Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Żywotność wtryskiwaczy i ich głośna praca.


inzyniero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chciałem zapytać o żywotność wtryskiwaczy. Czy po jakimś określonym przebiegu należy je wymienić (wyczyścić), czy wymieniać dopiero jak maja duże korekcje. Czemu pytam, od jakiegoś czasu mam wrażenie, że dużo głośniej klekoczą niż wcześniej. Przebieg mojej furki to prawdziwe 201.000 km. Wcześniej od nowości miał ją mój wuj (wszystko serwisowane w ASO w niemczech).

Po zlogowaniu okazało się, że był ustawiony niezbyt precyzyjnie początek kąta wtrysku (obecnie po ponownym ustawieniu i zlogowaniu grupy 004 BS kąt waha się między 2 do 2,2 ATDC).

Okazało się także, że pierwszy wtryskiwacz miał zbyt duże czasy korekcji +1,8 do +2 (po wymianie na nowy czasy korekcji na wszystkich cylindrach bliskie 0 +- 0,2). Po tej wymianie nadal słychać ich głośną pracę (może nie wszystkich jeden lub dwa są bardzo dokuczliwe). Przy wymianie zwaliłem obydwa dekle, bo chciałem sprawdzić stan wałków i dźwigienek i ku mojemu zaskoczeniu wałki wyglądają jak nówki, żadnych wytarć - krzywki idealnie gładkie, dźwigienki całe i bez śladów ubytku materiału w miejscach kontaktu z krzywkami (to chyba zasługa tego, że od nowości olej był wymieniany co 10000 tyś. km - Mobil 10W40).

Być może zapytacie, skąd wiem ze to głośna praca wtryskiwaczy??? Otóż w momencie kiedy np.: hamuję silnikiem lub na biegu jałowym dodam gazu i obroty spadają w dól i wtryskiwacze nie pracują jest cisza. Jak wskazówka się zatrzyma na ok. 800 obr/min i wtryskiwacze zaczynają pracować słychać stukanie.

Z góry dzięki za odpowiedź na mój nieco długi post :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spryskiwaczy.....jeśli chcecie swoje niunie mieć w dobrej kondycji polecam stosowanie ,,Performance Formula" marki Stanadyne :good: Stosuje od kilku miesiecy i jestem bardzo zadowolony :) Silniczek jakby pracowal ciszej, łagodniej :)

Jedyny dodatek polecany przez producentow układów paliwowych ;)

To tak nawiasem odnośnie spryskow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...