Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chyba coś zepsułem z hamulcami.


toma085

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , ostatnio poczytałem o takiej funkcji naszych b6 że mają coś takiego że dostosowuje siłę hamowania w zależności jak szybko naciskamy pedał hamulca więc postanowiłem sprawdzić czy działa i jak , jadąc około 60km/h położyłem delkatnie nogę na pedale i bardzo szybko ale płytko nacisnołem kilka razy na pedał , i rzeczywiście auto reagowało dosyć gwałtownie mimo że nie wciskałem go głęboko jednak po kilku naciśnięciach brakło podciśnienia z serwa więc poczekałem trochę i znowu ponowiłem próbę lecz naciskając delikatnie , pedał wchodził niżej a auto hamowało delikatniej .

Więc wyglądało na to że ten system działa OK. Dziś po dwóch dniach postoju jak jechałem rano do pracy zauważyłem że hamulce działają słabiej a po puszczeniu i naciśnięciu pedał robi się twardawy i jeszcze gorzej hamuje , czy przez mój test mogło uszkodzić się serwo albo vp , nawet stojąc na wolnych obrotach po naciśnięciu 2-3razy pedału hamulec robi się twardy. Może ktoś z was miał podobny przypadek i coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz szczelność pomiedzy vacuum a servem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki nie powinny się przypalić bo hamoania były krótkotrwałe nie więcej niż 1-2 sekundy a kiedyś ktoś wspominał że jest jakiś łącznik gumowy który mógł zmięknąć i go zassało , czy to chodzi o ten w ścianie grodziowej?


Dziś się przyjrzałem połączeniu i jest ok , pompa ssie , a układ jest szczelny , może już pada vacopompa bo innych pomysłów nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij Vacuometr i sprawdz jakie podaje podcisnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...