Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbiornik wyrównawczy


Krzyyych1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupilem audi a4 b5 1.8T pod zbiorniczkim wyrównawczym mam mały brak z tego co sie zdążyłem zorientowac powinien być tam jakiś zworek. Czy ktos może mi podesłac jakies zdjecie poglądowe jak on wygląda lub może ktoś ma na sprzedaż taki zawór. Pozdrawiam i z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że to zaworek a nie czujnik obecności płynu?

Nie jestem pewien gdzies na jakims forum przeczytałem ze jest w tym miejscu zaworek. Czujnik obecnosci plynu jest raczej obok bo jest podłaczony a w tym wlasnie miejscu nie ma nic. Początkowo myslalem ze powinien byc tam podlaczony jakis jeszcze jeden wezyk ale nie zauwazylem zeby sie jakis wyczepil. Auto kupilem dopieru kilka dni temu i dzis to zauwazylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że mówisz kolego o króćcu którym jest wyrzucany płyn chłodzący w razie wzrostu ciśnienia w układzie i puszczenia go przez zawór bezpieczeństwa w korku zbiorniczka wyrównawczego. Jest on skierowany pionowo w dół.

Na tym zdjęciu widać go po lewej stronie: http://img31.olx.pl/images_tablicapl/114207009_2_644x461_zbiornik-plynu-chlodnicy-audi-a4-b5-19-tdi-dodaj-zdjecia.jpg

Edytowane przez hellbean
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że mówisz kolego o króćcu którym jest wyrzucany płyn chłodzący w razie wzrostu ciśnienia w układzie i puszczenia go przez zawór bezpieczeństwa w korku zbiorniczka wyrównawczego. Jest on skierowany pionowo w dół.

Na tym zdjęciu widać go po lewej stronie: http://img31.olx.pl/images_tablicapl/114207009_2_644x461_zbiornik-plynu-chlodnicy-audi-a4-b5-19-tdi-dodaj-zdjecia.jpg

Dikładnie o to mi chodzi. Po lewej stronie u góry. Początkowo myślałem ze powinien byc tam podłączony jeszcze jakis wezyk. Ale okazało sie ze brakuje tam właśnie tego zaworka. Przy wlewaniu plynu wszystko tamtędy ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym o czym ja mówię to nic nie brakuje to jest po prostu dziura na wylot w kołnierzu zbiorniczka wyrównawczego tam gdzie się wkręca korek który to właśnie sam w sobie jest zaworem bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym o czym ja mówię to nic nie brakuje to jest po prostu dziura na wylot w kołnierzu zbiorniczka wyrównawczego tam gdzie się wkręca korek który to właśnie sam w sobie jest zaworem bezpieczeństwa.

mi raczej tam cos brakuje bo jak dolewam plynu odrazu wszystko wyleci wlasnie tym otworem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób może zdjęcie tego króćca i może wlewu, ale z tego co widzę w ETCE to nie we wszystkich był ten sam zbiorniczek.

Widzisz na zdjęciu poniżej tam gdzie jest otwór wlewu dookoła jest taki jakby pierścień w którym jest dziura i ona łączy się właśnie z króćcem na dole. Jeżeli Ci się coś wylewa to najpewniej jest zbiornik pęknięty.

http://t.autochlodnice.com/323/1012104038D0L/dokumenty/zbiorniczek-wyrownawczy-plynu-chlodzacego-automega.jpg

Edytowane przez hellbean
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak miałem pęknięty zbiornik to mi tą dziurą kapało, po wymianie nic nie kapie, nie może być ona zaślepiona bo w razie czego płyn tamtędy nie wycieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...