Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wyciek płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich użytkowników tego forum !!!

Mam bardzo dziwny problem związany z autkiem, a mianowicie co jakiś czas wycieka płyn chłodniczy. Raz wycieknie troche a raz wycieknie wszystko, i dzieje się to raz na jakiś czas tylko gdy auto stoi nocą w garażu. Nie widać skąd może to wyciekać ani nic takiego... :( może ktoś miał taki problem i wie co i jak, lub ktoś sie w tym orientuje, byłbym wdzięczny.

Opublikowano

Skoro stoi w garazu i podczas postoju płyn cieknie to jaki problem spojrzec skad kapie i gdzie jest plama, inne objawy nie wystepuja typu : dymienie na biało, maź na korku od oleju, bulgotanie plynu ? Jak jest gdzies nieszczelny układ to weź kogos niech potrzyma go na obrotach a Ty diagnozuj skad kapie, bo musi być coś widac przy duzym ubytku. Tempereaature trzyma normalnie 90 * ?

Opublikowano
  • Autor

Skoro stoi w garazu i podczas postoju płyn cieknie to jaki problem spojrzec skad kapie i gdzie jest plama, inne objawy nie wystepuja typu : dymienie na biało, maź na korku od oleju, bulgotanie plynu ? Jak jest gdzies nieszczelny układ to weź kogos niech potrzyma go na obrotach a Ty diagnozuj skad kapie, bo musi być coś widac przy duzym ubytku. Tempereaature trzyma normalnie 90 * ?

Właśnie temperatura jest, a już próbowałem zdiagnozować skąd cieknie kilka razy po plamach ale jednak nic z tego, nigdzie sie tego nie dopatrze... :( a na obrotach jak jest to nie kapie ani nic w sumie to sie dzieje jak stoi i jest zimny silnik, niby od jakiegoś czasu przestało ale podkapuje po troche jeszcze coś :(

Opublikowano

Z tyłu za silnikiem jest taki plastikowy kruciec tam ida 2 czujniki temp wody/badz jeden jak nie masz klimy, on lubi pekac sprawdz tam reka, dziwne ze tylko na zimnym, rajcjonalnie myslac powinno sie lac jak sie wytworzy cisnienie w układzie, sprawdz dokładnie weze, zbiorniczek, weze łaczace sie z nagrzewnica w podszybiu i ten kruciec plastikowy.

A stan plynu jest po odpaleniu i przejechaniu kilku km? jak silnik jest właczony to moze kapac na rozgrzany element i odparowywac, a Tobie sie wydaje ze nie kapie.

Edytowane przez rhinbac

Opublikowano

witam mam podobny problem w A4b6 1.8T 163KM . Pojawił się wyciek.Zaczęło się od braku ogrzewania, po próbach odpowietrzenia układu zauważyłem plamę pod autem.Temperaturę trzyma brak oleju w płynie i odwrotnie,nie dymi.Na domiar złego silnik zaczął głośniej pracować i wydaje się że jest słabszy.W zbiorniczku płynu chłodzącego ubywa niewiele ok 200 ml (przez noc).Jeżeli macie pomysł co może się dziać proszę o podpowiedź. Jutro jadę do mechanika, po diagnozie dam znać. :mellow:

Opublikowano

200 ml to niewiele ? :D

Opublikowano

A co mówi komp? Może są jakieś błędy? Jaki masz olej i kiedy był wymieniany?

Opublikowano
  • Autor

Z tyłu za silnikiem jest taki plastikowy kruciec tam ida 2 czujniki temp wody/badz jeden jak nie masz klimy, on lubi pekac sprawdz tam reka, dziwne ze tylko na zimnym, rajcjonalnie myslac powinno sie lac jak sie wytworzy cisnienie w układzie, sprawdz dokładnie weze, zbiorniczek, weze łaczace sie z nagrzewnica w podszybiu i ten kruciec plastikowy.

A stan plynu jest po odpaleniu i przejechaniu kilku km? jak silnik jest właczony to moze kapac na rozgrzany element i odparowywac, a Tobie sie wydaje ze nie kapie.

sprawdze ten kruciec, naprawde dziwna sytuacja

witam mam podobny problem w A4b6 1.8T 163KM . Pojawił się wyciek.Zaczęło się od braku ogrzewania, po próbach odpowietrzenia układu zauważyłem plamę pod autem.Temperaturę trzyma brak oleju w płynie i odwrotnie,nie dymi.Na domiar złego silnik zaczął głośniej pracować i wydaje się że jest słabszy.W zbiorniczku płynu chłodzącego ubywa niewiele ok 200 ml (przez noc).Jeżeli macie pomysł co może się dziać proszę o podpowiedź. Jutro jadę do mechanika, po diagnozie dam znać. :mellow:

też mam problem z ogrzewaniem i autko zesłabło tyle że wczoraj wymieniłem filtr powietrza i wyczyściłem przepływke ale została sonda do wymiany ale autko odzyskało moc :)

Jeszcze mam problem z wyciekiem oleju, ale podejrzewam, że to odma z tyłu silnika ponieważ wszystkie uszczelki i uszczelniacze zostały wymienione, chyba że ktoś ma pomysł skąd może jeszcze uciekać ? :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.