Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 ALT można?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszstkim!

Mam pytanie odnosnie silnika benzynowego 2.0, co można z nim zrobić by go podkrecić? Jak to wyglada kosztowo? Czy bardziej oplaca sie po prostu wymienic silnik na większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sensownego nie wskórasz.jak chcesz coś dłubać to kup 1.8T 2.0T lub 2.7 BiT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe 1.8T pewnie pochlania wiecej oleju niz benzyny skoro jest na turbinie, a jak wiadomo samo 2.0 bardzo ludzi oliwe :)

nic bardziej mylnego

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swap na 1.8T :D

hehe 1.8T pewnie pochlania wiecej oleju niz benzyny skoro jest na turbinie, a jak wiadomo samo 2.0 bardzo ludzi oliwe :)

z całym szacunkiem ale jest to nieprawda :)

tak się składa że klienci w zdecydowanej większości narzekaja na złopopijność oleju w przypadku ALT niż w przypadku 1.8T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem posiadaczem 2.0 ALT Tiptronik 2001 z tym samym pytaniem czy można? Mam znajomego (również przerabia swoje b6), który powiedział mi ze będzie możliwość dodania turbosprężarki. Nie dopytywałem się jak dokładnie można to wykonać, ale jak tylko się dowiem napisze to na forum w celu zweryfikowania.

Czy ktoś ma jakieś pojęcie czy to w ogóle jest możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemu z dołożeniem turbo niema :)

tylko w holere roboty

aby sie to nie rozleciało za szybko, to trzeba tłoki + pewnie korby wymienić.

kupa osprzętu do turbo do dołożenia + dokładka do komputera i długie strojenie.

ale się da :) tylko nieopłacalne

Edytowane przez Homiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, bardzo cieszy mnie ta informacja, jeżeli mógłbyś mnie naprowadzić jeszcze jak mógłbym się do tego przygotować, jakie części dobrać, jakiś poradnik jak to zrobić (coś tego typu) byłbym bardzo wdzięczny ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dobrze, bardzo cieszy mnie ta informacja, jeżeli mógłbyś mnie naprowadzić jeszcze jak mógłbym się do tego przygotować, jakie części dobrać, jakiś poradnik jak to zrobić (coś tego typu) byłbym bardzo wdzięczny ☺

po pierwsze popraw profil bo masz wpisanego tipa zamiast multi. kolego taka operacja jest nie opłacalna, włożysz w auto 10tyś a i tak nie będziesz miał superszybkiej bryki.. sprzedaj to i kup coś innego. jak zabawa z mocą to wyrzuć silnik i skrzynie, włóż 2.7bit albo 1.8t i manula z Q. finansowo ci wyjdzie tak jakbyś chciał robić swój silnik.. pamiętaj: nawet mimo szczerych chęci, z gówna bata nie ukręci :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namówiliście mnie. Macie rację, nie będę nic kombinował. Brałem juz pod uwagę wymianę silnika, tylko tymczasowo chciałem podnieść moc w tym. Mniej więcej sprawdziłem koszta i faktycznie dużo lepiej jest podjąć się wymiany. Nazwę skrzyni w profilu zmieniłem a o moich przyszłych dokonaniach napewno poinformuję. Pozdrawiam Was i dziękuję za pomoc ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...