Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja świateł przednich-problem z długimi


darekaudi4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z wyregulowaniem przednich świateł, chodzi o to ze światła mijania mam ustawione idealnie równo jedno względem drugiego, a przy światłach długich jest spora różnica między jednym a drugim. Czy jest jakaś osobna regulacja świateł długich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lampie jest tylko regulacja pionowa i pozioma. Ustawia się odblask do jednych i drugich świateł razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówkę sprawdzałem jest włożona dobrze. To jest dziwne bo auto nie bite lampy ori w środku nic nie lata, spróbuję z inną żarówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio też u siebie zauważyłem, że długie mam krzywo ustawione.

Okazało się, że jedna żarówka była delikatnie przesunięta. Poprawiłem i teraz wszystko równo świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to wina mocowania lampy?Sprawdź szczeliny i mocowanie może krzywo zamontowana. Na twoim miejscu udał bym się na stację kontroli. Niech sami ustawą a koszt to 20-30 zł więc niech zrobią. Będzie przynajmniej ustawiono jak w książce pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problem tkwi gdzieś indziej, a mianowicie przy rozbieraniu moich lamp i czyszczeniu soczewki dowiedziałem się iż owe śruby którymi dokręca sie odbłyśnik służą również to regulowania konta świecenia soczewki, więc jeśli ktoś przed Tobą rozbierał owe lampy to mógł źle to ustawić i potem w efekcie długie światła walą w kosmos a światła mijania świecą prawidłowo.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problem tkwi gdzieś indziej, a mianowicie przy rozbieraniu moich lamp i czyszczeniu soczewki dowiedziałem się iż owe śruby którymi dokręca sie odbłyśnik służą również to regulowania konta świecenia soczewki, więc jeśli ktoś przed Tobą rozbierał owe lampy to mógł źle to ustawić i potem w efekcie długie światła walą w kosmos a światła mijania świecą prawidłowo.

Pozdro

Dokładnie. Trzeba ustawić świecenie soczewki ustawić z świeceniem drogowych . Potem ustawić świecenie mijania względem auta w stacji diagnostycznej. Ustawienie soczewki zrobisz na stole w domu w garażu poprzez sprawdzenie zamocowania soczewki w korpusie lampki i ewentualnym korygowaniem poprzez zastosowanie podkładek w mocowaniu soczewki. Jeśli nie dasz rady sam poproś o usługę 2 kolego z forum którzy trudnią sie przerabianiem lamp w ksenon. Oni wiedzą w czym rzecz . Z jednym powiedzmy walczyłem i poległem a drugi jak najbardziej pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z wyregulowaniem przednich świateł, chodzi o to ze światła mijania mam ustawione idealnie równo jedno względem drugiego, a przy światłach długich jest spora różnica między jednym a drugim. Czy jest jakaś osobna regulacja świateł długich ?

Darek,

Ogarnąłeś może temat?

Mam ten sam problem u siebie.. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdzcie żarówki u mnie też światłą długie świeciły różnie i okazało sie że ktoś w lewej lampie żarówkę wsadził odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzalem i byly wlozone prawidlowo (wycieciem do gory).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...