Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dolewka oleju


salon

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanko bo stan oleju u mnie juz zbliża sie do minimum i chciałbym go dolać. Jednak tu pojawia się problem ponieważ nie wiem jaki był wcześniej wlany (nie ma naklejki) i jedyna co znalazłem to w książce serwisowej wpisane jest "Bre V0 DOT, 1050 Synt.".

Czyli jak rozumiem musze dolać 10w50 Full Syntetyk ? Przy okazji jaki polecacie ?

Benzyna: 1.8T 163km
200tys km

Sorka że nowy temat ale wyjeżdzam za 5h w trasę i chętnie bym dolał przed wyjazdem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień na LM high tech 5W40. Polecam. Mam u siebie taki i silnik o wiele lepiej pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to mówisz o całkowitej wymianie. Ja potrzebuje teraz troche dolać poprostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest go mało i nie wiesz co tam masz, to nie baw się w żadne dolewki, tylko zrób jak należy i go po prostu wymień. Jedz spokojnie w tej trasie z tym stanem co jest, bo pewnie dłużysz czas na takim jeździsz, skoro nawet nie wiesz co masz wlane. Jako nowy olej polecam motula 5w40 x-cess.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dolać, nic się nie stanie jednak weź pod uwagę przy wymianie oleje co podane wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10W50 dla tego silnika to bardzo zła oliwa nie te parametry, szkoda motoru. Wybierz coś z dobrych markowych syntetyków z pewnego źródła ale 0W30, 5W30, 0W40, 5W40 i nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień sobie olej teraz masz akurat wymówkę, bedziesz wiedział co jest wlane i może na innym oleju nie bd juz tak ubywał :) np do mojego BEXa leje 5w40 motula i jestem zadowolony ;) pamietaj że w naszych turbach trzeba dba o napinacz łańcuszka ;) także olej to podstawa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam osobicie tez bym juz wolal wymienic filterek i zalac nowy olej :) niz bawic sie w dolewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne kolego, lej nowy olej ;D

nie dolewaj jak nie wiesz co masz.

właśnie, wy też dolewacie między zmianami? ja w swoim pomiędzy interwałami zmiany ze 2 razy widzę kontrolkę oleju na fisie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne kolego, lej nowy olej ;D

nie dolewaj jak nie wiesz co masz.

właśnie, wy też dolewacie między zmianami? ja w swoim pomiędzy interwałami zmiany ze 2 razy widzę kontrolkę oleju na fisie...

Przy Turbo to nie dopuszczaj do takiej sytuacji... Na fisie pokazuje się olej jak już naprawdę go jest mało ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki syn_szefa!

dobrze wiedziec, bylem pewny, że Audi zawiadamia mnie o tym wystarczająco wcześnie...nie wiedziałem, że to juz jest poziom krytyczny (chociaz informacja jest zolta, nie czerwona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to chyba w kazdym samochodzie tak dziala powiadomienie o poziome oleju :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...