Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekaźnik pompy paliwa w podszybiu


moniuh

Rekomendowane odpowiedzi

na przełomie roku walczyłem z gasnącym autem. Jak zgasło kilka razy nie dało się odpalić bez kręcenia przez dobre kilka minut (dobrze, że aku wytrzymał).

Okazało się, że woda w obudowie kompa zalała przekaźnik 395.

W etce znalazłem numer tego 4H0951253C (646) jako zamiennik. Po podmianie na taki sprawny (skasowałem błąd od przekaźnika), auto ożyło i jeździ.

Ale wydaje się, że brakuje mu mocy (aktualnie zalany ON z Shella), zwiększyło się spalanie przynajmniej na FISie. testy MAF i VNT pozytywne.

Czy ten przekaźnik może spowodować spadek mocy i zwiększenie spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przekaźnik od pompy, jak sam zresztą napisałeś. Więc jeśli pompa działa to jest ok. A co do spalania to on nie ma nic wspólnego. Może są jakieś inne błędy? lub wina paliwa. Teraz to już żadnej stacji się nie wierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby były zamiennikami. ETKA mówi tylko o pozycji montażu (1.2/646,395,404) pozycja 1 lub 2.

Kup używkę i zobacz co będzie. patrząc po kodach sądzę że zależy to od silnika, może tutaj jest haczyk.

Najważniejsza rzecz jaką zrób.... to zrób dziurkę/ a nawet 2 w dnie obudowy. woda będzie spływać pod akumulator. mam tak zrobione od 2 lat bo miałem ten sam problem. Jeśli tego nie zrobisz problem powróci.

Ja mam u siebie pękniętą dolną obudowę komputera a dokładnie kołnierz pokrywy. Tego co siedzi w podszybiu. Żeby wyeliminować musiałbym rozbebeszać całość.

Nie uśmiechało mi się więc poszedłem na łatwiznę. Woda nawet jak się dostanie, spłynie w najniższym miejscu nie dosięgając poziomu przekaźników

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za odpowiedź.

Już zamówiłem taki jak miałem. Zobaczymy czy się poprawi. ja mam pękniętą pokrywę od kompa przy tej śrubie od strony koła pod mechanizmem wycieraczek ( ktoś tam przed mną zaglądał i upierdzielił).

Jak zrobię dziurę w plastiku pod kompem to nie będzie nabierało wody, jakby się zatkały odpływy pod aku np. jak zamarznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak uważasz. Co łatwiej skontrolować.

Chcesz po każdej większej ulewie zdejmować pokrywę komputera?

Wysłane z mojego iPhone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...