Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po wymianie kpl hydrauliki i walkow zaczely dzwonic popychacze ?


sumoss

Rekomendowane odpowiedzi

ok wiec w takim razie napisz mi co polecasz mi zrobic dokladnie co wymienic co sprawdzic co zalac i jak wiec z gory dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam filmiki z glosu pracy na zimnym silniku po postoju 24h oraz na rozgrzanym pierwsdze na wolnych obrotach a pozniej przy 2000 tys obr tylko trzeba pobrac :/

Zimny :

http://przeklej.org/file/jNlpbv/zimny.MOV

Rozgrzany na wolnych obrotach:

http://przeklej.org/file/LwqU65/831rpm.MOV

rozgrzany 2000tys obr:

http://przeklej.org/file/LSDGco/2000rpm.MOV


Pisalem Ci wszystko strone wstecz

Kolego Dev a podpowiedz mi jeszcze jedno jak to wszystko porozbieram to co mi doradzasz z tymi zaworkami zwrotnymi dwa w glowicy i dwa w pod korpusem filtra kupic nowe i zmienic czyt raczej ich zostawic ?? bo sam juz niewiem chce wszystko zlozyc tym razem zeby bylo jak najbardziej ok poprostu bo tak samo bede miski zciagal aby wymienic uszczelke pod tym korpusem przednim od walu poniewaz troszke pusza i oczywiscie wszystklo pouszczelniac zeby miec chwile spokoju a wiec co radzisz z zaworkami ?? Oczywiscie mysle ze jesli sciagne miski wyleje olej oraz powyczyszczam wszystko i zajelej 5w40 nie zwarzy mi tego wszystkiego bo ile tam moglo by zostac tego oleju kilka ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co uwazasz ze jest do wymiany to wymien, ja nie widzac silnika tutsj Ci nie pomoge. O olej sie nie martw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientujesz sie jak wygladaja cenowo te zaworki ?? wymienil bym dla pewnosci wszystkie 4 jesli by byly w miare dobrych pieniadzach mam uzywki w raczewj bdb stanie a nawet napewno ale czy jest sens pchac stare ? Mysle ze raczej nie bardzo :/


a orientujesz sie jak wygladaja cenowo te zaworki ?? wymienil bym dla pewnosci wszystkie 4 jesli by byly w miare dobrych pieniadzach mam uzywki w raczewj bdb stanie a nawet napewno ale czy jest sens pchac stare ? Mysle ze raczej nie bardzo :/

Co do tych popychaczy to one dzialaja na zasadzie jak hmm takie stere pompy do wody powiedzmy ktore dzialaly na zasadzie ze jesli je zalales woda to sie odpowietrzaly i dzialaly a jesli nie zalales to nie pompowaly wody ?? Moze z popychaczami jest tak samo jesli nie sa zalane to nie chca sie odpowietrzyc i klepia czy teoretycznie same powinny sie odpowietrzac pod wplywem cisnienia w ukladzie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slychac ze stukaja....ale mam takie pytanie sumoss.czy jak wymieniales hydraulike i walki,to lezala ci w deklu juz dzwigienka??.bo u mnie jest taki przypadek-auto przywiezione z rajchu.z jedna dziwgienka lezac w deklu.zrobilem to co ty.a slychac ten zawor,a dlaczego??bo był jezdzony bez dzwigienki i zawor sie zapiekl.Niby samochod chodzi na wszystkie zawory,a jak sie zagrzeje zaczyna stukac mi ten zawor.to moj przypadek,i teraz tak po prawdzie glowica aut z auta..brak słow na te silniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie zadna dzwigienka nie lezala z boku wszystko bylo zlozone ok i wszystko na swoim miejscu tylko walki i dziwgienki byly powycierane a samochod przed wymiana chodzil tak jak na pierwszym filmiku oczywiscie na zimnym i na rozgrzanym do temp pracy dopiero po wymianie zaczely sie tluc popychacze ale w poniedzialek rozbieram wszystko zalewam olejem uszczelniam i sprawdzam jesli dalej bedzie sie tluklo wymieniam walki na stare z cala chydraulika a te nowe odsylam na gwarancje :/ A teraz pytanie do kolegi Dev czy nic sie nie stalo z popychaczami jak tak tluka poniewaz zrobilem na nich juz ponad 1200km ?? Oraz czy moge je jakos sprawdzic po wyciagnieciu czy pracuja tak jak maja byc i jak maja sie zachowywac sprawne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...