Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o analizę logów 1.9TDI AVF. Nagłe zwiększone spalanie


mrc2410

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dniu zauważyłem znacznie zwiększone spalanie. Nie wiem co może być przyczyną. Wymieniony filtr paliwa, powietrza, wyczyszczony EGR oraz cały dolot.

Dzisiaj rano zauważyłem że dziwnie odpala (obroty wskoczyły na 1700 orazdługi czas nagrzewania świec). Nigdy wcześniej tak nie zapalał, nawet jak było -15.

https://www.youtube.com/watch?v=Jc6JpRIWpyQ

Co do spalania to np. zwiększyło się o tyle że wcześniej na odcinku 30 km jadąc np 100km\h (Droga do pracy, rano zapalam jade i w pracy gasze) potrafiłem zejść do 6.0. Od kilku dni ten sam odcinek ta sama prędkość i spalanie 7-7,8.

Proszę o jakieś cenne informacje co sprawdzić co jest nie tak. Dziękuje i pozdrawiam!!

Zimny silnik (Logowane jakieś 20 sek. po uruchomieniu). Co mi się rzuciło w oczy: Grupa 001 zimny silnik. Temperatura w ostatniej kolumnie. Z dodatniej nagle na minusową... ?? Czy to czujnik temp. w kulki leci?

VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logsGrupa: 023,001

VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logsGrupa: 013,018,023

VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logsGrupa: 000,003,007

VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logsGrupa: 013,004,001

Basic Settings:

VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logsGrupa: 011

VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logsGrupa: 000

VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logsGrupa: 003

Ciepły Silnik:

VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logsGrupa: 003 BS

VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logsGrupa: 000,001,003

VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logsGrupa: 013,018,023

VAGLOG - share your VCDS/VAG-COM logsGrupa: 004,007

Edytowane przez mrc2410
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też mi przeszło przez myśl. To by tłumaczyło te obroty i zwiększone spalanie. Powiedz mi jeszcze jakie on ma oznaczenie, gdzie mniej więcej go szukać? Dzięki za pomoc.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też mi przeszło przez myśl. To by tłumaczyło te obroty i zwiększone spalanie. Powiedz mi jeszcze jakie on ma oznaczenie, gdzie mniej więcej go szukać? Dzięki za pomoc.!

Ory czujnik temperatury wody VW AUDI 059919501A (4983218096) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mi jeszcze wyjaśnić co i jak na jakiej zasadzie to działa? Ten czujnik? Bo np. Na desce wskazówka od temp pokazuje wszystko normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mi jeszcze wyjaśnić co i jak na jakiej zasadzie to działa? Ten czujnik? Bo np. Na desce wskazówka od temp pokazuje wszystko normalnie.

czujnik 4 pinowy, na deskę podaje poprawnie a do sterownika silnika może już nie, najlepiej porównać temperatury vagiem w 01i17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...