czerwony wykrzyknik po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko w normie przez następne 9,5-11km (gdy pokonuje tą odległość z prędkościami poniżej 80km/h do sie nic nie dzieje) w momencie zapalenia kontrolki nie hamuje ani nie jadę po wyboistej nawierzchni.

samochód po pierwszych takich wybrykach podłączony był do komputera i testowany podczas jazdy ale jak wiadomo z predkościami 10-15km/h

czujniki ABS odpowiadały prawidłowo, w pamięci sterownika nie było śladów po błędach ABS,

samochód kupiłem miesiąc temu nie robiłem jeszcze nic z zawieszeniem czy hamulcami, stan płynu właściwy. Poprzedni właściciel robił zawieszeni z przodu (przejechane około 20tyś )

Czy ktoś może zasugerować w czym szukać problemu? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciało Ci się szukać i tyle.. a co tam.

powodem Twojego problemu jest nierównomierne podawanie impulsów przez czujniki ABS.

Często usterka powstaje podczas wymiany klocków, przegubu czy wahaczy. Na czujniku osadza się brud (rdza)

Najlepszym sposobem rozwiązania problemu jest ustalenie którego z czujników dotyczy problem (VAG) i wyczyszczenie (ostatecznie wymiana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest sytuacja w której następuje przebicie na sensorze. Jeden

z sensorów ma uszkodzoną powłokę zewnętrzną. Bardzo często sami uszkadzamy te nadajniki montując je na siłe, młotkiem i przecinakiem. Zobacz który z sensorów wygląda na świerzo założony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...