Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Buczenie w kole przy skręcie w lewo


Sierko2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

dwa tyg. temu kupilem sprowadzone z Belgii Audi A4. Pierwsze wymiany (olej, rozrząd, itp.) mam juz za soba, ale podczas jazdy slysze buczenie jak skrecam w lewo w prawym przednim kole jak by lozyska. Bylem u mechanika i spr. to nie to, pojechalem na zbieznosc (ustawili) ale nadal cos buczy

Prosze o pomoc bo juz opadlem z sil i nie mam zielonego pojecia co to moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nowak;p wiecej uprzejmosci dla nowicjuszy: :cool1:[br]Dopisany: 05 Październik 2008, 14:19_________________________________________________a co do tematu to mozliwe ze przeguby.. Śmieszny mial podobny problem, wymienil i klopotu brak;) :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś w jakimś serwisie nie dokładnie osłone pod silnikiem założyli - chodzi o miejsce gdzie z nadkolem się łaczy. Przy skręcie również dochodziły do mnie dziwne dzwięki bo mi opona obcierała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień opony z tyłu na przód i zobacz czy nie ustanie, miałem podobnie przy skręcie huczało jakby łożysko, wymieniłem łożyska i nic, wreście kolega doradził zamienić opony i pomogło jedna była trefna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub raczej by strzelał w czasie skrętu. Pojedź na jakiś plac, skręć koła na max w jedną stronę i spróbuj ostrzej ruszyć, ale tak żeby nie zerwać przyczepności jak będzie strzelać ten przegub w która stronę masz skręcone koła to znaczy że się kończy.

Ale podjedź może do innego mechanika niech ci dobrze łożyska sprawdzi, może twój nie daje sobie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kolego. również spotkałem się z przypadkiem takim jak opisujesz tzn podczas skręcania w lewo nasilało sie buczenie w kole. Dodam że jak jechałem na wprost również koło buczało jednak ciszej niż przy skręcie. Jak byłem u mechanika to mówił że nie jest pewny że tro łożysko, podawał ine możliwe przyczyny. Mimo jego wskazówek nakazałem, poleciłem mu wymienic tylko i wyłącznie lożyska zresztą nawet sam mu je kupiłem. Po wymianie cisza spokój. Moja rada- zacznij usuwanie usterki od wymiany łożysk. Pozdrawiam i życze powodzenia w usuwaniu usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...