Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Identyfikacja zaworków podciśnienia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Logowałes 04BS ???? egr pracuje ???? Dzieje sie tak bo nie masz zmiennej geometrii. Albo zaworek albo kierownice stoją, sprawdzenie który z tych elementów jest przyczyna to jakies 20 min roboty.

A test egr to nie przypadkiem 003BS??
Opublikowano

Widzisz lepiej sie orientujesz niz ja :) 04 to kąt synchro, zrób 03BS jesli egr pracuje to zamien N75 i N18.

Opublikowano
  • Autor

Przy 004BS też ni widu podciśnienia przy gruszce egr :facepalm: Na wakuometrze cały czas 0.

Sprawdzę jutro jeszcze raz porząnie po kolei podłączenia podciśnień czy aby na pewno nie popierdzieliłem czegoś przy wymianie wężyków. Dałem trochę większą średnicę wewn. wężyków niż ori, ale to nie powinno mieć znaczenia?

Opublikowano

Nie będzie miało znaczenia jeżeli wszystkie połączenia będą szczelne. Sprawdź wakuometrem jakie masz podciśnienie na wolnych obrotach przy gruszce turbiny i będziemy coś więcej wiedzieli.

Opublikowano

Wepnij sie w miejscu zaworka zwrotnego powinna być -0,8 -0,9. Jesli podcisnienie jest ok to musisz sprawdzić sprawność zaworków N18 N75 i od klapy chyba N239. Zacznijmy od klapy podlącz wakuometr zamiast klapy gaszącej i zgas auto, przez ok 2s powinno byc ok -0,5 a nastepnie powinno spaść do zera, jesli tak jest poprosc drugą osobe aby zgasiła ci silnik a ty obserwuj czy klapa działa poprawnie.

N75 czyli od turba u ciebie niestety nie sprawne tak jak ci pisałem sprawdza sie przez podłączenie wakuometra zamiast gruszki turba i zalogowanie 11BS powinno byc raz 0 raz -0,5

N18 sprawdza sie przez zalogownie 03BS (pomyliłem sie wczesniej ale sam sie o tym kapnełes) analogicznie jak N75 podłacz wakuometr i powinno być raz 0 raz -0,5

Opublikowano
  • Autor

Panowie cos jest nie halo z tym schematem z 1 postu

Umnie nr 1 i 2 są jakby zamienione miejscami

6c99fbdcfaf27f159a0465275570b9ef.jpg

I teraz mam zagwozdke bo mam poprawny schemat

f5ca04a7a1d35d9dcfd1ab4847bf378b.jpg

Juz zglupialem. Który to n18 a który n239...

Ten schemat jest jednak do avf, różni się tylko tym ze w układzie jest czwornik a ja mam 2 trojniki.

Podlaczylem wg tego schematu i N75 odżył

Na wolnych obr

bbd5af42191b7805ff00dccf91ad1ef2.jpg

011BS od 0 do - 0,8

5624d6d73afbf04e57de6b00a1acf856.jpg

Opublikowano

Czyli teraz szystko jest ok ???? logując 11BS sztanga turba pracuje w zakresie ok 18mm ????

Przy filtrze masz dwa zaworki N18 (wiekszy) jest EGR, N239 od klapy gaszącej. Za rurą od filtra jest N75 od turba.

Opublikowano
  • Autor

Czyli teraz szystko jest ok ???? logując 11BS sztanga turba pracuje w zakresie ok 18mm ????

Przy filtrze masz dwa zaworki N18 (wiekszy) jest EGR, N239 od klapy gaszącej. Za rurą od filtra jest N75 od turba.

Wygląda na to ze ok, wczesniej sugerowalem się schematem z 1 posta a tam zaworem czarno-bialy odzie do egra....a ma iść do serwa
Opublikowano

Czyli wczesniej układ nie był wcale podłaczony do vakum :) Loguj 11BS i zobacz jak pracują kierownice.

Opublikowano
  • Autor

Auto idzie jak burza, temat można zamknąć :) dzięki wszystkim za sugestie

Opublikowano

Skoro sterowanie turbem działa to powinienes teraz zrobić logi dynamiczne grupy 11 zeby sprawdzić czy turbo ładuje tak jak powinno.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Panowie cos jest nie halo z tym schematem z 1 postu

Umnie nr 1 i 2 są jakby zamienione miejscami

6c99fbdcfaf27f159a0465275570b9ef.jpg

I teraz mam zagwozdke bo mam poprawny schemat

f5ca04a7a1d35d9dcfd1ab4847bf378b.jpg

Juz zglupialem. Który to n18 a który n239...

Ten schemat jest jednak do avf, różni się tylko tym ze w układzie jest czwornik a ja mam 2 trojniki.

Podlaczylem wg tego schematu i N75 odżył

Na wolnych obr

bbd5af42191b7805ff00dccf91ad1ef2.jpg

011BS od 0 do - 0,8

5624d6d73afbf04e57de6b00a1acf856.jpg

Na 124506609339 %%% jest to schemat od AVF ???

Bo u mnie te zaworki są poumieszczane tak jak tu podałeś ale podłączenie mam z pierwszego schematu z pierwszej strony ;o

I teraz nie wiem czy ktoś sie już tu kiedyś bawił i zle to połączył

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.