Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Alianz - Problem.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem z TU Alianz. Jakiś czas temu kupiłem auto pokolizyjne. Właściciel wypowiedział umowę OC, została mu wypłacona szkoda całkowita. Zadzwoniłem do gościa, zeby zapytać, kiedy kończy się OC - 28 sierpnia - od tego czasu ja ubezpieczyłem się w Liberty. Niedawno Alianz przysyła mi pisemko, że nie wypowiedziałem umowy jako nabywca i została ona automatycznie przedłużona, w związku z czym wzywają mnie na rekalkulację składki. Zadzwoniłem ponownie do poprzedniego właściciela i upewniłem się, że ubezpieczenie było wypowiedziane - dostał szkodę całkowitą i polisa się skończyła - Moje pytanie - co mam z tym zrobić? Chyba pójdę do Alianza i im powiem, żeby najpierw mieli u siebie porządek i nie przysyłali mi nieaktualnych dokumentów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1' w Allianz mają bałagan większy niż na wysypisku śmieci!!!

2' jak kolega napisał Allianz ma umowę z właścicielem a nie z autem, mogą Ci skoczyć(a tak na marginesie powinni pisma wysyłać do poprzedniego właściciela a nie do Ciebie)

3' ja po sprzedaży każdego z samochodów miałem ten problem(przysyłali pisma że należy im się składka + odsetki, a wypowiedzenia były pisane w dniu sprzedaży auta)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba dla pewności wybiorę się do jakiegoś ich oddziału, ale wkurza mnie, że mają taki burdel i później przysyłają listy do mnie, jako kogoś, kto z nimi ma umowę (co wg nich wynika z tego, że wraz z samochodem nabyłem polisę OC)[br]Dopisany: 05 Październik 2008, 14:55_________________________________________________Pojawiły się kolejne komplikacje - przed chwilą dzwoniła do mnie konsultantka liberty, żeby zapytać o nr rej. auta, bo mówi mi, że wg ustawy, mają prawo odstąpić od umowy, jeżeli w ciagu 30 dni nie zarejestruję auta na siebie. Co mam teraz z tym zrobić? Auto jest jeszcze zarejestrowane na poprzedniego właściciela, dowód jest zabrany przez policję, więc też nie mogę go zarejestrować...Powiedziała mi tylko, że przekaże sprawę dalej i ktoś się ze mną skontaktuje, skoro jeszcze nie przerejestrowałem auta na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający samochód miał szkodę całkowitą likwidowaną z jego polisy AC. Z polisy OC nie ma szkody całkowitej, istnieje do końca okresu ubezpieczenia. Jeżeli sprzedający dał Ci polisę OC to posiadasz ubezpieczenie do końca okresu wymienionego na polisie. Jeżeli nie było wypowiedzenia umowy OC w Alianz to mają rację, że chcą opłacenia składki za następny okres ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie pocieszyliście...[br]Dopisany: 06 Październik 2008, 23:46_________________________________________________teraz jestem naprawdę podłamany. Jak doszedł do mnie pierwszy list, to od razu zadzwoniłem do poprzedniego właściciela. Zapewnił mnie, że wszystko jest załatwione i nic nie będę musiał płacić, że umowa jest wypowiedziana (albo sam nie rozumiał, co mówi, mimo, że wydaje się być kumatym gościem). Tak więc list z Alianz olałem, ale wkurzyło mnie to, że data wysłania listu była chyba 2 tyg uwsteczniona w stosunku do daty doręczenia. Fakt faktem - to nie był list polecony, więc równie dobrze mogłem go nie odbierać. W liście tym wzywali mnie, jako nowego właściciela (i nowego posiadacza OC) na rekalkulację składki - w tym czasie miałem już ubezpieczone w Liberty. Nigdzie się nie zgłosiłem, to teraz mi przysłali pismo, że policzyli po max zwyżkach i wyszło im ok 2300zł - również nie był to polecony list. Do tego dzwonili do mnie właśnie z Liberty i pytali, jaki jest nr rej, bo oni mogą odstąpić od umowy, jeżeli w ciągu 30 dni po zakupie, nie przerejestruję auta na siebie. Tylko k@#$%^a jak to jest możliwe, skoro dowód zatrzymała policja w Ostrowie wlkp, a moje auto jest powypadkowe? Jeszcze ze 2-3 tyg miną, zanim pojedzie na przegląd zerowy, a dopiero wtedy będzie możliwa rejestracja. Strasznie mnie ten dzisiejszy dzień wk****a :angry: Może ktoś z Was naprawdę zna jakieś luki prawne, czy coś, bo ja aż tak oblatany nie jestem - fakt - nie wypowiedziałem umowy Alianz, bo byłem na 100% przekonany, że zrobił to poprzedni właściciel, zresztą potem jeszcze się upewniałem. Może mogę jakoś powiedzieć, że nie dostałem żadnych listów, albo coś? Plz - niech ktos kumaty w temacie podzieli się swoją wiedzą, bo na dzień dzisiejszy strasznie mnie dobija wiadomość, że ok 2500 musiałbym wywalić w błoto, a co najgorsze - nawet nie mam skąd wziać w razie czego... Lece spać, z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeeJay_Kill nie idź do żadnego oddziału Alianz.....broń Boże.....tak Cię zgnoją i omataczą że pękniesz i w końcu ich posłuchasz....zlej sprawe i tak będzie najlepiej. Wiem to z własnego doświadczenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem na tyle głupi, zeby pójść do nich z tymi dwoma listami (których przecież nigdy mogłem nie dostać) i słuchać, że mam po prostu zapłacić i to jeszcze po zwyżkach. Dzisiaj chciałem pójść do oddziału i trochę się dowiedzieć (akcja typu "mój znajomy ma u was OC i w jego imieniu mam kilka pytań), wszedłem na stronę Alianz, patrzę na łódzkie oddziały - Piotrkowska 166/168. Ok - podjechałem po zajęciach, w końcu jakiś parking się znalazł, szukam dookoła, wchodze do kilku budynków i co? i jajco. Zero jakiegokolwiek szyldu, nawet nie ma napisu ubezpieczenia, więc wątpię, że w ogóle jest tam ich oddział :angry: Tel jest na stronie podany, to się zaraz dowiem, czy mam rację. Cały budynek obleciałem dookoła i też lipton. Pytam więc - skoro oni sami nie wiedzą, gdzie mają oddziały, to skąd ja mam wiedzieć?! Nadal się zastanawiam, co mam z tym fantem zrobić, bo na pewno nie zamierzam zapłacić 2198zł i w dodatku być jeszcze ubezpieczonym w Liberty. Pogoogluję trochę i może znajdzie się jakaś porada prawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający samochód miał szkodę całkowitą likwidowaną z jego polisy AC. Z polisy OC nie ma szkody całkowitej, istnieje do końca okresu ubezpieczenia. Jeżeli sprzedający dał Ci polisę OC to posiadasz ubezpieczenie do końca okresu wymienionego na polisie. Jeżeli nie było wypowiedzenia umowy OC w Alianz to mają rację, że chcą opłacenia składki za następny okres ubezpieczenia.

