Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.8 12v jak podnieść moc ? Czy się wogle opłaca ?


dawid12112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie :) Jak można podnieść moc w audi w silniku 2.8 12v 174 hp ? Co by trzeba było wymienić z mocniejszej wersji 2.8 (193 hp ) żeby dostała te 19 koników ? Tylko nie piszcie żeby wstawić turbo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 2.8 30v nic nie bedzie pasowac,mozna by poprawic program tylko duzo koni nie zdobedziesz tym sposobem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolot można rozbudować , układ wydechowy z kwasówki (tylko cały układ nie tylko tłumik końcowy) , chip no i generalnie tyle z takich rzeczy nisko budżetowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednicy, bez turbo ( :kox: ) to tylko małymi krokami, pare hp na wydechu, parę na filtrze, tylko to trzeba dobrze dobrać nie pierwszy lepszy. Jakiś program też ale te wszystkie zabiegi będa niewspółmiernie drogie do osiągnietych rezultatów na n/a.

Prędzej coś poczujesz jak wyrzucisz kilka niepotrzebnych rzeczy z auta w celu redukcji masy, fajna zabawa na poczatku, nic nie kosztuje a można trochę dynamiki zyskać. Jednak nie każdy się na to godzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem juz tego pisać ale to też metoda :grin: tylko może właściciel nie ma z czego zrzucić :naughty:

Sam schudłem 10 kg i to jest waga rolety w bagażniku w avancie :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ugrasz czipem dolotem i wydechem. Przy opcji wydechu mowa o przelocie jeszcze stracisz :wink: Szkoda kasy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet jeśli coś zyskasz to w zasadzie i tak będzie to mało odczuwalne. Powód jest taki że z silnika wolnossącego mocy nie narobi kto wie ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że ma się tyle wiedzy co Graham A. Bell wtedy można kombinować :wink: Ja byłem mocno zdziwiony ile on potrafił ugrać na silnikach n/a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem juz tego pisać ale to też metoda :grin: tylko może właściciel nie ma z czego zrzucić :naughty:

Sam schudłem 10 kg i to jest waga rolety w bagażniku w avancie :banan:

A tu akurat trafiliście z tym schudnięciem :P bo z 10 kg mogło by być mniej xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zachecamy :decayed: . Trochę diety sobie i dla auta,

Nie zalewać do pełna tylko pół baku i już jakieś 25 kg mniej :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zachecamy :decayed: . Trochę diety sobie i dla auta,

Nie zalewać do pełna tylko pół baku i już jakieś 25 kg mniej :banan:

Tu 20kg tam 10kg i tak się zbiera , z odchudzenia siebie i baku można zadowalające otrzymać osiągi :naughty:

Szkoda że nie ma tutaj jakiegoś fizyka który wyliczy te starania :kox:

W dodatku niskobudżetowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jest.Poczytaj obszerny temat kolegi Boster a zobaczysz o ile odciążył brykę podczas modów podnoszenia mocy. Swoją drogą fajna lektura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedługo biorę się za mody auta, będę starał się właśnie zrzucić masy ile będzie się dało no ale w granicach rozsądku :)

Auto już wstępnie zważone aby był punkt odniesienia.

No ale trudne zadanie przede mną, bo to b6-ka.

Będę zdawał relacje w temacie który niedługo założę.

PS. Jacek70 - Booster gdzieś opisał etapy odchudzania? Coś pominąłem czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisał w temacie jak budował swój wózek. Temat długi mogłeś przeoczyć. Było tam o lekkich felgach,fotelach i o innych rzeczach. W sumie odchudził o ładne kilkadziesiąt kilo. Już nie pamiętam możliwe ze o 300 ale mogłem coś pokręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet 300 :kox: ??? Muszę to jeszcze raz przeczytać bo serio coś mi umknęło. Dzięki

Zasadzałbym się na podobny wynik, ale to bardzo cieżko zachowując czysto użytkowy charakter auta na codzień. Jak dobije do 200 out to będzie niesamowicie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompressor i wio

Nowy kompresor to kwota rzędu 5k $ więc chyba tylko dla maniaków :decayed: używka prawie nie możliwa do namierzenia :kwasny: No i do oski szkoda :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...