Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BPW] 2.0 TDI - niepokojący dźwięk - proszę o pomoc.


VesslaN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od kilku dni niepokoi mnie pewnego rodzaju stukanie dochodzące z silnika. Myślałem na początku, że dźwięk pracy silnika się zmienił - gdyż zatankowałem paliwo premium. Jednak dziś ten dźwięk znacznie wzrósł. Samochód ma 213 tyś km, nie kopci, ciągnie równo, nie szarpie, nie drży przy zapalaniu i gaszeniu, spalanie w normie - nawet niższe. W 2010r - wymieniany był rozrząd w ASO Niemcy - przy przebiegu 118 tys km. W 2012r - wymiana turbiny, popychaczy hydraulicznych i zaworów przy przebiegu 167 tyś km- ASO Niemcy.

Postanowiłem nagrać ten dźwięk:

https://www.youtube.com/watch?v=5nYGvelVNjk&feature=youtu.be

Podobny znalazłem w necie:

https://www.youtube.com/watch?v=pz1kPcdvyKo

Nie wiem, czy to pompa oleju, czy wtryski czy wałek rozrządu a może sam rozrząd ?

Poproszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Piotr.

We wtorek odstawiam autko do mechanika. Zobaczymy co się dzieje. Przy okazji zrobię kompletny rozrząd i sprawdzę napęd pompy oleju.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety podobny stukot i teraz jeszcze problem z zapalaniem. Nie ma reguły raz pali tak jak na filmiku a raz w ogóle nie chce załapać trzeba kręcić kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze nie wiadomo auto chodzi tak jak by tylko na 3 baniaki ale jest coraz gorzej rano nie mogłem odpalić auta. Kręciłem kilka razy i nie mógł załapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slaby49 - tak wstępnie: jedna szklanka "miękka" (prawdopodobnie to ona powodowała ten dźwięk) plus puściła jedna śruba obok wałka rozrządu, imbus przy napędzie pompy oleju wyrobiony - zostanie wymieniony, kompletny rozrząd wymieniony. Jutro chyba odbiorę samochód.

@Grandus18 - u Ciebie to w ogóle bardziej słychać, nie trzęsie Ci budą?, nie kopci Ci z wydechu? Jak masz dobrego majstra to odstawiaj bo jeszcze się coś rozleci bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trzęsie budą ! Kopci z wydechu tylko po zapaleniu i to nie zawsze, później jest już normalnie. Ciężko z dobrym mechanikiem w mojej okolicy. Jutro może coś będę wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym odpalaniem - hmmm , świece kiedy miałeś wymieniane ?, co do pracy silnika: mogą być szklanki, popychacze coś z wałkiem rozrządu - trzeba podnieść "czapkę" i zobaczyć - i dobrze by było aby zrobił to ktoś kumaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece wymieniane w grudniu. Auto narazie u mechanika. Napewno siedzą 2 pompowtryskiwacze. Zobaczę co będzie się działo po regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód odebrany wczoraj. Odgłos spowodowany był przez uszkodzoną szklankę. Tak jak pisałem wyżej - wymieniłem pełen rozrząd plus imbus w napędzie pompy oleju. Silnik pracuje dużo ciszej i przyjemniej ( tak "miękko").

@Grandus18 - jak się dowiesz pisz co u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...