Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działający centralny zamek.


Gruby1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam nie mały problem z centralnym zamkiem mianowicie nie reaguje na zamknięcie drzwi kierowcy czyli po prostu nie zamyka auta. Pompka ma numer 4A0 862 257 J

Po rozebraniu pompki i odlutowaniu silnika oraz podłączeniu go na krótko pracuje bez żadnego ale. Sprawdziłem tą fioletową kostkę i napięcie jest na 4 i 1 pinie. Cała elektronika wygląda elegancko nie śmierdzi i nie widać przepalonych ścieżek.

Potrzebował bym kogoś kto ma taką pompkę gdzieś w pobliżu mojej miejscowości abym podjechał i sprawdził czy to instalacja czy pompka mieszkam w chocianowie i jestem w stanie dojechać do 40Km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamyka tylko drzwi kierowcy? Inne drzwi i klapy zamyka i otwiera normalnie. Jeśli tak to do sprawdzenia przewód powietrza w drzwiach i siłownik. Może to jakaś nieszczelność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz źle się wyraziłem nie reaguje w ogóle nic się nie dzieje. Przekręcam kluczyk w drzwiach i cisza pompka nie pracuje i nie wiem czy to moja instalacja czy elektronika pompki się posypała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kwestia mikrostyków w zamkach. Nie podają sterowania do pompki bo zabrudzone. Sprawdź je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele będę obijał boczki na nowo więc będę to miał na wierzchu i na pewno sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji sprawdź wiązki przewodów pomiędzy drzwiami a słupkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz może na której kostce po przekręceniu kluczyka ma sie pojawic jakies napięcie? Mozna by bylo w ten sposob wykluczyc instalacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobną sytuację zgadałem się z kolesiem zamieniłem pompki i wszystko wróciło do normy

po przekręceniu kluczyka jednak było słychać jedno cyknięcie z pompki i na tym się kończyło,czyli wirnik się nie załączał

mieszkam nie daleko bo w polkowicach tyko że mam inny rodzaj pompki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh szkoda bo bysmy podmienili. Chcialbym wykluczyc instalacje w samochodzie a to tylko jezeli ktos by mial taka sama pompke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź luty na płytce - starannie, bo wina leży w 99% w pompce (płytce).

Sam 2tyg temu, przerabiałem ten temat, już szukałem pompki po allegro, i już miałem jechać, ale stwierdziłem, że nie działa to się pobawię.

Rozebrałem ją na części pierwsze, wyczyściłem silniczek - nasmarowałem, i przegrzałem luty na płytce, chyba aż połowę :D

Zabieg się udał, nawet więcej, zaczęła działać nawet lampka sufitowa (chodzi o jej automatykę, zapalanie przy otwieraniu drzwi, itd) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...