Święte słowa.Szkoda całkowita nie ma żadnego wpływu na ubezpieczenie OC. Jeżeli ma sie auto to OC trzeba płacić bez względu na stan techniczny auta.

Na 1 dzień przed końcem ubezpieczenia trzeba zgłosić na piśmie rezygnację. I lepiej taki dokument trzymać gdzieś u siebie, bo w firmach przeważnie jest bałagan i może to u nich trafić do :koszalina: oczywiście przypadkiem.

"Nadal się zastanawiam, co mam z tym fantem zrobić, bo na pewno nie zamierzam zapłacić 2198zł i w dodatku być jeszcze ubezpieczonym w Liberty. Pogoogluję trochę i może znajdzie się jakaś porada prawna."

Po 1. Weź polise z Liberty potwierdzającą że masz już ubezpieczenie OC. Idzi do Allianz. Po pierwsze sie nie kłóć tylko sprawe załatwiaj grzecznie bo to Twoja wina że nie wypowiedziałeś polisy. Spróbuj im sprawę wytłumaczyć i oczywiście pokaż polisę z Liberty. Jest szansa że na tym etapie allianz odpuści i nie będziesz musiał płacić im kasy.

Sama sprawa z wznawianiem polis jest mocno teoretyczna. Fizycznie nikt tych polis odrazu nie wystawia. Przynajmniej w firmach które znam. Poprostu istnieje ochrona ubezpieczeniowa.

oddziały:

dyr. Piotr Kaniewski

ul. Dowborczyków 30/34

90-013 Łódź

e-mail: [email protected]

Oddział Łódź 2

dyr. Witold Sokołowski

ul. Piotrkowska 166/168 (Budynek Orange Plaza, I piętro)

90-368 Łódź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest tak że kupując auto nabywasz go wraz z ubezpieczeniem OC.

Skoro od momentu kupna auta ubezpieczenie przechodzi na Ciebie to Twoim obowiązkiem jest wymówić umowę bądź kontynuować ubezpieczenie na warunkach wg własnych nabytych zniżek.

Ty nie wymówiłeś ubezpieczenie wiec Allianz miał prawo ci je przedłużyć z automatu.[br]Dopisany: 14 Listopad 2008, 15:04_________________________________________________Jęśli jest tak jak myślę to idż do Allianza negocjować stawkę "normalną" a w Liberty jeśli już zawarłeś możesz w preciągu 30 dni zrezygnować z ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...