Skocz do zawartości
IGNOROWANY

niskie napięcie instalacji


jacekkrzemien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Czy komuś zdarzył się przypadek gdy część instalacji ma zbyt niskie napięcie? Chodzi konkretnie o zasilanie silniczków nawiewu i schowka. Pomiar pokazuje ok. 8-8.5V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że ma 8,5V?

mierzyłeś plus silniczka do masy?

masa silniczka do plusa AKU??

Mierzyłeś na stykach silniczka?

Jak sam widzisz, same pomiary można wykonać na 3 różne wersje. Jeśli znasz choć trochę działanie urządzeń elektronicznych w instalacji samochodowej, to powinieneś wiedzieć że masz klika różnych wersji sterowania, PLUSEM czy MASĄ..... to podstawa.

Odbiornik MOŻE BYĆ sterowany NAPIĘCIOWO lub PRĄDOWO. itd. itd.

Żeby wiedzieć czy dane urządzenie działa poprawnie potrzebny jest schemat. Który zresztą też trzeba umieć odczytać.

Nie możemy brać za pewnik żadnego pomiaru, w samochodach które mają tyle elektroniki. NIESTETY.

to tyle TEORII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może były zmieniane . Nie wiem dokładnie które modele posiadają silniczki na takie napięcie ale któreś na pewno takie mają. Dlatego tak napisałem. A czy cos nie działa ? Pytam bo nie napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nie działa. Stąd moje pytanie. Silnik nawiewu na szybę w ogóle nie pracuje. Pozostałe w sposób przerywany. Po wymontowaniu i podpięciu na krótko działają świetnie.

GreGoiO mierzyłem na stykach kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to podmienić panel KLIMATRONIC,

To jest elektronika, bez wglądu w schemat nie poradzisz sobie. ja zresztą też nie, Jestem teoretykiem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej schemat zasilania klimatronika, sprawdź czy dochodzi tam pełne napięcie instalacji czy już zaniżone, połączenie masy też sprawdź

Bez_tytu_u.jpg

Edytowane przez bin85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...