Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błąd ciśnienia oleju w Audi A4 B7 1.8T AVJ

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem z Audi wyskakuje mi błąd cisnia oleju po przejechaniu kilki km do serwisu całkowitego oleju zostało mi 4600 km olej wymieniany co 15 tys,na bagnecie jak patrzyłem jest wartość średnia między minimum a maximum. Co robić waszym zdaniem

Opublikowano

Jaki masz olej? Może kiepski? Może też być to wina czujnika. Pod wpływem temperatury przekłamuje i podaje błędne wskazanie.

Opublikowano

komunikat niskiego ciśnienia czy minimalnego stanu ?

Opublikowano
  • Autor

Samochód kupiłem tydz wczoraj zrobiłem 150 km było troche katowane dopiero w drodze powrotnej wywalilo mi błąd na początku a nie wiem jaki olej był wlewany itp gdyż dopiero mam jechać na wymianę i zrobić serwis auta ale ze wywala mi błąd to mam teraz problem

e281895aa72d2d36dd7a3eb91e22d03f.jpg

Przebieg auta 145 tys km więc możliwe aby pompa siadla?

Opublikowano

nie dobrze panie ,manometr i sprawdz ciśnienie

Opublikowano
  • Autor

Co byś obstawial,myślę żeby jak najszybciej zaprowadzić auto do mechanika i żeby to zrobić tyle że jestem za granicą i jest lipa

Bo do polski nawet nie mam co myśleć żeby zrobić te 1400 km bo to by było głupota i zabiciem auta

Opublikowano

chłam olej może być wlany

smok zasyfiony

pompa oleju słaba

te pierwsze najmniej bolesne

drugie i trzecie to misa w dół

mierz ciśnienie w pierwszej kolejności

Opublikowano
  • Autor

Ok dzięki auto oczywiście zostawić w spokoju i nawet nie odpalac? Jedynie co do mechanika zaprowadzić

Opublikowano

Tak czy siak misa w dół,wyczyść smoka i się to przyda. Do tego dobry olej plus filtry. Jednym słowem pakiet startowy.

Opublikowano
  • Autor

Pytanie jak jest stan oleju w mormie da się zatrzeć silnik?

Silink pracuje normalnie zadntch dziwnych odgłosów na tyg wymienię wszystkie filtry i olej

Opublikowano

da radę zajechać motor

jak będziesz miał farta,będzie ciśnienie oleju to padł czujnik ale to sporadyczny przypadek

przed wymianą dobra płukanka,może coś pomoże a nie za szkodzi

Opublikowano
  • Autor

Możliwość że to czujnik gdyżo auto zachowuje się normalnie,raczej do zatarcia silnika dochodzi szybko i słychać nie pokojace dzwieki

Opublikowano

oby tak było ale w praktyce jest inaczej,jeszcze raz sprawdz ciśnienie manometrem :wink:

Opublikowano
  • Autor

Jakie odpowiednie cisnie powinno byc

Jutro auto proawdze do mechanika,z tego co sie dowiedziałem tutaj gdzie jestem naprawa wymiany pompy moze byc w granicach powyzej 500E ;/ co do tego jeszcze dzis odpalalem auto i wszytsko ladnie chodzilo sprawdzilem check i posprawdzalo wszytsko i pokazało ok serwis na koncu sie zaswiecil za 4600km jestem lajkiem w tych sprawach tak wiec mam nadizeje ze to czujnik....bo koszta sa naprawde duze

Opublikowano

Witam u znajomego w a4 b7 2004 albo 2005 to był tylko z silnikiem 2.0TFSI 200km przy przebiegu 160km to samo się świeciła i wymieniał pompe i nic to nie dało, okazało się, że pomogła zmiana oleju z 0w30 na 5w30 mobil 1 i już jeźdź rok i kontrolka poszła na urlop

Ale może być też wina pompy, że już podaje słabsze ciśnienie

Edytowane przez kkrzysiekk555

Opublikowano
  • Autor

Jutro podjadę autem do mechanika i wszystko okaże się dużo opini że to czujnik padl,oraz że pompa w tym silniku to zadkosc

Okazało się że czujnik w dodatku termostat i napinacz to źle wiadomośći na początku przygód z autem?

Edytowane przez BartRose

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Napinacz będzie kure#sko drogi no za robotę mało nie będzie

Jesteś pewny ze to auto ma ten przebieg?

Edytowane przez hunter91

Opublikowano

Pewnie pompa olejowa poszla. Nie powinienes autem juz jechac, bo mozesz calkowicie rozwalic silnik.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Tak przebieg był aktualny,szlak trafił silnik,olej nie wymieniliony z 25 tys km co wystarczyło aby zatrzeć auto przez zatkanie smoka,niby moja winna ale mechanik mówił że czujnik,cóż silnik zmieniony teraz problemy z termostatem check wywala no i wczorqj po pilowaniu auto wywalilo ponownie ciśnienie oleku ale aby na moment dziwne..... Trochę zabawy będę miał z tą B7

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.