Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b8] Awaria nawigacji MMI 3G


Mihgdn

Rekomendowane odpowiedzi

Padała mi nawigacja. Po uruchomieniu bardzo długo wczytuje płytę DVD , po czym wywala komunikat : "dane nawigacji na umieszczonym nośniku są nieprawidłowe"

Czy płyta z mapami jest w jakiś sposób sparowana z napędem i czy jest możliwe że po prostu nośnik jest nie rozpoznawany? DVD jest oryginalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie była nieumiejętnie aktualizowana? Mapy działają tylko i wyłącznie z przypisaną do nich werjsą sortu , zły soft i kicha - nie bedzie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic nie grzebałem. Po prostu przestała działać. Jedynie po tym zdarzeniu resetowałem mmi lecz niestety to nie pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, bo ma niewielkie ryski przy brzegu płyty ale słuchałem w samochodzie płyt w "gorszym" stanie i napęd odtwarzał muzykę bez problemu

A nie była nieumiejętnie aktualizowana? Mapy działają tylko i wyłącznie z przypisaną do nich werjsą sortu , zły soft i kicha - nie bedzie działać

Zastanawiam się czy przeprowadzenie takiej aktualizacji mapy i softu do tej mapy nie rozwiązało by mojego problemu Edytowane przez Mihgdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre porysowane płyty są lepiej "czytelne" dla odtwarzaczy niż inne, z pozoru w lepszym stanie.

Kup jakąś dobrej jakości płytę, zrób kopię Twojej z navigacją i spróbuj w ten sposób. Warto zaczynać od najprostszych metod ;)

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta DVD jest czytana przez inną wiązkę lasera niż CD i do odczytu DVD są większe wymagania co do jakości odbieranej wiązki. Uważam że czyszczenie zawsze powinno być pierwszym krokiem dopiero wtedy można pokusić się o stwierdzenie że laser się skończył. Oczywiście jest możliwe takie zużycie lasera że będzie on czytał tylko jeden typ nośnika CD albo DVD zamiast obydwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co wogóle sie bawić w cokolwiek skoro mapa może być rownież na SD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...