Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Na śliskiej nawierzchni pedał wpada w podłoge


Marcin850527

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: Jak w temacie.. Jadąc po oblodzonej nawierzchni naciskam pedał hamulca (auto hamuje jak zawsze) ABS działa i jeśli stopę będę trzymał w tym położeniu to pedał nie opadnie ale jeśli docisnę mocniej przy działaniu ABS wpada do spodu.. Czeka mnie jakaś wymiana? Wymieniali mi przed zimą tarcze i klocki (BOSCH) może nie odpowietrzyli?? Innych niepokojących objawów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz wiedze w jaki sposób zmieniali klocki ?

co robili z płynem gdy wciskali tłoczki w zaciski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz wiedze w jaki sposób zmieniali klocki ?

co robili z płynem gdy wciskali tłoczki w zaciski ?

Dzięki za zainteresowanie kolego :hi: Byłem przy wymianie.. Klocek wytarł się od wewnatrz, ja tego nie zauważyłem i dopiero jak blacha tarła to sie wyjaśniło.

Kilka tygodni wcześniej jak jechałem do pracy zaświeciły mi hamulce (BREMSE) czy jakos tak. Wpadłem na pierwsza napotkana stacje kupiłem DOT4, dolałem i był spokój.. Ale jak sie już wyjasniło dlaczego go ubyło (to mój pierwszy samochód bo bym załapał że to może być od klocków) kupiłem tarcze i klocki i pojechałem.. A tam sie pytaja co dolałem, więc mówie że DOT4 bo taki jest oznakowany na korku od wlewu. Ale że niby ten co kupiłem nie był do samochodów z ABSem i że sie niewymiszał z tym starym.. Ściągli więc ten nadmiar i jak zakładali klocki to poziom sie podnosił więc go odciągali..Tyle wiem, na reszcie sie jeszcze nie znam, dopiero sie uczę bo na auto odkładałem ładnych pare lat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle zrobili, przy wciskaniu tłoczka trzeba odkrecic odpowietrznik aby stary płyn został usuniety z układu

wymien płyn na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...